Megőrizte hazai veretlenségét az ASE

Körtélyesi Gergely nem léphetett pályára, sajnos a sérülése továbbra sem engedte, hogy mezt öltsön. Pedig benne éghetett legjobban a bizonyítási vágy, benne, aki szinte az egész pályafutását Sopronban töltötte, ott nőtt fel és onnan lett válogatott. A rangadóra mégis nélküle futott ki a csapata, ám még így is a piros-kéket számítottak esélyesebbnek, ugyanis a túloldalon is akadt maródi Molnár András és Calvin Watson személyében. Sőt, utóbbitól el is köszönt a héten a Sopron, az utód kiválasztása pedig még folyamatban van. A Paksnak remek a hazai mérlege, eddig minden meccsüket nyerték hazai pályán, ennek a ellenére a találkozó nem ígérkezett sétagaloppnak. A lelátón illusztris vendégek is helyet foglaltak, a paksi focicsapat edzője, Tomiszlav Szivics üldögélt ott Sztojan Ivkovics társaságában.

Atomerőmű SE - Soproni KC 75-66 (21-19, 18-7, 15-21, 21-19)

Paks, Gesztenyés úti Sportcsarnok, 600 néző

Vezette: Vígh P. dr. Földházi T. Szabó G. (Faidt)

ASE: Williams 8/6, Levy 10, Vojvoda 22/9, Kámán 3/3, Tóth 10. Csere: Idlet 15, Kovács 5/3, Eilingsfeld 2.

Sopron: Thomas 17/6, Vesztergom 7/3, Takács 15/9, Tóth G. 5/3, Barovics 14. Csere: Keresztes 2, Bus 3/3, Gombás 3/3.

Jól kezdte  a meccset az ASE, Vojvoda Dávid és Tóth Ádám révén rögtön öt pontos előnyt harcoltak ki, ám a Watson helyén kezdő Takács Norbert és Tóth Gergely fél percen belül egyenlíteni tudott. Záporoztak a kosarak, Vojvoda és Tóth Ádám újra betalált, Thomas triplája révén azonban erre is volt válasza a soproni csapatnak. Zo Williams és Vesztergom is játszott egy kis dobóversenyt, amely egy-egy jó triplát eredményezett mindkét oldalon. Nem tudtak elszakadni egymástól a felek, de mivel igen korai szakaszában jártunk ekkor a meccsnek, ez nem is volt meglepő. Szép lassan mindenki elkezdte belőni magát, felkerültek az első pontok Idlet és Levy, valamint a túloldalon Keresztes neve mellé is. Közben az edzők is tették a dolgukat, és pörgették a csapatokat szorgosan, sőt, időnként olyan sebességgel kevergették a kártyákat, mintha a korábban említett Ivkovicsnak akartak volna imponálni. A negyed végén is maradt a szoros mérkőzésállás, azaz szokásához híven ismét kissé lassan melegedett be a hazai gépezet. 21-19

A jól játszó Idlet helyett Tóth tért vissza a második negyed kezdetén, ám ő sem tudta megakadályozni, hogy Thomas kiegyenlítse az állást. Nem sokkal később érdekes jelenetnek lehettek szemtanúi a nézők, nem mindennapi látvány volt Kovács Ákos Bus Ivánon bemutatott sapkája. Közben Tóth Ádám és Vojvoda újfent eredményes volt, egyértelműen ők vitték a hátukon a négyszeres bajnokot. Helyenként már szép támadásokat is bemutatott a piros-kék gárda, ami nem az eredménye is meglett, így senki nem lepődött meg, mikor nyolc pontos hátránynál Meszlényi Róbert időt kért. A helyzeten azonban nem sokat javított, mert bár Takács beemelt egy triplát az első támadásból, de utána rögtön kaptak kettőt. Az i-re a pontot Zo Williams labdaszerzése, majd demoralizáló zsákolása jelentette, amely után jött az újabb soproni időkérés. Ennek az előzőnél több eredménye lett, ugyanis megállította a paksi pontzuhatagot, még ha ez jórészt inkább a a rossz egyéni megoldásoknak, mintsem a jó védekezésnek volt köszönhető. Az utolsó támadás a Paksé volt, abból azonban már nem született kosár, így maradt a 13 pont közte. 39-26

Elrontott paksi támadásokkal, véleményes bírói ítéletekkel, és soproni kosarakkal indult a második félidő, amelynek első két percében nem tudott betalálni az Atom, ellentétben a két kosarat is szerző Sopronnal. A kosárcsendet az addig szintén meglehetősen csendes Kámán törte meg egy triplával, amelyre igencsak szüksége volt már csapatának. A jó védekezés továbbra is megvolt a hazai oldalon, szinte lehetetlen volt bejutni a paksi gyűrű alá. Adott volt a keménység, néha talán túlzottan is, bár a reklamációk hevességéből ítélve némely fault jogosultsága megkérdőjelezhető volt. Tóth Ádám nem is viselte jól a dolgot, támadásban is elkezdett hibázgatni, így pihenőt kapott spanyol mesterétől. Közben a Sopron szép halkan bekúszott 10 pont alá, hosszú idő után először. Nagyságrendekkel ötletesebben és szebben kosaraztak, mint az első félidőben, és a dobásaik is elkezdtek végre beesni, ami sokat dobott a találkozó színvonalán. Takács Norbert remekelt, sorra szórta a triplákat, ami elgondolkodtatja az embert, hogy valóban mindössze 15 percet érdemel-e meccsenként egy ilyen kosaras, azt is egy nem biztos, hogy jobb légiós árnyékában? Stílszerűen a harmadik negyed vége is a vendégeké volt, Thomas duplája is utat talált a gyűrűbe, így az utolsó negyedre mindössze hét pontos hátránnyal fordulhatott a Sopron! 54-47

A záró felvonás rögtön Kámán számára is a véget jelentette, a bedobó beszedte ötödik hibáját, és mehetett a padra. Hogy a baj csak tetéződjön, harmadik kísérletére Gombás is betalált a vonalon túlról, majd Barovics szórt egy 2+1-et, és máris csak három volt differencia! A paksi gyógyírt ismét, mint már oly sokszor, Vojvoda jelentette, aki lélekemelő triplát szórt a támadóidő lejárta előtti pillanatokban, majd fél perccel később még egyet! Összeszedte a védekezését az ASE, sorra szerezték a labdákat, és ha a bírók nem segítenek be újfent, talán már itt eldőlt volna a találkozó. Azonban két hibás ítéletet követően Thomas került üres helyzetbe, ő pedig jobb játékos annál, hogy ily szituációban üres hárompontost rontson. Nem sokkal később az ifjúság is bizonyított, ugyanis Bus Iván szintén higgadtan szórta be a trojkát a a sarokból. Négy pont volt ekkor, és felsejlett egy komolyabb meglepetés lehetősége is. A hajrát azonban már higgadt fejjel, taktikusan kosarazva hozta le az ASE, és őrizte meg hazai veretlenségét. 75-66

Enrique Gutiérrez Garcia: Győztünk, ez a legfontosabb. Nehéz meccs volt, nehezen védekezünk az ilyen típusú csapatok ellen, akik ennyit próbálkoznak a hárompontos vonalon túlról. Nehéz volt, de minden játékosom nagyot küzdött, és végül sikerült megnyernünk a találkozót.

Meszlényi Róbert: Úgy érzem, hogy jól tartottuk magunkat, nyílttá tudtuk tenni a mérkőzést. Végül a kispadok közötti különbség döntött. Jól küzdöttünk, szép kosarakat szereztünk. Úgy vélem, hogy a játékvezetőknek érdemes lenne visszanézniük ezt a mérkőzést, mert rengeteg hibájuk volt, mindkét csapat kárára. Hétvégén fontos meccsünk lesz, de ha így játszunk, nyerni tudunk majd.