Nagy fordításával a KTE a kupadöntős

Djeraszimovics vezetésével az utolsó három percben 7 pontos hátrányból fordított a Kecskemét, ezzel bejutott a kupadöntőbe.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 13. forduló
DEAC (6-7) - KTE-Duna Aszfalt (7-6) 79-84 (28-28, 26-19, 15-17, 10-20)

DEAC: Jones 16/9, Lilov 15/12, Molnár 7, Farkas 6, Armwood 14.
Csere: Velkey 17/12, Bognár 4.

KTE: Pongó 4, Thompson 12/6, Djeraszimovics 26/9, Dramicanin 14/6, Karahodzsics 8.
Csere: Molnár 1, Wittmann 17/12, Horváth 5/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Djeraszimovics és Dramicanin vezetésével jobban kezdett a KTE, de a hazaiak nem engedték el nagyon ellenfelüket, Jones révén a negyedik perc végén egalizáltak (9-9). A vendégek megint megugrottak előbb hat, aztán Wittmann triplájával a nyolcadik perc közepén hét ponttal (17-24), viszont Lilov gyorsan visszahozta a vendégekre a DEAC-ot két hármassal, Jones pedig a felvonás végén egyenlített megint (28-28). A második játékrész eleje megint Forray Gábor együtteséé volt, de Velkey János vezetésével gyorsan reagáltak a hajdúságiak, 39-41 után pedig nagyot változott a meccs összképe. Eddig a pillanatig lényegében végig a KTE állt jobban, Lilov és Velkey tripláival azonban fordult a kocka - utóbbi nagyot játszott a második felvonásban, csak ebben a 10 percben 14 pontot szórt, és nagyban neki köszönhetően vezetett 7 ponttal a DEAC a nagyszünetben (52-45).

A fordulás után nem nagyon változott a különbség - eleinte a KTE próbált közelebb kerülni, de lényegében mindenre volt válasza a debrecenieknek, aztán Bognár duplája után a 29. percben ugyan 10 pontra nőtt a differencia, de a kecskemétiek egy 5-0-s szakasszal zárták a negyedet, így mindössze öt pont volt a hátrányuk 10 perccel a vége előtt (69-64). A negyedik negyed elején Lilov kosarai után volt 10 pont is a különbség, majd Wittmann 33. percben dobott triplája után négy percig nem esett egyetlen pont sem, ami kitűnő volt a hazaiak számára (76-69). Dramicanin duplájára jött még két büntető Armwoodtól, ám az utolsó bő három percben volt egy újabb fordulat a mérkőzésen - Wittmann hármasát követően Djeraszimovics egyszer a büntetővonalról, egyszer pedig a triplavonal mögül volt eredményes, a 39. percben egyenlített a KTE (78-78). Az utolsó percben Wittmann bedobott még egy középtávolit is, Lilov kihagyta a túloldalon a triplát, a büntetőkkel pedig már lehozta a meccset a Kecskemét. 84-79-re győztek végül a vendégek, így ők jutottak be a Magyar Kupa nyolcasdöntőjébe, nem a házigazda DEAC.