Nem adott esélyt a DEAC-nak a ZTE

Pontzáport hozott az első három negyed, de végig jobbak voltak a zalaiak - Radic és Armwood óriási csatát vívott.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 10. forduló
Zalakerámia ZTE KK - DEAC 99-88 (27-23, 25-20, 31-21, 16-21)

ZTE: Vaughn 17/12, Kinney 3, Benke 17, Szabó Zs. 5/3, Radic 30.
cserék: Horváth Á. 14/9, Mohácsi 5, Jeffers 2, Doktor 6/6.

DEAC: Jones 11, Lilov 22/6, Molnár 4, Farkas 17/6, Armwood 23.
cserék: Velkey 7/3, Bognár 4, Lajsz -.

Lüktető iramban, óriási tempóban kezdődött a meccs és úgy tűnt, hogy ez a ritmus mindkét csapatnak megfelel - a ZTE diktált inkább, de az extrán dobó DEAC végig tartotta a lépést. A zalaiak a nagyot játszó Vaughn tripláival léptek meg az első negyed végén, de a középtávolról szenzációsan tüzelő debreceniek mindenre válaszolni tudtak, főleg Armwood volt elemében. A rendkívül látványos, sok kosarat hozó első félidő vége az Egerszegnek sikerült jobban, Radic és Vaughn együtt már harminc pontnál járt és vezetésükkel ismét sikerült meglépniük - az utolsó támadásoknál hibázgatott a DEAC, így hiába szórt be már a nagyszünetig húsz pontot Armwood, így is kilenc egység volt közte.

A fordulás után sem lassított Bencze Tamás legénysége, Horváth Ákos két triplával, Radic két közelivel jelentkezett és döntő fölénybe került a ZTE: a harmadik negyed közepén már 15-17 pont körül mozgott a különbség. Innen még egyszer megpróbáltak felkapaszkodni a vendégek, de tízen belülre nem sikerült zárkózniuk, az első félidőben tarthatatlan Armwoodot leszedték a pályáról Szabó Zsolték és már nem adták ki a kezükből a győzelmet - ugyan a záró etapra kicsit kiengedtek, de így is látványos, magabiztos sikert könyvelhettek el. Náluk Radic (30 pont, 11/13 mezőnyből, 10 lepattanó) és a Vaughn-Horváth-Benke trió páros (48 pont, 16 gólpassz), a debrecenieknél pedig Armwood (23 pont, 10 lepattanó, 2 blokk) és Lilov (22 pont, 4 lepattanó és 5 gólpassz) hozott kiemelkedő statisztikákat, a két magasember különösen nagy csatát vívott - a száz pont végül nem lett meg a ZTE-nek, ott maradt Benke kezében az utolsó másodpercekben.

fotó: kosarsport.hu