Nem csak Wise 40-je miatt nyert az SKC

A Sopron talán némileg meglepő magabiztossággal törte meg a Szeged ellenállását a forduló utolsó meccsén. A hazaiak már az első negyedben vezettek 9 ponttal, de ekkor egy brutális hajrával a vendégek kiegyenlítettek. Aztán amikor már nem sültek úgy a szegedi távoli dobások, főleg a második félidőben szépen elsuhant tőlük az SKC, és Jeremy Wise (40 pont), valamint a másik amerikai, Dontay Thomas (30 pont) extra produkciójára támaszkodva simán megnyerte a derbit. A szegediek sok labdát adtak el, és Fekete, valamint Dukics nem igazán fogott ki jó napot, Gurley meg egyedül most kevés volt, viszont a hazaiaknál a korábban kérdéses Molnár András pályára tudott lépni, s amit tudott hozzátett csapata produkciójához, emellett a szintén némi sérüléssel küszködő légiós Thomas, mint írtuk hozta magát, s bár a center Keresztes végül nem vettetett be, de nélküle is jól működött a gépezet Sopronban.

NB I A 8. forduló

2012. November 18. Sopron
Vezette: Papp, Török, Frányó (Hartyáni)

Sopron KC – Naturtex-SZTE Szedeák
102-76 (29-29, 26-17, 25-13, 22-17)

Sopron: Thomas 30/15, Wise 40/12, Vesztergom 8/3, Tóth G., Barovics 12. Csere: Molnár A. 4, Gombás 6, Molnár M., Bus I., Takács N. 2, Molnár B., Vezetőedző: Meszlényi Róbert.

Szeged: Fekete S. 2, Gurley 31/12, Kiss Zs. 12/12, Dukics 5/3, Csorvási M. 15. Csere: Csorvási L. 4/3, Tanács 2, Vida 5, Jakab, Varga D. Vezetőedző: Molnár József.

Kipontozódott: -

STATISZTIKA és PONTOK ITT!

Több hazai játékos is sérüléssel bajlódott és edzéseket hagyott ki a  héten, s éppen egyikük, D. Jermaine Thomas egy jó büntetőjével szerzett vezetést az SKC. Jó ideig váltott vezetés mellett Gurley és Wise dobópárbaját láthatta a közönség - egy-egy hármassal szólt bele Djukics, illetve Thomas. Rögtön jött a válasz Gurleytől. 15-12-es szegedi vezetés után a "tarthatatlan" Wise zsinórban 7 pontot dobott, majd mindkét oldalon egy-egy cserejátékos, Gombás, illetve Vida villant. Úgy tűnt, negyed második felében a hazaiak megnyugtató előnyre tesznek szert, ám 29-20-as vezetésük után az utolsó másfél percben Kiss két  és Gurley 1 triplájával ledolgozta hátrányát a Szeged.

Csorvási kosarával kezdődött a második negyed, a szegediek az első szakasz végén indított, s a második elején folytatott 11-0-s rohanását első kosarával Barovics állította meg. Hamarosan Wise is beköszönt a második negyedben, az ő s Gombás újabb kosarával ismét a Sopronnál volt az előny. A második negyed közepe táján a vendégeket a Csorvási fivérek tartották versenyben. 38-38 után egy 8-0-s rohamot mutatott be a Sopron, s az ekkor szerzett előnyüket tartották Wise és Thomas vezérletével, miközben a vendégek a félidő végén két újabb hármast dobó Kiss Zsoltnak köszönhették hogy nem szakadtak le.

Gurley duplájára Vesztergom triplával válaszolt. Az SKC a fokozatosan magára találó Barovics eredményessége révén a negyed közepén 10 pont fölötti előnyt állandósított. Sőt - mivel jó ideig szegedi részről egyedül Gurley jelentett veszélyt a soproni kosárra, a duplákat "hozó" Wise s az újabb két triplát beemelő Thomas ponterőssége révén a negyed végén 20 pont fölé nőtt a soproni előny.

A záró szakasz elején gond nélkül tartotta magabiztos, 20 pont körüli előnyét a Sopron. Meszlényi Róbert a hajrában csapata fiataljait is pályára küldhette, mégis Barovics és Thomas jóvoltából tovább nőtt a különbség. A végén az volt a kérdés, eléri-e a 100 pontot a Sopron: Wise hármasa, amellyel ezt elérték a hazaiak, méltó megkoronázása volt az amerikai extra játékának.

A Szeged a Nyíregyházával, a Körmenddel és a Péccsel együtt 3 győzelemmel és 5 vereséggel számolhat a 8. kör után, ami a 8-11. helyekre jó. A Sopron ugyanakkor a 4-5. pozícióban tartózkodik a SZOVA együttesével egyetemben, 5 sikert és 3 fiaskót begyűjtve eddig.