Nagy csatában győzött a Sopron

Fordulatokban gazdag összecsapáson a remekül kezdő SKC a 38. percben hátrányba került a szívós, jól küzdő Nyíregyháza ellen, de a végjátékban a hazaiak volta pontosabbak, így megszerezték zsinórban a negyedik győzelmüket

A nyírségiek korábban több évig Sopronban kosarazó játékosát, Boldizsár Ferencet nagy-nagy taps fogadta a bemutatásakor. Davis bődületes zsákolásával indult a játék, Tóth felelt egy visszapöckölt pattanóval. Inkább küzdelmes mint látványos volt a játék, a 4. percben 4-4 volt az állás. Jeremy Wise hozta tűzbe a hazai publikumot azzal, hogy előbb parádésan blokkolta Berkis dobását, az ellenakciót pedig kosár plusz játékkal zárta. Molnár triplája után azonnal időt kért Ferenczi Tamás. ám az SKC lendületét nem tudta megtörni, 4-2-es nyíregyházi vezetés után egy 21-2-es szédületes száguldást "repesztettek" Meszlényi Róbert fiai, amelyben volt 3 Molnár és egy Wise-tripla. A szakasz hajrájában Nelson és Davis révén feljött a Nyíregyháza. Az SKC játékába ekkor be-becsúszott egy-két eladott labda, ám Wise 4 pontos akciója - tripla plusz büntető - révén 10 pont fölötti maradt a negyed végén a Sopron előnye.

A második szakasz elején a Nyíregyházi zóna megzavarta a hazaiakat, akik nem igazán tudtak tiszta helyzeteket kialakítani s dobásaik is rendre leperdültek.  A vendégek 5-0-lal nyitották a második negyedet, és nem egy közeli helyzetet el is hibáztak. Barovics zsákolt, de az SKC-n kezdett érződni a hétközi meccs "utóhatása", több rossz döntést hoztak, s vállaltak rossz ütemben dobásokat a soproniak. A Nyíregyháza Nelson vezérletével 5 pontra zárkózott. A kritikus szituáción Wise segítette át a soproni csapatot, s a hét közben parádézó Thomas pedig megszerezte első kosarát. ám Nelson vezetésével szünetre 4 pontra felzárkózott a szívósan küzdő vendég együttes.

Ahogy a meccs, a második félidő is Davis kosarával indult - válaszként Molnár bedobta a 4. majd Mohácsi "beerőltetett" ziccere után az 5. hármasát. Barovics és Davis pontpárbajával folytatódott a meccs néhány pontos hazai vezetés mellett - valamelyest ront a centerek eredményességéből, hogy egymást őrizték. A negyed közepén Tóth Gergely dobott triplát. Látványos lett a játék, Davis húzta be Nelson passzát, a túloldalon pedig jött egy alley-oop Thomas-Barovics koprodukcióban. Tóth újabb triplájával ismét nagyobb lett a hazai előny, ám a szakasz hajrájában Mohácsi is felnőtt a vendégeknél a Nelson Davis duó mellé. Újra 4-re zárkóztak fel a vendégek, ám Barovics megrázta magát, vezetésével  megduplázta előnyét a Sopron, ám a dudaszó pillanatában Berkis egy hármassal fokozni tudta az izgalmakat. Kaluha két bátor betörés utáni kosarával 1-re küzdötték fel magukat a vendégek. Tóth dobott be 3 büntetőt, mert hármas kísérlet közben szabálytalankodtak ellene.

A vendégek kezdte kapkodni, Gombás pedig miután szerelte Kaluha dobását, előbb gólpasszt adott Barovicsnak, majd egy kosárral járult a 65-64-es hazai vezetést követő 7-0-s rohamhoz. Nelson kosár plusz büntetős akcióval csökkentette a nyíregyházi hátrányt, majd Dacis büntetője s Berkis szerzett labda utáni ziccere után 72-70-et mutatott a tábla, Meszlényi Róbert időt kért. Molnár tőle e meccsen szokatlan módon duplát dobott, ám a válaszul érkező Nelson hármassal csupán 1 ponttal vezettek a hazaiak, sőt Polyák is beemelt egy hármas a sarokból - 3 perccel a befejezés előtt átvették a vezetést a vendégek. Tetézte a hazaiak nehézségeit,hogy Molnár kipontozódott, Polyák büntetői után 4-re nőtt a szabolcsiak előnye. Az izgalmak a tetőfokukra hágtak, Tóth dobott triplát jött egy újabb Nelson dupla. Barovics kosara után kihagyta a büntetőt, de Vesztergom visszaszerezte a labdát. Az akció végén újra a montenegrói center büntetőzhetett - ezúttal nem hibázott s másfél perccel a vége előtt 1-gyel az SKC vezetett. Berkis hármasa nem sikerült, Thomas szerezte meg a pattanót. Gyorsan szabálytalankodtak vele szemben s bedobta a büntetőket. Berkis újabb hármast rontott, Wise ügyes duplája után bő fél perccel a vége előtt 5 ponttal vezetett az SKC. Az ellenakciónál Nelson szorongatott helyzetből dobott hármas kísérlete gólpassznak tökéletes volt Polyáknak. SKC időkérés után Mohácsi gyorsan szabálytalankodott Tóthttal. A vendégjátékos kipontozódott, a hazai egy büntetőt bedobott. Nelson próbált hármast dobni, ám a vele szemben álló, vagy másfél fejjel magasabb Barovics blokkolta, ezzel megnyerte a meccset a Sopron.

Soproni KC - Marso Vagép Nyíregyházi KK 90 - 84 (29-18, 10-17, 26-25, 25-24)

NB I, A-csoport, Alapszakasz, 6. forduló

Sopron, Vezette: Cziffra Cs. Farkas G. Török R. (Bodrogváry)

Sopron: Thomas 6, Wise 21/6, Molnár A. 17/15, Tóth G. 21/9, Barovics 23. Csere: Keresztes -, Vesztergom -, Bus -, Gombás 2.

Nyíregyháza: Nelson 30/3, Mohácsi 7/3, Berkis 13/6, Boldizsár 2, Davis 18. Csere: Polyák 7/3, Kaluha 7/3.

Kipontozódott: Molnár A., Illetve Mohácsi, Boldizsár

Meszlényi Róbert, a Sopron vezetőedzője a lefújás után:  "Tudtam,  hogy nehéz meccs lesz. A Nyíregyháza ügyesen lassította a játékot, stílusa nem feküdt nekünk, s érezhetően fáradtak is voltak a srácok. A kritikus helyzetekben azonban mindig olt valaki, aki pluszt tudott adni, aki átlendíette a csapatot a nehézségeken."

Ferenczi Tamás, a Nyíregyháza vezetőedzője a lefújás után: "Ha a kritikus pillanatokban jobb döntéseket hoztunk volna, akár meglepetést is okozhattunk volna.