Megszenvedett Debrecenben a Szolnok, de nyert

Végig borzasztóan szoros meccset játszott a DEAC és a listavezető, amelyet az utolsó negyedben egy 17-2-es futással nyert meg az Olaj Perry vezetésével.

Magyar férfi A csoport, alapszakasz, 25. forduló
DEAC (7-18) - Szolnoki Olaj KK (20-4) 81-87 (20-21, 20-23, 22-20, 19-23)

DEAC: Jones 12/9, Martinics 20/9, Lilov 12/6, Bognár 14/3, Lauderdale 8.
Csere: Velkey 8, Kósa 5/3, Lajsz -, Molnár 2.

Szolnok: Perry 25/9, Kovács 2, Vojvoda 16, Ford 7, Andric 13.
Csere: Milosevics 4, Tóth Á. 8, Polyák 6, Browning 6.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Nem indult túl sok ponttal a találkozó, az első két és fél percben összesen 1-1 kosarat jegyezhettek fel a statisztikusok (2-2). Hiába volt végig előnyben a Szolnok, és hiába szerzett megint rendszeresen kosarat Andric, külső sora, főként Lilov révén tartotta magát a DEAC (12-14). Tóth Ádám pontjaival lépett meg kicsit a listavezető (12-18), de Martinics két triplát is beszórt, a negyedet pedig Velkey kosara zárta le, így egyetlen pont volt a hajdúságiak hátránya (20-21). A második felvonásban annyi változott, hogy Kósa és Lauderdale vezetésével előbb egyenlített, majd Bognár hármasával a 14. perc végén már vezetett a DEAC (28-27). Perry állt a Szolnok élére, és neki köszönhetően a kupagyőztes vissza is vette a vezetést, de leszakítani az első félidő során nem tudta vendéglátóját - 20 perc játék után mindössze 4 pont volt a különbség a szolnokiak javára Polyák dupláját követően (40-44).

A fordulás után Perry és Andric révén továbbra is előnyben játszott a Szolnok, de 5 pontnál nagyobb fórt nem tudott kialakítani (48-53). A játékrész közepén Martinics, Lauderdale és Kósa kosaraival megint megvolt a hazai vezetés (55-53), de Ford és Tóth Ádám révén visszavette az irányítást a vendég gárda. A Debrecen büntetőkkel, főleg Bognár Kristóf révén tartotta magát továbbra is bőven látótávolságon belül - kettő pont volt a differencia 10 perccel a vége előtt a Szolnok javára (62-64). Lilov és Bognár kosaraival egalizált a DEAC a negyedik negyed elején, Martinics pedig egy triplával az övéit juttatta hárompontos előnyhöz (69-66). Bognár duplája után időt kért Alekszics a 34. perc elején (71-66). Perry a 35. perc közepén megdobta az Olaj első tripláját, majd gyorsan a másodikat is, Berényi Sándor kért ki egy játékmegszakítást (71-72). Vojvoda két duplája már egy 10-0-s sorozatot jelentett, ráadásul Lauderdale kettesére Perry és Andric is válaszoltak, a 39. percre eldőlt a találkozó (73-80). Végül 87-81-re győzött a Szolnok, és a Körmend veresége miatt nőtt az előnye a tabella élén.