Megsemmisülve: földbe döngölte az Albát a Pécs

Már az első negyedben hússzal vezetett a PVSK - a második félidőben végig negyven pont körül billegett a távolság.

Magyar férfi NBI/A-csoport, alapszakasz, 5. forduló
PVSK-VEOLIA - Alba Fehérvár 79-47 (26-6, 25-6, 16-15, 12-20)

PVSK: Durham 8, Supola 9/6, Demeter -, Budimir 19/15, Sarlija 17.
cserék: Antóni 4, Harazin 12, Bíró -, Simon 2, Dukics 8/6, Popgyákunik -, Kővágó-Laska -.

Alba: Hill 7, Markovics 3, Harris 7/3, Filipovics 2, Keller Á. 2
cserék: Macon 2, Brbaklics 7/3, Keller I. -, Simpson 15/15, Kovács Á. 2

A mérkőzés statisztikája ezen a linken elérhető!

Az első néhány percben nem rontottak egymásra a csapatok, de mint kiderült, ennek nem sokáig örülhetett a  címvédő: 4-6 után egészen elképesztő fordulat következett és az első negyed végéig egy 22-0-s (!) rohamot intézett a PVSK. Keller Ákosék a negyedik perc legelején dobott kosaruk után csak a téglákat gyártották, minden eddiginél szétesettebb játékot produkáltak a fehérváriak - kilenc (!) perc után találtak ismét a gyűrűbe büntetőből, addigra már 26-0-t ment a Pécs és 30-6-os előnybe került. A folytatásban sem változott semmi, a tizenötödik percben átlépte a különbség a harmincat, a sérülésből visszatérő Simpson sem tudta megtolni a vendégek szekerét - sőt, 51-10-nél már a negyvenet is elkerülte a pécsi előny. Ekkor tört meg a jég annyiban, hogy jó tizenöt perc után tudott mezőnykosarat szerezni a Fehérvár, így a nagyszünetben 12 dobott ponttal, 39 egységnyi hátránnyal tarthatott eligazítást Dzunics Braniszlav.

A fordulás után nem volt miről beszélni már, végig negyven pont körül mozgott a különbség a harmadik negyedben, az Alba megdobta az első tripláját, pozitívba fordult a csapat VAL-értéke, de ez érdemben nem jelentett semmit: botrányos vereséget szenvedett el a Lórántot, Hortont és Fennert nélkülöző, de Simpsont már bevető bajnoki címvédő.

fotó: albakosar.hu