Nagy csatában nyert a Kecskemét Sopronban

A harmadik negyed első felét és az utolsó percet leszámítva egymás sarkát taposták a csapatok - a végjátékban végig a KTE állt jobban.

Magyar férfi A csoport, alapszakasz, 17. forduló
Sopron KC (3-14) - KTE-Duna Aszfalt (10-7) 66-76 (17-16, 17-23, 19-17, 13-20)

Sopron KC: Parker 14/6, Duvnjak -, El-Amin 29/9, Dénes 8/6, Watkins 6.
Csere: Henderson 4, Takács 3/3, Bagó 2, Mészáros -.

KTE: Pongó 6/3, Thompson 15, Djeraszimovics 17, Dramicanin 13/3, Karahodzsics 13/3.
Csere: Wittmann 4, Molnár 6, Horváth 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

Jobban kezdtek valamivel a hazaiak, de nem igazán potyogtak a kosarak egyik oldalon sem, a negyed felénél összesen 13 pontot szerzett a két együttes (7-6). Megszerezte első kosarát soproni színekben Esian Henderson, de hiába próbált meglépni Sabáli Balázs együttese, 15-9 után egy 7-0-val fordított a KTE - Watkins duplája jelentette az első negyed végén az egypontos hazai fórt (17-16). A második felvonás elején a Sopron Parker és El-Amin kosaraival tartotta a támadásban beinduló, sokkal több lábon álló vendégeket - Molnár Márton is több kosárral jelentkezett, Horváth Kristóf duplája után pedig 5-tel vezetett a Kecskemét a 27. perc végén (29-34). Watkins és El-Amin révén megvolt az egyenlítés a hazaiaknak, de a vendégek vezérei, Djeraszimovics és Thompson, valamint Pongó kosaraival a félidőben újra 5 ponttal ment Forray Gábor együttese (34-39).

A fordulás után egy 9-0-lal kezdett a KTE, és úgy tűnt, hogy el is döntheti a mérkőzést, 50-36 után, a harmadik negyed felénél azonban fordult a kocka - El-Amin vezetésével egy 12-0-t futott a Sopron, amely ezzel a szakasszal vissza is jött a meccsbe, megint nagyon szoros volt a találkozó. Dénes többször is eredményes volt a vendégeknél ebben a periódusban, és bár a Kecskemét újra elkezdte a pontgyártást, csak három egységgel álltak jobban 10 perccel a vége előtt (53-56). Karahodzics triplát is vállalt az utolsó negyed elején, de 1-4 pont között mozgott továbbra is a differencia - El-Amin az 5 eladott labdája ellenére hatalmasat játszott egész mérkőzésen (59-61). A 2-4 pontos sávból jó ideig nem tudtak kilépni a csapatok - sem a Sopron nem tudott egyenlíteni, sem a Kecskemét nem tudta eldönteni a mérkőzést a maga javára. Az igazság pillanatára az utolsó perc kezdetén került sor, amikor Wittmann és Djeraszimovics kosaraival végleg leszakította magáról a Sopront a KTE, és végül 76-66-ra győzött, visszavágott tehát a hazai pályán elszenvedett vereségért.