Megizzadt, de lenyomta a Szedeákot az Alba

A harmadik negyed közepén vezetett először a címvédő - kifulladt a Szedeák - a vége kiütés lett.

NBI/A-csoport, alapszakasz, 8. forduló
Alba Fehérvár - Naturtex-SZTE-Szedeák 94-68 (17-24, 21-17, 26-18, 30-9)

Alba: Hill 12/3, Simpson 20/15, Fenner -, Lóránt 19, Keller Á. 8
cserék: Keller I. 3/3, Kovács Ák. 7, Markovics 13, Horton 12, Filipovics -.

Szedeák: Boltics 7/6, Fortune 17/9, Csirics 14/3, Juhos 8/6, Sulovics 14/6.
cserék: Révész 4, Kovács Ád. 4, Wirth, - Vágvölgyi -, Kerpel-Fronius -, Kovács J. -, Bonifert -..

A mérkőzés statisztikája ezen a linken elérhető!

Alaposan bekezdett a Szeged, elöl-hátul az ő akaratuk érvényesült az első percekben, rögtön egy 9-0-val nyitottak a vendégek, majd bő három perc elteltével el is érte a különbség a tíz egységet 12-2-nél. A fehérváriak nagyon nem találták a megoldást, bő öt perc és nyolc elrontott dobás után küldték a gyűrűbe az első mezőnykísérletüket, majd a cserék érkeztével kezdtek el felpörögni - hiába Sulovics két triplája, elkezdett apadni a Szedeák előnye. A második játékrész elején azonban a pályára visszatérő Juhos is bevert két hármast, majd kiosztott egy blokkot, 22-26 után ismét lendületbe jött a vendégcsapat, míg az Alba támadójátéka Lóránt nélkül megint visszaesett, a különbség újfent elérte a tízet. Ám ahogy visszatért a bajnok vezére, egyértelműen érezni lehetett a hatását, rögtön hozzátett egy 2+1-et, beszórt egy középtávolit, feljavult a Fehérvár, így a nagyszünetig egészen három pontra  tudott felzárkózni - a Szedeáknál Juhos három faultja jelentett problémát, pedig a 6/9 tripla egészen extra teljesítménynek számított, főleg az Alba 1/7-jével szemben.

A fordulás után hasonló maradt a képlet, ismét bekezdett és tíz pont körüli előnyre tett szert a Szedeák, majd észhez tért és fokozatosan eltüntette ezt a különbséget a hazai alakulat - sőt, hat perc után Simpson triplájával a meccs során először a vezetést is át tudták venni. Az amerikai elkezdte hozni a pontokat, majd Kovács Ákos kosara volt a harmadik negyed utolsó szava, a záró etapnak már 64-59-es fehérvári vezetéssel vágtak neki a felek. Ekkor már mindkét csapat kapott egy-egy technikait, a vendégeknél viszont Juhos és Boltics is négy faultnál járt, szorult a hurok számukra. A negyedik játékrész elején aztán eldőlt a küzdelem, Simpson két támadásból két újabb triplát süllyesztett el, tizenegy egységre nőtt a távolság, itt pedig összezihant a Szeged: az utolsó negyedet végül 30-9-re vesztették el, így kiütéses vereség lett abból a meccsből, ahol szűk három negyeden keresztül ők vezettek. Az Albánál a remeklő Lóránt (19 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz), a fonalat a második félidőre elkapó Simpson (20 pont, 5/9 tripla) és a kiválóan beszálló cseresort is érdemes kiemelni, valóban úgy fest, hogy jó irányba halad a Dzunics-legénység.