Meglepően sima Alba-diadal a Sopron ellen

A már újra bevethető ex-soproni Szabó Zsolttal a fedélzeten minden várakozást felülmúlva valósággal kiütötte az SKC-t az Alba Fehérvár a forduló egyik legjobban várt derbijén.

Pontatlan akciókkal indult a mérkőzés, majd Szabó Zsolt duplája törte meg a kosárcsendet, melyre a túloldalon Vesztergom triplával válaszolt. A gyors kosárváltás után sem indultak be igazán a csapatok, a Sopron Barovics és Takács jó játékának köszönhetően pár ponttal meglépett ugyan, de Keller Ákos kosaraival tapadt az Alba. A sikeresen visszaszerzett támadópattanóknak hála, több, mint egy percig támadhattak a kék mezben játszó vendégek, nem is tetszett ez a hazai publikumnak. Wood eredményes betörése zárta a negyedet, melynek végén két ponttal Watsonék vezettek.
A második tízperc elején zónavédekezésre váltott a Alba és ez megzavarta a soproni csapatot. Bő három percig nem találtak be Thomasék, miközben kisemberei - Moore és Wood - kosaraival fordított a Fehérvár. A hatpontos hazai előnyre egy 7-0-ás rohanással feleltek a vendégek, így továbbra is fej-fej mellett haladt a két csapat. Majd nagyot javult Szabóék védekezése, sorra védekezték ki a támadásokat a fehér mezesek, melynek eredményeképp mindössze tíz pontot engedélyeztek a vendégeknek a második játékrészben. Így a félidőben 36-27-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző.

A nagyszünet után Supola eredményes egyéni akcióival nőtt a különbség. A Sopron nem találta a Fehérvár játékának ellenszerét, közel húsz pont volt a felek között, amikor időt kért Meszlényi Róbert. Ez rövid ideig hatott is, tizenkét pontra jött fel a kék mezes alakulat. Ekkor Moore állt a fehérvári sereg élére. Az apró termetű irányító zsinórban tíz ponttal, közte két triplával, lendítette előre csapata szekerét, így az utolsó etap előtt kerek húszas volt a különbség (65-45).

Az igazi gála azonban az utolsó tíz percre maradt. 14-0-ás rohanással nyitott az Alba, ami végleg eldöntötte a mérkőzést. Ráadásul a vendégek közel öt percig nem találtak a gyűrűbe - végül hét pontig jutottak ebben a negyedben. Teljesen szétesett a Sopron, gyorsan eldobálták a labdát Watsonék, a lepattanókból pedig kénye-kedve szerint vezette a gyors akcióit a Fehérvár. Harminc fölé kúszott a házigazdák előnye, a kékek teljesen tanácstalanná váltak, miközben a másik oldalon Wood a dudaszó pillanatában is triplát hintett. A végén a hazai fiatalok is pályára kerültek és Keller kosarával a 40 feletti győzelem is összejött az Alba Fehérvár csapatának, mely ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmet aratott a széteső Sopronnal szemben (93-52).

Alba Fehérvár - Soproni KC 93 - 52 (15-17, 21-10, 29-18, 28-7)