Nehéz helyzetben a férfi válogatott

Az első félidőben néhány pontos vezetésre tett szert a fehérorosz válogatott elsősorban a cseréknek köszönhetően. Fordulás után a center, Parakhouski is aktivizálta magát, míg a magyar oldalon Wittmann mellett fokozatosan lendült bele Vojvoda és Simon. A kisembereknek köszönhetően fokozatosan jött fel a nemzeti csapat, 61-61-nél utol is érték ellenfelüket - a végjátékban azonban a vendégeknek volt szerencséjük, így nagyon nehéz helyzetbe került válogatottunk a továbbjutás szempontjából.

Trotter Obie-nak kiújult a térdsérülése, ezért a válogatott játékának egyik fazonszabásza nem állhatott a gárda rendelkezésére - a center Tóth Ádám viszont fájós bokája ellenére vállalni tudta a játékot.

Mindkét csapat a nagyembereire próbált játszani az első percekben, amiből a fehéroroszok jöttek ki jobban, és 1-4-re vezettek Parakhouski révén – az viszont biztató volt, hogy hatékonyan támadólepattanózott a magyar csapat. Vojvoda hamar aktivizálta magát, két betörésből lopta közelebb a mieinket, majd a csereként beálló Wittmann dobott be faulttal egy hárompontost – mégsem vezettünk, mert az első percekben három büntető marad ki hazai oldalon, és a fehéroroszok is elkezdtek jól dolgozni a magyar palánk alatt. Wittmann újabb, közelebbi kosara után viszont először az összecsapáson vezettünk, utána viszont kicsit leállt a gépezet, 10-12-re fordított a vendégcsapat Ulyanko révén. Bár egy szép Szabó Zsolt-bepassz után Tóth Ádám egyenlített, sajnos Tóth és Simon is két faulttal állt a pontszegény első negyed végén.

Simon harcolt ki rögtön támadóhibát a 2. negyed elején, azonban nem sokkal később 3. személyi hibája miatt le kellett ülnie – eközben Liutych négy pontjával ellépett a fehérorosz gárda. A szupercsere Liutych ezután sem pihent, triplát dobott – Sztojan Ivkovicsnak időt is kellett kérnie, nem is a védekezés, hanem a támadójáték miatt. Wittmann rögtön be is dobott egy ziccert, majd középtávolról is betalált, így fél perc alatt megfelezte a különbséget a magyar csapat. Ruslan Bajdakov gyorsan magához is rendelte övéit, de Tóth Ádám centerjátékával és Vojvoda labdaszerzés utáni lerohanás végén szerzett ziccerével máris egál volt az állás. Nem sokáig, mert Vojvoda triplájával újra vezettünk: 11-0-s futást produkált a válogatott. Ulyanko ziccere zárta le a vesszőfutást, majd hárompontosával vissza is vették a vezetést a vendégek. Keller Ákos harcolt ki két büntetőt, azonban mindkettőt kihagyta – Tóth Norbert kinti vállalása viszont beakadt, így tartottuk a lépést. Liutych kapott elő egy 2+1-es játékot, amivel kicsit megnyugtatta az övéit, és a félidő végi nagy rohanásból is a vendégek profitáltak, 4 pontos előnnyel mehettek az öltözőbe.

Kudrautsau ellépte, utána viszont sima ziccert dobott – rosszul kezdődött tehát a 3. negyed számunkra. Tóth Ádám közelijével kapaszkodtunk, utána azonban ő is beütötte a 3. hibáját – Parakhouski 2+1-es akcióval büntetett. Támadásban elég gyámoltalanok voltunk, Parakhouskit viszont ismét megtalálták csapattársai, kilenccel mentek a vendégek. Simon tempója törte meg a kosárcsendet, Vojvoda 3. faultja után azonban 4 és fél perc alatt kigyűltek a csapathibáink, és 10 ponttal vezetett Fehéroroszország. Vojvoda és Wittmann hármasa nagyon kellett ekkor, Liutych azonban ezalatt beszórt 6 pontot, így nem kerültünk közelebb, sőt röviddel később 38-52-re módosult az állás. Tóth Norbert két büntetője és Wittmann sarkos hármasa üdítően hatott a negyed végén, és kicsit vissza is jött a csapat hite, hogy győzhet. Egy fehérorosz gyorsindítás után Vojvoda dudaszós duplája azt jelentette, hogy kilencpontos hátránnyal mehetett pihenőre a magyar válogatott.

Parakhouski duplája vezette fel az utolsó negyedet, a túloldalon viszont be volt deszkázva a gyűrű, a 34. perc elején szerezte az első magyar pontokat Wittmann. Ekkor azonban belelendült a csapat: Vojvoda kétpontossal, Simon pedig 2+1-el jelentkezett, és hat pontra felzárkóztunk a negyed közepére. A fehéroroszok elbizonytalanodtak, Vojvoda triplájával 3 pontra jöttünk fel – a rutinos Kudrautsau hárompontosát pedig Simon bődületes kinti dobással válaszolta meg. Kudrautsau technikaija és Tóth Ádám faultos ziccere után az utolsó percre utolértük ellenfelüket (61-61) – viszont 3 büntető kimaradt ezekben a percekben hazai oldalon. Kudrautsau büntetett is egy ziccerrel, az utolsó pillanatokban pedig nem sikerült már egyenlíteni. A magyar válogatott nagy esélyt szalasztott el, és már nem a saját kezében van a sorsa a továbbjutást illetően.

Magyarország – Fehéroroszország  61-63 (12-13, 16-19, 17-22, 16-9)

Európa-bajnoki előselejtező, Kecskemét

Magyarország: Simon B. (9/3),Ferencz (-), Vojvoda (19/9), Szabó Zs. (-), Tóth Á. (9). Csere: Keller (2), Wittmann (17/9),Tóth N. (5/3), Kovács P. (-), Tóth G. (-).

Fehéroroszország: Charykau (-), Kudrautsau (11/3), Pustahvar (2), Parakhouski (12),Meshcharakou (4). Csere: Shustau (-), Liutych (21/6),Ulyanko (9/3), Mishukou (4), Trastsinetski (-).

Teljes statisztika erre a linkre kattintva!