Nagyon simán győzött az NYKK!

Davis mellett a három fiatal magyar játékos, Mohácsi, Polyák és Kaluha is ponterős játékkal rukkolt elő a Factum elleni találkozón. A vendégek faltproblémái, illetve sok hibával tarkított játéka miatt szinte egy percig sem forgott veszélyben a hazaiak győzelme!

Férfi NB I A-csoport, 11. forduló

Marso - Vagép NYKK - Factum Sport Debrecen 93-55 (26-18; 19-7; 21-16; 27-13)

Nyíregyháza, Bujtosi Szabadidő Csarnok  500 néző   Vezette:  Vígh P., dr. Makovsky Sz., Hervay T., (Görgényi)

NYKK: Polyák 18/3, Kaluha 15/9, Mohácsi 21/3, Berkis 6, Davis 22 Cserék: Siska 2, Boldizsár 0, Modzinger 6, Molnár M. 0, Peturcsik 3, Czura 0

Factum: Mladenovics 8/6, Helmeczi 7/3, Cseh 8/6, Kovács I. 3/3, Smith 15/3 Cserék: Stafford 9/3, Izzo 1, Varga Á. 0, Vas 0, Pék 4, Benőcs 0

Ferenczi Tamás, a Marso-Vagép NYKK vezetőedzője: "A vártnál könnyebb és nagyobb különbségű győzelmet arattunk, ami fegyelmezett és végig koncentrált játékunknak valamint az ellenfél gyengébb teljesítményének köszönhető."

Jason Okrzesik, a Factum Sport Debrecen vezetőedzője: "Nagyon csalódott vagyok. Különösen a védekezésünk volt borzalmas, de a játék minden elemében csődöt mondtunk."

A sérült Nelsont nélkülöző hazaiak 7-0-ás rohanással nyitották a hazaiak. Kaluha ponterős játékával komoly lépéselőnybe kerültek, mivel a hátvéd pár per alatt 8 pontot szórt be a debreceniek gyűrűjébe. Az egyre növekedő előny azonban hamar elillant, miután háromszor is eredményes tudott lenni a Factum a hárompontos vonalon túlról. (14-13) Berkis a lehető legjobbkor hintett be egy lendítő középtávolit, a vendégek eladott labdáit pedig köszönték szépen és kosarakra váltották Polyákék. (20-13) A negyed végén gyülekezni látszottak a sötét felhők a debreceniek felett, ugyanis Mladenovicsra már a 3., Smithre pedig a 2. személyi hibát fújták rá, Berkis és Mohácsi pedig sikeresen büntetőztek. (26-18)

Sok pontatlanság jellemezte a második tíz perc első felét. A vendégek képtelenek voltak a gyűrűbe találni, továbbá Smith megkapta 3. személyijét, Mohácsi ziccerével pedig már 11 pontos fórba kerültek a vendéglátók. (29-18) Hat perc alatt mindössze egyetlen Mohácsi kosarat jegyezhettünk fel a jegyzőkönyve, eladott labda, kihagyott dobás annál több került a statisztikai lapokra. Smith visszakerült a pályára, de rögtön megkapta 4. személyijét, s már ideje korán eldőlni látszott a mérkőzés sorsa. Nagyon hosszú kosárcsendet tört meg Davis, de a vendégek még mindig pont nélkül álltak a második negyedben. (33-18) Kaluha triplájára azonnal felelt Mladenovics, mellyel talán kölcsönözött némi lendületet megtörni látszó csapata számára. (34-21) Nagyszerű érzéssel tölthette el a hazai szurkolókat, hogy a Mohács – Polyák – Kaluha trió szállította a pontokat, magabiztos előnyét így tartotta a vendéglátó, mivel a túloldalon Stafford elképesztően egyedül maradt a pontszerzés terén. (41-25) A félidőhöz érve húsz pontra hízott a hazaiak előnye, a túloldalon pedig Mladenovics is megkapta 4. személyijét, s a fennmaradó kétszer tíz perc már csak formalitásnak tűnt. (45-25)

Minden mindegy alapon Mladenovics és Smith is kijött a harmadik negyed kezdetén a parkettre, és hamar remek futásba kezdett a vendég csapat. Kovács, majd Mladenovics is beemelt egy-egy triplát, Smith ziccerével pedig 14 egységnyire faragta hátrányát a Factum. (49-35) Davis kettese és Mohácsi 2+1-es akciója viszont újra 20 pont közelébe vitte a két gárda közötti differenciát. (54-35) Cseh már a második olyan faltot ütötte Mohácsin, melynek 2+1 lett a vége, hiába kezdett zárkózásba a vendég gárda, David belelendült, s húsz pont fölé nyomta a két gárda közötti különbséget. (60-38)

Az utolsó negyedben már csak ez volt kérdéses, hogy sikerül-e harminc ponttal győznie a hazaiaknak. Szerzett labdákból több könnyű kosarat szereztek Polyákék, s Mohácsi triplájával már átlépték a harminc pontos lélektani határt. (80-49) Az utolsó öt percben már mindkét mester megadta a lehetőséget a fiataloknak, így csendben zajlottak a záró minutumok egy olyan találkozón, melyen szinte egy percig sem forgott veszélyben a hazaiak győzelme!