Megizzadt, de legyűrte a Szedeákot a Falco

Sokáig vezettek a vendégek - Perl Zoltán tarthatatlan volt - végül hozta a kötelezőt a Szombathely.

Magyar férfri NBI/A, alapszakasz, 13. forduló
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Naturtex-SZTE Szedeák 96-81 (18-28, 27-19, 21-18, 30-16)

Falco: Govens 14/3, Perl 28, Váradi 7/3, Boriszov 16/3, Zsigeranovics 4.
cserék: Norfleet 18/9, Tóth N. 4, Pustahvar 5/3.

Szedeák: Boltics 11/6, Vágvölgyi 2, Wirth 12/6, Csirics 24/12, Sulovics 12.
cserék: Révész 4, Fortune 13/9, Kovács Á. 3

A statisztika ezen a linken megtekinthető!

Nem tudta ráerőltetni akaratát ellenfelére a meccs elején a Falco, a Juhos és Fortune nélkül küzdő vendégek rendkívül ponterősen és hatékonyan kezdtek - Csirics már az első negyedben bevert egymaga tizennégy pontot 6/7 mezőnykísérlettel, rá építve pedig parádézott a Szedeák. A nyitó etap során bőven 60% felett dobott Andjelko Mandics alakulata, elsüllyesztett négy triplát és kiosztott tíz gólpasszt, a szombathelyi védekezés csak nyomozta a labdát, így tíz perc után tíz ponttal mentek a vendégek és ezt is csak Perl Zoltán (10 pont, 6/6 büntető eddig) remeklésének köszönhette a Falco. A második negyedben aztán visszatért a Szegedhez Fortune is, aki rögtön egy triplával jelentkezett, de a játékrész közepén azért már megérkeztek a hazaiak is: Norfleet egymás után két hármast süllyesztett el, jöttek a labdaszerzések, a vendégek pedig megzavarodtak. A Falco ezt végül egy 15-0-s (!) futással büntette, amivel át is vette a vezetést, de a nagyszünet előtt azért rendezte a sorokat a Szedeák, így végül kétpontos előnnyel vonulhatott pihenőre - a jó dobóformájukat erősen lerontotta a tizenegy eladott labda, míg a Falcónál Perl mellé felnőtt Govens is.

A fordulás után kicsit megnyugodtak a kedélyek, de Perlt továbbra sem tudták szabályosan megfogni a vendégek, míg náluk nem akadt már ilyen játékos, igaz, a jó lepattanózás mellett extrán dobtak kintről, így tartani tudták a lépést. Fokozatosan fölénybe került azért a Szombathely, a negyedik negyedben pedig elég hamar a kipontozódás szélére került szinte minden szegedi játékos, hiszen öten is négy faultnál jártak már. Ezzel együtt tovább kapaszkodtak és bár pár ponttal vezetett a Falco, még két perccel a vége előtt is volt esélye a Szedeáknak, ám a végjátékot innen már megoldották a hazaiak - Perl (28 pont, 16/16 büntető, 36 VAL) klasszisteljesítménye mellé Norfleet (18 pont, 7 gólpassz) is felnőtt, a Szombathely pedig még megszórta ellenfelét a mérkőzés legvégén. A semmiből így tizenöt pontos különbséggel zárult a találkozó, a Szekulovics-legénység hozta a kötelezőt.

fotó: falcokc.com