Megszenvedett a sikerért, de győzött a Körmend a fővárosban

A MAFC az első félidő nagy részében vezetett - a Körmend a végjátékban a megint kitűnően játszó Halász vezetésével diadalmaskodott.

Magyar férfi A csoport, Alapszakasz, 15. forduló
MAFC (3-12) - Egis Körmend (11-4) 62-73 (20-16, 17-22, 10-17, 15-18)

MAFC: Hot 2, Fodor 19, McCray 13/9, Davis 15/9, Cvetkovics 7.
Csere: Lakosa -, Lakits 2, Peringer 4.

Körmend: Halász 16/9, Hollins 12/3, Ferencz 10/9, Tuoyo 3, Horti 2.
Csere: Davis 4, Csorvási 10, Németh -, Bán 2, Fanning 14/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

Halász és McCray triplaváltásával indult a mérkőzés, de ezt követően Bennet Davis is betalált kétszer kintről a harmadik perc kezdetéig, jól kezdett a fővárosi alakulat (9-3). A Körmend Hollins vezetésével kezdte meg a felzárkózást, az amerikai két kosarával és Hortinak adott gólpasszával két pontra felhozta csapatát (11-9), de Bennet Davis harmadik trojkája hétpontos hazai fórt jelentett a hetedik perc kezdetén (16-9). Csorvási kosarai segítették újra közelebb a vendégeket, de a budapesti együttes szinte végig vezetett az első 10 perc folyamán (20-16). A második felvonás kezdetén Fanning vezetésével próbálkozott újfent a Körmend, de beállt a 2-6 pont közötti távolság, a játékrész felénél pedig ugyanúgy négy ponttal volt jobb a MAFC, mint 5 perccel korábban (30-26). 34-30-ig ment ez a "gumizás", aztán egy 6-0-val fordítottak a vasi piros-feketék, ráadásul a hazaiak első számú irányítóját, Amin Hotot könyöklés miatt kiállították a játékvezetők. Fodor három büntetővel még visszavette a vezetést csapatának, de Hollins duplája után egyetlen pontos körmendi fórt mutatott az eredményjelző a nagyszünetben (37-38).

Hollins triplájával indult a harmadik negyed, de ezt követően öt és fél percig nem szerzett kosarat a vendég gárda, ezt pedig ha nem is rohamléptekben, de kihasználta a MAFC. Rendkívül vontatott és sok hibával tarkított volt ekkor a mérkőzés, ugyanis a fővárosiak is csak büntetőből voltak eredményesek ebben a szakaszban, de a negyed felénél egy 6-0-s "rohanás" után már ők vezettek (43-41). Fanning révén indult meg a Körmend, 47-48 után pedig robbantottak Csorvásiék - egy 7-0-s szakasznak köszönhetően 8 pontra nőtt a előnyük a záró felvonás előtt (47-55). Az utolsó negyed elején Halász 10 pontosra növelte csapata fórját, de McCray és Fodor kosaraival megindult felfelé a MAFC, Cvetkovics duplája után pedig két pontra csökkent a differencia, időt is kért Gasper Potocnik a 34. perc közepén (58-60). Fanning beszórt rögtön egy hármast, majd mindkét oldalon megint borzasztóan sok volt a hiba - Hollins például négyből három büntetőt kihagyott, Tuoyóra két támadót is ráfújtak, de a MAFC nem tudott egy támadásnyi különbségen belül kerülni (60-64). 4-6 pont között mozgott a különbség, de az ezúttal is kiválóan játszó Halász hármasa és két büntetője a 39. percben eldöntötte az összecsapást (62-71). Végül 73-62-re győzött a Körmend, amely így egy győzelemnyi előnybe került a Falcóval szemben.