Meglepetés Jászberényben

A 12. forduló első pénteki mérkőzésén az öt mérkőzés óta nyeretlen Jászberény a mindössze három vereséget számláló Paksot fogadta. Földi Sándor együttese legutóbb még november elején nyert bajnokit, akkor hazai pályán nehézkesen verték a PVSK-t. Az ASE egy hete egy harmincas zakót szabott a Körmendre; a két együttes egymás elleni, nyitófordulós mérkőzésén az Atom 102-90-re nyert a JKSE ellen.

Mindkét edző némi változtatást hajtott végre csapatuk kezdőcsapatában, a hazaiaknál a Kaposvár ellen jól teljesítő Szabó Péter kezdett, míg a vendégeknél a magas posztokon Eilinsgfeld és Idlet állt ott a feldobásnál.

Stílszerűen a szezon során ihletett formában játszó Vojvoda triplájával indult a találkozó, ezt azonban hibák sorozata követte mindkét fél részéről. A jászberényiek több mint négy percen át nem tudtak mezőnykosarat elérni, mindössze egy Markovics büntetőt lehetett feljegyezni. Aztán összekapták magukat a csapatok: a hazaiak Szabó hármasával a vezetést is átvették (6-5). A vendégeknél Tóth Ádám beállása hozott új lendületet, Rakics távolija után mégis Gutierrez mesternek kellett időt kérnie (13-9). Mindez jó hatással volt csapatára, Horti kihagyott büntetőit Eilingsfeld büntette egy hármassal és mivel Lorenzo Williams is hasonlóval jelentkezett az időkérést követően egy 10-2-es szakasszal zárta a negyedet az Atomerőmű.

A folytatásban ismét fordított a Jászberény, a távolról bátran tüzelő hazaiak (a 12. percben 13 triplakísérletnél jártak) Rakics és Dramicsanin révén is betaláltak (23-21). A túloldalon továbbra is Tóth Ádám vitte hátán leginkább övéit, de úgy festett egyre inkább beérik a gyümölcse a vendégek vállalkozó kedvének a hármas vonalon túlról. Soós illetve újfent Dramincsanin volt eredményes és a JKSE a 16. percben meglépett (33-26). Gutierrez mester ezúttal hármas cserével igyekezett összekapni csapatát és Vojvoda valamint Kámán kosaraival közelítettek is – törvényszerű volt Földi Sándor időkérése (38-34). Az ASE a félidőre felzárkózott, ám a hazaiak egy pontot így is megőriztek vezetésükből (40-39).

A nagyszünet után ismét beragadt az Atomerőmű, Soós hármasával 48-41-nél ismét hét ponttal ment a Jászberény, a vendégeket pedig ismét Tóth Ádám tartotta meccsben négy pontjával. A 24. percben Szabó Péter kosara után viszont már 52-43-ra vezetettek a hazaiak, így menetrendszerűen érkezett a vendégek időkérése. Ennek ellenére Rakics vezérletével még növelte is előnyét a JKSE – először tíz pont fölé. Soós harmadik távoliját is a helyére küldte és a már ekkor masszív dupla-duplánál járó Markovics (12 pont, 14 lepattanó) kosarával 61-47-re vezetett a hazai csapat a 27. percben. Ebből próbált faragni Vojvoda, aki 2+1-ével hozta vissza tízen belülre csapatát, Eilingsfeld hármasa pedig egy 9-0-ás ASE-rohamot zárt le (61-56). Ám Rakics hamar lehűtötte a kedélyeket, így 30 percet követően is tartotta előnyét a Jászberény (67-60).

A záró szakaszban sem tudott közelebb férkőzni a Paks. A Rakics vezette házigazdák továbbra is őrizték hét pontos vezetésüket, Gutierrez mester továbbra is kereste a legjobb ötösét a pályán, ám a 34. percbe érkezve időt kellett kérnie (71-64). Úgy festett a hazaiaknál mindig akad valaki, aki válaszol és még csírájában fojtja el az ASE felzárkózását. Hiába szórt Kovács Ákos két hármast is, de Rakics 25. pontjával és Soós újabb távolijával a 38. percben továbbra is héttel vezetett a JKSE (81-74). Képtelenek voltak szűkíteni a hátrányukon a paksiak, a hazaiak pedig rendkívül magabiztosan és jól játszva tartották előnyüket egészen a lefújásig.

A Jászberény jókora meglepetést okozva az Atomerőmű ellen szakította meg öt mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatát. A JKSE 91-84-re nyert a paksiak ellen.

TOP COP Security Jászberény – Atomerőmű SE 91-84 (15-19, 25-18, 27-21, 24-24)
Jászberény, vezette: Benczur, Hegedűs, Pozsonyi

Jászberény: Rakics 28/9, Szabó P. 7/3, Soós 14/12, Markovics 14, Dramicsanin 24/12. Csere: Horti, László 2, Szögi 2, Török.

Atomerőmű: L. Williams 15/3, N. Williams 9/3, Vojvoda 16/3, Eilingsfeld 11/6, Idlet 3. Csere: Tóth Á. 12, Körtélyesi 4, Kámán 5/3, Kovács Á. 9/9.