Nem kegyelmezett az ASE

Ezúttal is végig vezetve magabiztosan nyert otthon ASE, amely ellen gyakorlatilag egy pillanatra sem volt esélye a zalaegerszegi gárdának. A hazaiaknál több játékos is kiemelkedőt nyújtott, ami biztató a jövőre nézve.

Magyar férfi bajnokság, NB I, A-csoport, alapszakasz, 16. forduló

Atomerőmű SE - Zalakerámia ZTE KK 88-51 (25-12,18-13,27-11,21-12)

Paks, Gesztenyés úti Sportcsarnok

V.: Kapitány, Hegedűs, Radnóti (dr. Gencsev)

ASE: Vaughn 16, McGruder 11/3, Körtélyesi 7/3, Szabó 8/6, Tóth 12.
Csere: Baki 6/6, Eilingsfeld 16, Medve 3/3, Kovács 7, Kerpel-Fronius 2, Antóni -, Illés -. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

ZTE: Boston 7/3,  Gáspár 9/9, Plumb 4, Safford 10/6, Lekli 6.
Csere: Kámán 2, Koma -, Kovács 4, Puszta 1, Czinger 2, Velkey 6/3. Vezetőedző: Heinrich Róbert

Az elmúlt tíz tétmérkőzéséből kilenc alkalommal vesztesen hagyta el a pályát a ZTE, így nem meglepő, hogy az edzőváltás mellett döntött a vezetőség. A megbízott vezetőedző, Heinrich Róbert Pakson debütált, a feladata pedig nem tűnt könnyűnek: az ASE listavezetőként, több meccsnyi előnnyel állt az élen, otthon pedig még nem veretlen volt. Ennek megfelelően kezdték a találkozót a hazaiak, és hamar el is húztak 9-2-re, elsősorban magas embereik jó játékának köszönhetően. Jött is a zegi időkérés, ami változást is hozott a játék képében, ám az kimerült annyiban, hogy a hazaiak ezután már a triplavonalon túlról is betaláltak. A piros-kékek szebbnél-szebb akciókat vezettek, és bár az egerszegi játékosok próbálkoztak becsülettel, már az első negyed végére komoly hátrányba került csapatuk. 25-12

Boston triplája indította a második félidőt, ez volt az első egerszegi hármas a mérkőzésen, ám Medve nem sokkal később válaszolni is tudott, majd Baki is a helyére küldött egyet, amire pedig Plumb révén érkezett felelet. Felpezsdült a meccs, ám közelebb kerülni nem tudott a ZTE. Ennek ellenére Dzunics mester nem volt elégedett fiai teljesítményével, elsősorban a védőoldalon mutatott dolgokkal akadtak problémái. A meccset ettől függetlenül uralta az ASE, és bár a vendégek néha sikerrel fejeztek be egy-egy támadást, a többség már a negyed derekán elkönyvelte a hazai győzelmet. A negyed végére a játék eltolódott egy kicsit a birkózás irányába, ám ebben a játéknemben sem tudott felzárkózni a ZTE. 43-25

Lekli két gyors duplájával a vendég csapat kezdte jobban a második félidőt, az ASE pedig hiába dolgozott ki tiszta helyzeteket, mindet mellé dobálták a játékosok. A jeget a harmadik percben Eilingsfeld révén törték meg, ám a ZTE szívósnak bizonyult, Safford triplájával ismét közelebb lopóztak kicsit. Ekkor ismét emelt a tempón a tolnai gárda, pillanatok alatt betermelt hat pontot, jött is a zalai időkérés, immáron 21 pontos hátrányban. A pauzáról visszatérve jöttek az újabb rossz vendégakciók, majd Szabó Zsolt löbbölt parádés labdát a gyűrű fölé Eilingsfeld Jánosnak, aki demoralizáló zsákolással zárta az akciót. Innentől aztán igazi tombolásba kezdtek a paksiak: szinte minden akciót sikerrel fejeztek be, látványos kosarakat szereztek, és eldöntötték a mérkőzés kimenetelét egy negyeddel a vége előtt. 67-36

Az utolsó játékrész a meccs kimenetele szempontjából már nem hozott változást, mindkét csapat igyekezett minél előbb túl lenni rajta. Egy-két látványos akció azért még belefért és a cserejátékosok is lehetőséget kaptak a bizonyításra. A védekezést azért igyekezett továbbra is magas szinten tartani a Paks, az első kosarát az ötödik percben tudta megszerezni a ZTE. 88-51

Dzunic Branislav: Csak gratulálni tudok a fiúknak, Az első perctől az utolsóig úgy játszottak, ahogy kell.
Heinrich Róbert: Katasztrofálisan dobtunk, úgy látszik ennyi volt bennünk. A héten történt események ezek szerint jobban megviselték a társaságot, mint gondoltam.

Fotók: Fekete Zsuzsanna