Meglepően sima Körmend győzelem!

Elképesztő fölénnyel nyert a Lami-Véd Körmend együttese a Szeged ellen. Már a 17. percben harminc pontot számolt a vasi gárda Csorvásiékra. A szegediek pár alkalommal még bejöttek a harmincas határon belülre, azonban a piros-feketék rendre visszanyomták a felzárkózási kísérleteket, a végjátékban pedig elérték a 100 pontot is, így magabiztos győzelemmel hangolódtak a keddi, Szolnok elleni EuroChallenge mérkőzésre. A Szeged pedig sorozatban ötödik vereségét szenvedte el.

Lami-Véd Körmend – Naturtex – SZTE Szedeák 104-79 (28-13; 26-15, 32-22, 18-29)

Körmend, Szentély Aréna 1600 néző      Vezette: Kapitány, Szabó G., Gelencsér

Körmend: Ruják 12/6, Simpson 5/3, Ferencz 10/6, Buljan 22/6, Shaw 24/3  Csere: Fodor G. 2, Farkas 13, Sonyák 12/6, Kutasi 0, Kocsis 2, Sömenek 0, Csapai 2

Szeged: Fekete 4, Kiss Zs. 0, Gurley 8/6, Dukics 22/3, Csorvási M. 29  Csere: Tanács 5/3, Vida 9, Jakab 0, Csorvási L. 0, Wirth 0, Varga 2

Kipontozódott: Csapai a 40. percben.

Nem mondhatni, hogy ideális előjelekkel érkezett Körmendre a Szeged együttese. A körmendi születésű Molnár József vezette csongrádiak négy mérkőzés óta nyeretlenek a bajnokságban, ráadásul a Szeged vége táblát elhagyva eddig még nem termett számukra babér. A Körmend is egy vesztes bajnoki után van (Pécsett), ám azóta az Eurochallenge kupában a Temesvár ellen aratott győzelem miatt mégis jó hangulatban várhatták a meccset.

Rögtön az első támadásból vezetést szerzett a vendéglátó, Ruják a sarokból triplával köszönt be. Az első vendég akciót is siker koronázta, Fekete dobott könnyű ziccert, így egy-egy próbálkozás 3-2-re álltak a felek. Bő három perc elteltével időkérésre kényszerült Molnár József. Történt ugyanis, hogy két perc alatt Buljan büntetői mellett Shaw és Simpson is megzörgette távolról a gyűrű belsejét, így nagyon hamar elléptek (11-2) Amint visszatértek a csapatok a parkettre Gurley megtörte a szegediek hosszú időn át tartó kosárcsendjét, Fekete pedig büntetővel faragta a hátrányt. Nem örülhettek azonban sokáig a vendég hívek, mert Shaw azonnal válaszolt ziccerrel, miközben faltot harcolt ki Csorvási Milánnal szemben. A szegedi center ezzel megkapta a második személyijét, Tanács váltotta, Shaw pedig bedobta a ráadás büntetőt is. (14-5) Jól védekezett a Körmend, azonban akadt egy-egy hiba, melyek után rendre könnyű kosarakat tudott dobni, ezáltal tartotta magát a Szeged. A negyed végéhez közeledve Ferencz szép betörés végén jegyzett ziccert, mellyel elérte a húsz pontot a hazai pontok száma. (20-9) Két elrontott vendég akciót bosszult meg Ferencz alig egy perc alatt, mindkét alkalommal a hárompontos vonalon túlról. (26-9) A játékrész hajrájában Csorvási M. találta meg szép passzal a palánk alá belépő Vidát, akinek ziccerével tíz pont fölé ért a vendég együttes. (26-11) Fodor dudaszó pillanatában bedobott középtávolijával 28-13-as körmendi vezetéssel vonulhattak rövid pihenőre a felek.

Dukics nyitotta a második negyed pontjainak folyamát, az ezt követő támadásban azonban sokasodni látszottak a vendégek gondjai. Farkas bravúros közeli kosara közben faltolta Csorvási Milán, aki ezzel már harmadik személyijét kapta meg, igaz a ráadás büntetőt kihagyta Farkas. (30-15) Sonyák második esélyből szerzett ziccere és Ruják triplája után már húszat számolt a körmendi közönség a Szeged együttesére. Finoman szólva is akadozott a vendégek támadógépezete, s egy visszajátszás után Molnár József kikérte második idejét is. (35-15) Sonyák támadólepattanó után ziccerezett, Shaw pedig labdaszerzése után Dukicson harcolta ki a magasember harmadik személyijét, így Molnár mester kénytelen volt visszacserélni a szintén három hibával álló Csorvási Milánt. A büntetők a helyükre kerültek Shawtól, Tanács pedig hosszú kosárcsendet tört meg triplájával. Azonban mindössze pár másodpercet kellett várni a válaszra, mivel a nagy kedvvel játszó Sonyák beemelt egy hárompontost is. Sőt, Farkas gólpasszából újabb ziccert ért el a fiatal játékos, így a 17. percben már harminc egységgel vezetett a vendéglátó. (48-18) Két elhibázott hazai akció elég volt ahhoz, hogy Hencsey Tamás úgy gondolja, rendezni kell a sorokat, első idejét kérte ki. Némileg tudott faragni nagy hátrányán a Szeged, de így is rendkívül meggyőzően, s főleg ponterősen kosárlabdázott a piros-fekete csapat, 26 ponttal vezettek a félidőben. (54-28)

A fordulás után nem kellett két perc sem a hazaiaknak, hogy újra visszaállítsák a harminc pontos különbséget, ellenben Gurley és Dukics visszafaragták a nyitó differenciáig. Hamar gyűltek a piros-fekete személyik, mely némi reményre adott okot a vendégek szempontjából. Shaw szép védekezést mutatott be, melyet erősen véleményezett Molnár József, reklamálását pedig technikaival jutalmazták a játékvezetők. Shaw helyére küldte mindkét büntetőjét, Ruják indítás utáni ziccerével ismételten harminc pont fölé kúszott a hazai fór, Molnár mester időt kért. (66-35) Buljan – Ruják volt a labda útja a soron közvetkező körmendi akció menete, s az irányító a soron következő támadásnál visszaadta a gólpasszt a horvát magasembernek. Hozzá kell tenni, hogy előbb Dukics, majd Csorvási 2+1-e volt a válasz a hazai pontokra. (70-40) Hosszú idő után ért el hárompontost a Szeged, Gurley vágott be egyet, de Buljan és Simpson könnyű kosarai hamar visszatolták harminc fölé a differenciát. (76-43) Dukics gyűjtötte a pontokat, de egyedül rendkívül nehezen tudta volna feljebb hozni együttesét. Buljan előbb triplát ért el, majd zsákolásával már húsz egységnél járt. (83-50) Simpson kiszorított helyzetből osztott ki, Sonyák pedig második tripláját emelte be a sarokból, s lezárta a negyedet, végérvényesen eldöntötte a találkozó sorsát. (86-50)

Dukics fáradhatatlanul gyűjtötte a pontokat, mindez azonban csak a kozmetikázáshoz volt elegendő. Egyre-másra jöttek be, s kapták meg a játéklehetőséget a cserejátékosok, fiatalok. Bő két perc alatt 0-9-es rohanást produkáltak a fekete mezesek. (86-59) A körmendi kosárcsendet Buljan hárompontosa törte meg, mellyel visszaállította a harminc pontos különbséget, majd Farkas mutatott be egy 2+1-es akciót. (92-59) Dukics többszöri próbálkozás után megszerezte első tripláját, Csorvási Milán pedig 2+1-es akciójával már 22-nél járt, pont ahogy Dukics. (98-67) Az utolsó öt percben már a cseresorát játszatta Hencsey mester, akik ha kisebb nehézségek árán, de eljutottak a bűvös száz pontos határig. Kocsis Tamásnak kell majd a zsebébe nyúlnia, ugyanis ő jegyezte a 100. vasi pontot. A vendégek Vida és Csorvási Milán révén még felkapaszkodtak -25-ig, mely csak az eredmény kozmetikázásra volt elég.

A vendégek nem bírták el két meghatározó játékosuk, Gurley és Fekete gyenge napját, mely azért hatott különösen fájdalmasan, mivel két körmendi kiegészítőember (Sonyák, Farkas) is felülteljesített az elvártakhoz képest, a kezdők pedig azt hozták, melyre számítani lehetett tőlük.