Már pozitív az Alba Fehérvár mérlege

A kiemelkedő produkciót nyújtó Lóránt Péter vezetésével a második negyedben robbantott a címvédő, 24 ponttal verte a Sopront.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 10. forduló
Alba Fehérvár (5-4) - Sopron KC (1-8) 96-72 (26-27, 28-14, 22-20, 20-11)

Alba Fehérvár: Hill 5/3, Simpson 7/3, Harris 19/3, Lóránt 28/3, Keller Á. 10.
Csere: Horton 2, Mohammed 13/6, Filipovity 8/3, Keller I. 4, Brbaklics -, Varga -.

Sopron KC: Parker 20/6, Duvnjak 10/6, El-Amin 9/3, Zagorac 9/3, Watkins 13.
Csere: Tóth G. 5/3, Mészáros 3/3, Takács 3/3, Buzsáki -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

A mérkőzés kezdetén lényegében alig volt támadás pont nélkül, és bár nagyobb előnyt nem tudott kiépíteni a vendég gárda, lényegében végig ők vezettek az első öt perc során. Akkor változott ez, mikor Mohammed és Simpson révén is betalált kintről az Alba (21-14), de a felvonás utolsó három percében megint Sabáli Balázsék akarata érvényesült, a sérüléséből felépülő Tóth Gergely, illetve a válogatott szünet alatt igazolt Parker révén visszavették a vezetést (26-27). A második játékrész eleje a hazaiaktól Harrisről, a vendégektől pedig Zagoracról és Watkinsról szólt, 35-37 után, a 14. perc elején azonban nagyon fordult a találkozó menete. Teljesen leállt támadásban az SKC, sokkal jobban védekezett ezt követően a címvédő, amely főként Lóránt és Keller kosaraival meg is lépett 13 ponttal a félidőre (54-41). Lóránt 18 pontos, 10 pattanós dupla-duplájával, 30 VAL-lal rettenetesen kiemelkedett a mezőnyből, a székesfehérváriak pedig a nem megszokott 6/10-es triplamutató mellett 25-12-re verték a Sopron a pattanókban is.

A fordulás után a Parker-Watkins duó vezetésével még 8 pontra vissza tudott zárkózni a Sopron, de az Alba jóval több lábon állt, nagyon gyorsan rendezte a sorokat Dzunics Braniszlav gárdája, és a 15. percben Filipovity triplájával már 19 pont volt a differencia a két csapat között (67-48). A harmadik negyed végén is megvolt még 15 pont a hazaiak fórjából, miután már a 20-at is elérte egy ponton (76-61), a záró 10 perc pedig Lóránt és Harris kosaraival és egy 8-0-s Alba-rohammal indult - itt végleg eldőlt az összecsapás, ha lett volna még bárkiben kérdés, hogy ki nyeri a találkozót (84-61). Innentől kezdve már csak a különbség volt kérdéses - végül 24 ponttal, 96-72-re győzött a Fehérvár, ezzel a szezon során először pozitív a mérlege. Lóránt 43 VAL-lal jó eséllyel pályázik a forduló MVP címre.