MK: A ZTE is a legjobb nyolcban!

Ahogy vártuk, egy pillanatig sem forgott veszélyben a Zalaegerszeg továbbjutása a Magyar Kupa nyolcaddöntő ma esti visszavágóján, a Nyíregyháza pedig egyáltalán nem szolgálta ki szurkolóit, ezen a kvázi tét nélküli összecsapáson. Túlzás nélkül állítható, hogy ez a "tét"mérkőzés csak arra volt jó, hogy a gárdák tartsanak egy öt az öt elleni, átmozgató, labdás edzést. A folytatásban, a nyolc között sokkal keményebb feladat vár Gáspár Dávidékra.

Magyar Kupa nyolcaddöntő, második mérkőzés - 2013. január 22.

Marso - Vagép NYKK - Zalakerámia-ZTE KK 70-73  (17-18, 13-23, 13-11, 27-21)

Továbbjutott a Zalakerámia - ZTE KK  165-127-es összesítéssel!  57-92

Bujtosi Szabadidő Csarnok     Vezette: Gyõrffy P., Gál J., Fodor A., (Bernáth)

Nyíregyháza: Nelson 20, Mohácsi 4, Berkis 18/6, Boldizsár 0, Davis 9  Csere: Mondzinger 2, Varga 4, Kaluha 9, Siska 3/3, Molnár M. 1, Kósa 0

ZTE: Copeland 5/3, Gáspár 6/6, Baki 9/9, Koma 8, Simovic 0  Csere: Puszta 10, Borszéki 8/6, Vertetics 8/3, Kovács Ád. 10, Kerkai 5, Gáll 2

Kipontozódott: Koma a 35., és Varga a 38. percben

Kiegyenlített játékot hoztak a mérkőzés első percei, egyik gárda sem tudta magához ragadni a kezdeményezést. Erre a vendéglátók előtt adódott nagyon esély, azonban komolyan hadilábon álltak a távoli kísérletekkel, a zalaegerszegiek pedig az eladott labdákkal. Berkis hatodik perc elején dobott kettese juttatta minimális előnyhöz a hazaiakat. (8-7) Koma kettő plusz egyes játékával már a zalaiak vezettek, azonban az egyre-másra érkező személyi hibák könnyű büntetőkhöz, pontszerzési lehetőségekhez juttatták a nyíregyháziakat. Mohácsi, Berkis és Nelson köszönték a pontszerzéshez kapcsolható "vonalazást", s gyors egymásutánban szórták be őket. (17-13) Az vendégek egy 0-6-os rohammal visszavették a vezetést, növelték összesítésbeli előnyüket a rendkívül gyengén dobó NYKK ellen (18-ból 4 mezőnyből).

A második negyedből közel három perc pergett le, mely alatt négy faltot és csupán egy mezőnykosarat láthatott a Bujtosiba kilátogató, kosárfanatikus közönség. Mert ahhoz, hogy ezen mutatott játékért lelkesedjenek, ahhoz már komoly fanatizmus szükségeltetik. A harmadik perc végén Varga talált be hosszú idő után hazai részről, azonban nem követték a társak. Baki triplája, majd Kovács zsákolása után a különbség már közelítette a tíz pontot. (19-26) A félidőhöz közeledve, Borszéki triplájával pedig már el is érte. Ferenczi mester a negyed második felére visszaküldte meghatározót játékosait, de ők sem hozták meg az áttörést, továbbra is kritikán aluli dobóformát mutatott az NYKK, a vendégek kvázi cserepadja pedig tartotta előnyét. (27-33) Nelson, ahogy erejéből telt, tartotta övéit, viszont nem számolt a ZTE magyar magjával, akik nagyszerűen dobták a triplákat, így nem csökkent, sőt, nőtt a két gárda közötti differencia a félidőhöz érve. (30-41)

Halvány látszatát sem vettük észre annak, hogy tizenöt perces szünetet tudhatnak maguk mögött a felek, minden ment az első két negyedben tapasztaltak szerint. Nelson egyszemélyes seregként próbálta húzni felfelé csapatát, az NYKK nagy átlagban minden negyedik mezőnykísérlete talált utat a gyűrűbe. Hozzá kell tenni, hogy úgy tartotta vezetését a ZTE, hogy magasembereik kivétel nélkül falproblémákkal küzdöttek. Simovic és Borszéki 3, míg Koma 4 személyi hibával állt a harmadik játékrész közepén. (38-47) Ez a játékrész mindösszesen nyolc mezőnykosarat és minimális hazai felzárkózást hozott, persze nem az összesítés, csak az aktuális mérkőzés terén.

A negyedik negyedben már Ferenczi és Völgyi mester is a cserejátékosokat játszatta, vendég oldalon mindenki lehetőséget kapott a nevezett keretből, ami teljességgel érthető döntés volt, mivel 70 perc után 44 egységgel vezetett összesítésben a ZTE. A vendégek az utolsó öt percre majdnem a teljes előnyüket leadták, érkezett is az időkérés Völgyi Pétertől, sorozatban nyolc kihagyott mezőnykísérlet után. (53-54) Kaluha büntetőivel utolérte a hazai gárda ellenfelét, azonban innentől a kék-fehérek fiatal magyarjai bevitték a célba a zalai hajót, így győztesen, továbbjutóként távozhattak a hűvös Bujtosiból! Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a hazaiak az utolsó pillanatig szerették volna megnyerni a találkozót, s az ezért küzdő cserejátékosoknak minden dicséret kijár.