Nem jó meccsen, de egalizált a Pécs

A Pécs egy nagy rajttal, illetve első félidővel, valamint utána sok-sok küzdéssel - no, meg az Alba borzasztóan gyenge támadójátékával - meglepetést okozott és nyert ezen a kevés kosarat hozó, minden szempontból gyengécske meccsen. Ezáltal a remekül harcoló PVSK kiegyenlített, és a következő meccsen, Fehérváron biztosan nem fejeződik be a párharc.

NB I A RÁJÁTSZÁS, a középszakasz 1. a 8. ellen, 2. meccs

2013. április 27. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok

Vezette: Benczur, Gorka, Balogh (Fekete)

Pécsi VSK-Pannonpower – Alba Fehérvár

78-74 (23-13 15-12, 18-17, 22-32)

Pécsi VSK-PANNONPOWER: Loesing 8, Kovács P. 13/9, Csabay 12/3, Tóth N. 20/6, Hendley 14/6. Csere: Bíró O. 4/3, Nagy K. 3/3, Halász 4. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Alba Fehérvár: Moore 2, Wood 28/6, Hollis 13, Szabó Zs. 17/15 , Keller Á. 7. Csere: Supola, Jones 7, Juhos -, Bódi -, Lekli -. Vezetőedző: Dzunics Braniszláv. Másodedző: Matus Gábor.

Kipontozódott: Keller Á. (37. p.)

A Pécs az egyenlítésért, az Alba a csütörtökön otthon megszerzett előny növeléséért szállt harcba ezen a napon. Pécsen, ahol egyszer már égett az Alba a bajnokság során. Érdekesség, hogy erre december 22-én került sor, három nappal azután, hogy a PVSK számára igen arcpirító módon kikapott (végül ráadásul simán) a Factum otthonában. Vagyis ezután fogták magukat Csirke Ferencék és amolyan gyógyírként a blamára elverték majdnem egy tízessel az Albát (92-84). Igaz, ehhez akkor 6 (!) pécsinek kellett 10 pontot vagy afelett dobnia…

Sőt, akkor úgy belelendültek, hogy rögtön utána – igaz, egy kis karácsonyi szünetet követően – elkapták a Szombathelyt is.

Ez most más tészta volt, a rájátszásban velük szemben toronymagas esélyes Albát kellett volna megregulázniuk.

A fehérváriaknál hír volt a héten, hogy Kevin Smith elhagyta (talán csak ideiglenesen, de lehet, hogy végleg) a csapatot, mivel édesanyja egészségében tragikus változás állt be, és a klub respektálta kérését, hogy amint lehet átrepülje az óceánt, s vele lehessen. Így Dzunics Braniszláv vezetőedzőnek nem kellett azon agyalnia, ki marad ki, hiszen mostantól adott, hogy Moore a karmester, Wood a rohangáló mezőnyember és Jones a center (alaphelyzetben).

Remek pécsi kezdés után a második félidőben zárkózott fel az Alba (amely gárdában Dzunics trénernek fegyelmeznie is kellett egyeseket a sajátjai közül…), de a hazaiak nem hagyták magukat, és a harmadik negyed végén is vezettek még – nem is kevéssel, 56-42-re.

A záró játékrészben Wood révén próbálkozott a Fehérvár, de a 12-14 pontos különbséget tartotta a Pécs (sőt, 65-49). Egyszerűen nem találta a fogást az Alba a PVSK-n, s nagyon úgy tűnt, hogy visszaköszön az a bizonyos alapszakaszi meccs, amikor elkapta ellenfelét a baranyai alakulat.

Az Albában Kellernek faultgondjai adódtak (támadóhibák is voltak köztük), illetve kevesen dobták a kevés kosarat, tehát a hazaiak elsősorban nem támadásaikkal, hanem védekezésükkel, illetve a vendégek nagyon rossz támadásvezetéseivel hozták a derbit. Mindezt úgy, hogy kevesebb légióssal, viszont a magyarokat jól használva játszott Csirke Ferenc gárdája, kivívva azt, hogy mindenképpen legyen még meccs a Lauber Dezső Sportcsarnokban.

Az Alba időkérés után letámadással és talán egy utolsó, hosszú hajrával jelentkezett (4 perccel a vége előtt), ami eredményre is vezetett eleinte (11-pontra jöttek fel). Sőt, 67-60-nál kezdett melegedni a helyzet a hazaiak számára. Volt még hátra bő két perc, s már a csapatok bónuszban játszottak, tehát következhetett a büntetők kierőszakolása - és értékesítése. Csabay itt, Hollis ott hagyott ki azonban egy-egy kísérletet, így nem változott a helyzet, s rögtön jött az újabb fault, vagyis konyhaasztalra való nyújtott tésztává kezdett válni a mérkőzés...

A hazaiak erre is mentek, hiszen az Albának keményen kellett védekeznie, a Pécs meg igyekezett ezt kihasználva büntetőzgetni. Úgy tűnt, hogy ezzel meg is nyeri a derbit a PVSK, mert sokszor harsant a síp, és ezekből a hazaiak jöttek ki jobban. A vendégek nem igazán értettek egyet sok ítélettel, hiszen csapdázásaikat fújták le sorozatban a sporik, de itt nem tisztünk az állásfoglalás.

A találkozó elég unalmasan, ám a hazaiak szempontjából csodálatosan zárult, illetve sok-sok büntetődobással. Igaz, nagyon jött fel az Alba (Szabó Zsolt már ötödik hármasát szórta be), de nem érték utol az okosan játszó pécsieket.

A PVSK sokat tett a győzelemért, míg a fehérváriaknak mindenképpen fel kell rázniuk magukat, mert talán túl hamar elhitték, hogy ez a párharc sima lesz. Nos, már biztosan nem lesz az.