Megnehezítette a PVSK dolgát a Factum

A Factum Sport ismét feladva pályaválasztói jogát ezúttal Pécsett „fogadta” a PVSK-Pannonpower együttesét az alsóházi középszakasz 1. fordulójából elhalasztott mérkőzésén. A felsőházi rájátszásért küzdő baranyaiak eddig csupán egyetlen alkalommal léptek pályára a sorozatban, akkor Nyíregyházán nyertek. Immár a sorozatos problémái miatt elküldött Legion nélkül.

Factum Sport Debrecen – Pécsi VSK-Pannonpower 62-72 (21-19, 17-19, 10-16, 14-18)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, középszakasz, alsóház. V.: Söjtöry, Szabó G., Radnóti

Kissé álmosan kezdte a meccset a Pécs, amelyben a Kovács Péter combsérülés miatt hiányzott, míg Todd Hendley betegség miatt nem kezdett, így erősen felforgatott csapatot láthattak a nézők. Kovács Imre majd a Hajmásy is triplát dobott, utóbbi pillanatokkal beállása után és 10-6-ra vezetett is a Factum. Loesing távolija után közelített a PVSK, majd a 7. percben tudták átvenni a vezetést (12-13). Nem szűkölködtek a hármasokkal a felek, így viszont egyik fél sem tudott előnybe kerülni (15-16). Debreceni részről ezúttal is Medve volt ponterős, a hátvéd révén 21-19-re vezettek az első negyed végén. Sokkal összeszedettebben játszott a korábbiaknál Jason Okrzesik csapata és ez az eredményen is látszott.

A második szakasz is egy Medve 2+1-gyel indult, majd Tóth Norbert állt jó csapatkapitányként övéi élére, kosarai után 33-24-re vezetett a PVSK. Úgy tűnt a negyed derekán leszakíthatja magáról a Factumot a Pécs, de Medve egy hármassal látótávolságon belül tartotta csapatát. A 19. percben Vas kosarával 36-32-re jött fel a Factum, miközben pécsi oldalon először a szezon során Csernák is pályára került. Tóth Norberttel ugyan nehezen bírtak a debreceniek, de Hajmásy triplája tovább szűkítette a különbséget (35-38). Sőt, Kovács Imre dudaszóra dobott hármasának köszönhetően egállal mehettek a felek szünetre (38-38).

Érezhetően nem pörgött igazán az első félidőben a pécsi együttes, így a szünetben ezen igyekezett Csirke Ferenc leginkább javítani. Ennek megfelelően keményebb védekezéssel kezdett a PVSK, a Factum pedig közel 6 percig nem is talált a gyűrűbe! Nagy Krisztián viszont háromszor is, és a bedobó révén 46-38-ra vezettek a párducok. Vas egy hármassal törte meg csapata gólcsendjét, de 50-41-es pécsi előnynél időt kellett kérnie a Factumnak. Továbbra is a távoli dobásokkal tartották életben esélyeiket Hajmásyék a záró szakasz előtt (48-54).

Helmeczi kosarával négy pontra jött fel a Factum, jelezvén a negyed elején, hogy nem adták fel a meccset. A 35. percben viszont Tóth Norbert 21. pontjával ismét tíz pontra nőtt a PVSK előnye (52-62), így időt kért Jason Okrzesik. Tízen belülre ugyan sikerült visszajönniük, de többnyire felváltva estek a kosarak. A 10. debreceni hármast Helmeczi szerezte, de hamar jött a válasz Loesingtól (62-70), amellyel el is dőlt a találkozó. A PVSK a vártnál nehezebben győzött a sereghajtó Factum Sport ellen a hazai pályán játszott „idegenbeli” bajnokin.

Factum: Helmeczi 10/3, Medve 16/3, Kovács I. 6/6, Cseh 7/6, Izzo 4. Csere: Hajmásy 14/9, Vas 5/3, Nagy S.

PVSK: Loesing 19/6, Csabay 7/3, Bíró O. 2, Nagy K. 13/3, Tóth N. 21. Csere: Horváth B. 3/3, Hendley 4, Halász 3/3, Csernák.