Második félidei játékával nyert a PVSK!

A Loesing - Legion páros vezetésével nagyot robbantott a második félidőben a PVSK és otthon tartotta a két bajnoki pontot. Sok eladott labdába, pontatlan dobásba kergették bele a vendégeket, akiket faltproblémák is gyengítettek. A pécsiek nagyon fontos mérkőzést nyertek, a Körmend pedig ebben az idényben továbbra is nyeretlen idegeben.

Férfi NB I A-csoport, 9. forduló

PVSK – Pannonpower – Lami-Véd Körmend 91-79 (18:25; 23:16; 24:17; 26:21)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok Vezette: Györffy P., A. Török R., Jurák K., (Nagy)

PVSK: Loesing 27/6, Kovács P. 4, Legion 26/3, Tóth N. 11/3, Hendley 16/3  Csere: Bödör 2, Csabay 1, Nagy K. 2, Halász 2

Körmend: Ruják 9, Simpson 6, Ferencz 14/9, Farkas 6, Shaw 22/6  Csere: Buljan 18, Fodor G. 3/3, Kutasi 1, Sömenek 0

Kipontozódott: Nagy K. a 36., Buljan a 40. percben.

A nyitó negyed első öt perce érdekes információval szolgálhatott azok számára, akik az eredményjelzőre pillantottak. Nem az aktuális állás miatt, hisz az 8-8 volt, hanem a pontszerzők elosztása okán. Hazai oldalon kizárólag a légiósok, körmendi részről pedig csak magyar játékosok találtak a gyűrűkbe. Hendley ziccerével a PVSK jutott lélegzetvételnyi előnyhöz, de Shaw első és Ferencz második hármasa, valamint az ekkor már két falttal játszó Farkas kosara 6 pontos vendég előnyt jelentett. Csirke Ferenc időkéréshez folyamodott, hogy rendezni tudja a sorokat. (12-18) A rövid pauza után Legion rögtön faragott a hátrányból, de Ferencz részéről meg is volt a megfelelő válasz, tripla formájában, már háromnál járt ebből a fajtából. (14-21) Legion és a csereként beálló Bödör közelebb hozták a hazaiakat a játékrész hajrájára, de a mai alkalommal csereként kezdő Buljan büntetőivel visszaállt a 7 pontos differencia a negyed végére. (18-25)

Vendég szempontból nem kezdődött jól a második tíz perc. Buljan beszedte második személyi hibáját, a támadások eredményes befejezése elmaradt, jöttek az eladott labdák, a hazaiak pedig LoesingLegion és Hendley kosaraival megkezdték a felzárkózást. (24-27) Hosszú idő után jött újra tripla körmendi részről, Fodor hármasa a piros-feketék szempontjából a legjobbkor esett be, hisz épp felzárkózóban volt a hazai egyesület. Buljan újabb személyije, mely már a harmadik volt nehéz helyzetbe hozta a Körmendet. Vérszemet kapott a hazai gárda és Hendley triplája után már egált mutatott az eredményjelző, azonnal időt kért Hencsey Tamás. (30-30) Farkas nem sokáig helyettesíthette Buljant, hisz ő is megkapta a 3. faltját, érkezett vissza a horvát magasember. A Pécs pedig rendezettebben támadott, mint a vendégek, s próbálkozásaikat siker koronázta. Halász kosara a negyed végéhez közeledve már azt jelentette, hogy 4 egységgel vezet a vendéglátó csapat. (36-32) Shaw és Buljan hamar felzárkóztatta a piros-feketéket egy-egy közelivel, Ruják pedig egy értékesített büntetővel kiegyenlített. (37-37) Hiába szerzett egyre-másra magasemberei révén minimális előnyt a vendég együttes, hazai részről mindig akadt a végjátékban egy-egy játékos, aki egyenlíteni tudott. Így 41-41-es döntetlennel vonultak pihenőre a felek!

A fordulás után sem változott az a tendencia, melyet a két csapat bemutatott a félidő előtt. Hol egyik, hol másik ragadta magához a kezdeményezést, s tett szert minimális, egy-két pontos előnyökre. A Hendley és Loesing által vezetett hazaiak játszottak némileg szervezettebben, így tartani tudták fórjukat, mely 1-3 egység között mozgott a negyed derekán. Nagy Krisztián középtávolija az addigi legnagyobb hazai vezetést rögzítette a táblán. (55-50) Buljan hullámzóan játszott, mégis ő adta meg együttese számára az egyenlítési lehetőséget, azonban két gyors kosár érkezett Tóth Norberttől, és ismét közte öt állt az eredményjelzőn, Hencsey mester időt kért. (59-54) A vendégek erőltették a benti játékot és Farkas kosara után Buljan sodorta Nagyot a kipontozódás szélére, értékesített büntetői után ismét ott állt az egyenlítés kapujában a Körmend. (61-58) Farkas negyedik faltja és az ismétlődő eladott labdák után megint a vendégek kerültek lélektani hátrányban. Ugyanis hiába adódott több sanszunk is az egyenlítésre, rendre hibáztak, Loesing triplájával pedig már 6 pontra lépett el a PVSK. (64-58)

A záró etap kezdetén Loesing újabb kosara már komolynak mondható előnyhöz juttatta a pécsieket, Hencsey mester ősz hajszálait pedig sokasította az a tény, hogy Fodor Gergely megkapta a 4. személyi hibáját. (68-60) Shaw egy nagyon melós ziccerrel hat pontra faragta a hátrányt, azonban a momentumgyilkos pillanat megint a körmendi oldalon jött. A további zárkózás helyett Buljan adott el egy a labdát, s beütötte a 4. személyiét, Legion és Hendley pontjai után pedig már tízet számoltak a hazai drukkerek a piros-feketékre, igaz Tóth padra kényszerült 4. faltja után. (72-62) A két számjegyű differencia kialakulása után a körmendiek már csak futottak az eredmény után, a Loesing - Legion duó pedig ízekre szedte a védekezésüket. Ők ketten összesen 53 ponttal terhelték meg a piros-feketék gyűrűjét. A végjátékot magabiztosan hozta a PVSK az egyre jobban elfáradó Ferenczékkel szemben. Így a vasiak továbbra is nyeretlenek, ha vendégként lépnek fel. (91-79)