Nagyon nehezen, de nyert a Kaposvár

A Jászberény a sérülésből visszatérő Dramicanin kiváló játékával közel volt ahhoz, hogy rögtön az első meccsen elvegye a Kaposvár pályaelőnyét, de végül a 11 gólpasszt adó Dunn és a szintén nagyon hasznos, hat hármast dobó Swanston vezetésével fordított, majd győzött a hazai alakulat.

NB I A RÁJÁTSZÁS, a középszakasz 4. és 5. csapatának párharca, 1. meccs
2013. április 24. Kaposvár
Vezette: Papp, Benczur, Tőzsér (Bodrogváry)

Kaposvári KK – Top-Cop Security Jászberény

78-72 (19-15, 12-22, 26-22, 21-13)

Kaposvár: Dunn 15, Kiss K. 3/3, Swanston 29/18, Hendlein 4, Spica 12. Csere: Drahos 9/3, Dávid 6. Vezetőedző: Fekete Ádám.

JKSE: Rakics 8/3, Soós 10/6, Markovic 11/6, Dramicanin 25/18, Djikanovic 6. Csere: Szögi 2, Mladenovics 5/3, Horti 1, Török 4. Vezetőedző: Földi Sándor.

Kipontozódott:

STATISZTIKA ÉS PONTDOBÓK ITT!

A Kaposvár „régen” találkozott a Jászberénnyel (csak éppen vasárnap, igaz, idegenben). A mintegy 3 napos pauza talán még arra sem volt elég, hogy a két gárda játékosai elfelejtsék egymás szagát (Eperjes Károly színésznek volt egy nagy beszólása annak idején, midőn kifejtette, ő azért szereti nagyon a közös focizást a színész társakkal, illetve utána a közös öltözői hangulatot, mert „ott mindenkinek egy a szaga”).

Nos, a kosárlabda nevű sportághoz visszatérve, elmondhatjuk, hogy a két csapat igen jól ismeri már egymást. Az alapszakaszban és a középszakaszban is két-két alkalommal találkoztak, és az egymás elleni mérlegük is 2-2. A most induló párharc után azonban tuti, hogy valamelyikük előnybe kerül e tekintetben is, hiszen a három nyert mérkőzésig tartó negyeddöntőt – benne van a nevében is – el kell dönteni valahogy.

Az mindenesetre óva inthetett minden somogyi drukkert, hogy pár napja idegenben úgy kapott ki a Kaposvár, hogy Dramicanin nélkül állt fel a JKSE, ám ezúttal tiszta lappal indult mindkét fél – a Jászberény keretében ott az akkori hiányzóval…

ELSŐ NEGYED

A Kaposvár Dunn pontjaival vezetett a meccs elején, ám Soós triplával egyenlített. Utána is a hazaiak örülhettek azonban, viszont a vendég Jászberény mindig felzárkózott az egyébként is csak pár pontos hátrányból.

Dramicanin, aki ismét játékra jelentkezett (odahaza nem játszott a legutóbbi JKSE – KKK meccsen, mégis simán nyert a jászsági egylet) triplát szórt, s ezzel először vezetett Földi Sándor gárdája (10-11).

Swanstonnak azonban nagyon ment a játék, és zsákolással is tarkított hajrájának köszönhetően néggyel elment a KKK az első szünet előtt.

MÁSODIK NEGYED

A hazaiak ismét jól indultak, de a folytatás már más lapra tartozott. Spica kosara (21-15) után ugyanis beindult Soós és Rakics, s máris egyenlő volt az állás. A negyed derekáig nagyjából ugyanez zajlott, hiszen a hazaiak elmentek egy kicsit, a vendégek pedig egyenlítettek vagy nagyon közel kerültek. Ám a lepattanózásban és a hármasokban is jobb JKSE 31-27-es somogyi vezetés után igencsak elkapta a fonalat.

A Kaposvár már nem dobott kosarat – holott cirka három perc volt hátra –, a berényiek azonban 10 pontot értek el. Ebben Dramicanin és Török mellett nagy szerepe volt Mladenovicsnak is, aki triplát szórt. Mindenesetre 31-37-tel mehettek pihenni a csapatok, vagyis a vendégeknek lehetett jobb a kedve a folytatás előtt, hiszen a Kaposvár egyik legfontosabb célkitűzése mára az volt, hogy semmiképpen se engedje ki kezéből a pályaelőnyt, mivel onnantól borzasztóan nehéz dolga lenne a jól összerakott JKSE ellen.

HARMADIK NEGYED

Nagy dobópárbajjal indult ez a negyed. Egymás után 5 triplát szórtak be a kosarasok, mialatt semmiféle más kosár nem született. Kezdte Dramicanin (jót tett neki a pihenés, hiszen nagyon elemében volt ezen a derbin), erre Drahos válaszolt, majd Markovic, sőt, ismét Dramicanin dobott trojkát (ekkor már 12 ponttal ment a JKSE), s végül Swanston is betermelt egyet.

A Kaposvár nagy kapaszkodásba kezdett ezután. A meccsen jóval több büntetőt dobó KKK ebben a játékrészben (akárcsak ellenfele) elképesztően dobálta a hármasokat ezután is. Swanston révén pedig 57-56-nál (30. perc) már náluk volt a fór! Hogy mégis a vendégek előnyével zárult a negyed, az Markovicnak köszönhető: ismét egy távoli dobás után.

NEGYEDIK NEGYED

Török, Soós és Dramicanin (féltucat hármasnál járt - elképesztő) volt eredményes, így ismét elhúzott a Jászberény. A 9 pontos JKSE-fórt Dunn és főleg Spica csökkentette le háromra, ám ismét a vendégek magasembere következett. Hendlein azonban megemberelte magát, majd megint Dunn talált be, és máris eggyel vezetett a KKK! Micsoda fordulat ismét! (69-68).

A nagy dobópárbajból kezdett jobban kijönni a hazai alakulat, s Földi Sándornak időt kellett kérnie, amikor Kiss Kornél is triplát dobott, majd az utolsó perc elején Spica közelebbről volt eredményes (77-72). Ez sem segített azonban, s a meccs jelentős részében hátrányban lévő Kaposvár végül megnyerte a meccset.

Összesítésben: 1-0 a KKK javára, folytatás pénteken, Jászberényben.