Megúszta otthon a blamát a Körmend

Gyenge kezdés után jó harmadik negyedének köszönhetően megverte a Körmend saját közönsége előtt a Nyíregyházát. Zarko Rakocsevics eddigi talán legjobb magyar bajnoki teljesítménye és az NYKK honosított bedobójának csatája külön pikantériát adott a találkozónak, pláne, hogy a vasiak magyar-amerikaija is extrát tett a közösbe.

Magyar férfi bajnokság, NB I, A-csoport, alapszakasz, 11. forduló:

Inkognito Fashion Körmend - MARSO Nyíregyháza KK 88-80 (21-23, 20-20, 27-18, 20-19)

Körmend, Szentély Aréna.

V.: Cziffra Cs. Frányó P. Gorka Sz. (Schäffer)

Körmend: Moore 11, El-Amin 14/6, Ferencz -, Török 7/3, Rakocsevics 34.
Csere: Grebenár -, Kutasi 2, Fodor G. -, Sömenek 3/3, Kusnyer 17/15.

NYKK: Doyne , Polyák 2, Simms-Edwards 18, Hall 24/3, Poscic 16.
Csere: Varga M. -, Cseh -, Jakab 2.

Kipontozódott:

Csak Rakocsevics, mondhatták a hazai. A montenegrói center több mint hat percen át volt a

Körmend egyedüli pontszerzője. 10-10-ig ő tartotta a csapatát. El-Amin és Moore első kosara

után vezetett a hazai csapat, de Doyne triplájával a negyed vége felé ismét a Nyíregyháza

volt előrébb, négy ponttal. Rakocsevics tíz perc alatt 15 pontot tett a közösbe. Két pontos

hátrányból vágott a második tíz percnek a Körmend. Ez a játékrész is hullámvasutazást

hozott. A 14. percben a frissen beállt Sömenek dobta a már szokásosnak mondható beköszönő

tripláját, néggyel vezetett is a piros-fekete gárda, de a másik oldalon elkezdték erőltetni Poscic

palánk alatti játékát, nem is eredménytelenül. Három perc alatt megfordult az állás, újra a

vendégek voltak előrébb, és a nagyszünetre meg is tartották a két pontos előnyüket.

A második félidőben megint Rakocsevics igyekezett versenyben tartani a Körmendet. 55-

55-nél egy gól jó plusz egyes akcióval elérte a harminc pontot, majd Moore dobott ziccert,

Horváth Imre kért időt az öt pontos hátrány miatt. Hiába, mert Rakocsevics blokkja után

Moore másolta le előző kosarát, majd Kusnyer vágott hármast, tíz volt közte. Hall és Doyne

igyekezett faragni a hátrányból, de az utolsó negyedben Kusnyer kapta el nagyon a fonalat.

A 32. percben már az ötödik tripláját vágta be, majd egy ziccerrel is megfejelte, ismét vendég

időkérés jött, mint ahogy a 36. percben is, mert újabb szerzett labdából dobott ziccert és

vezetett 12 ponttal a Körmend. A hazai szurkolók egyre hangosabban jelezték a játékvezetők

felé, hogy a negyed hetedik percéig lehetett volna néhány személyi hibát ítélni a vendégek

ellen, de az valahogy nem történt meg. Pedig lehetett volna rá ok. A végén már csak arra

ügyeltek a hazaiak, hogy tartsák tíz pont körüli előnyüket. Hall kettesével még tízen belülre

lépett a Nyíregyháza, de a Körmend megnyerte a küzdelmes, ugyanakkor fontos mérkőzést.

Ezzel a sikerrel a piros-feketék megszerezték a jogot arra, hogy ott legyenek a megújult

rendszerű Magyar Kupa nyolcas döntőjében.

Fotó: bckormend.hu