Nem volt esélye a Körmendnek

Az Atomerőmű SE immáron végleg magához tért az első mérkőzés okozta sokkból, és több játékosa remek teljesítményének köszönhetően végig vezetve, magabiztosan nyerte meg a harmadik mérkőzést, és egy győzelemre van a továbbjutástól.

Atomerőmű SE - LAMI-VÉD Körmend 109-64  (27-16, 32-15, 18-14, 32-20 )

Paks, Gesztenyés úti sportcsarnok, 500 néző

Vezette: Györffy, Jakab, Söjtöri

ASE: Williams 4, Levy 12/3, Vojvoda 12/6, Körtélyesi 22, Tóth 3.

Csere: Idlet 14, Kámán 5/3, Kovács 8/3, Eilingsfeld 15/3, Kerpel-Fronius 9, Illés 3/3, Czinger 2. Vezetőedző: Schmidt Béla

Körmend: Ruják 6, Fodor 5/3, Ferencz 8/6, Austin 20, Farkas 5.

Csere: Grebenár 1, Sonyák 3/3, Kocsis 8/6, Sömenek 2, Golomán 6. Vezetőedző: Hencsey Tamás

Kipontozódott: Farkas Attila

A párharc állása 2-1 az Atomerőmű SE javára.

Egy-egyre álltak a felek a feldobás előtt, két igencsak ellentétes meccsel a hátuk mögött. Az első találkozót óriási csatában a Körmend nyerte meg Pakson, míg a második az ASE hozta el a győzelmet Vas megyéből, egy simább meccsen. A harmadik találkozó első kosarát Farkas révén a vendégek szerezték, ám Vojvoda hamar válaszolni tudott. kissé megilletődötten teltek az első percek, a körmendiek a ziccerek, a paksiak a büntetők értékesítésével álltak hadilábon. A vendégcsapatnak több szerencséje volt ez utóbbi műfajban, így vezettek is pár ponttal, egészen addig, amíg Jonathan Levy, majd Steven Idlet meg nem szerezte első pontjait. Nem sokkal később Vojvoda is beszórta első hármasát, így egy 8-0-ás rohammal megfordította a meccset az ASE, Hencsey Tamás pedig kikérte első idejét. Felváltva estek ezt követően a kosarak, nem tudott közelebb kerülni a Körmend. Szigorított a védekezésén az ASE, remekül védték a körmendi kisembereket, ám Austin rendre be tudta gyötörni a játékszert a palánk alá, és pontokat is tudott szerezni a saját maga által kiharcolt helyzetekből. A negyed záró jeleneteként Levy csípett el egy átadást, indította Körtélyesit, aki szép zsákolással növelte 10 pont fölé csapata előnyét. 27-16

Levy szép középtávolijával, majd triplájával indult a második félidő, igaz a kettő közé Sonyák Bélától is belefért egy távoli bomba. A jó ritmusban kosárlabdázó Atomerőmű szisztematikusan elkezdte felőrölni ellenfelét, a korábban több gyenge meccset is hozó Idlet is szép megmozdulásokkal vetette észre magát. A körmendi mérkőzéssel ellentétben ezúttal már az első félidőben elkezdte forgatni a csapatát Schmidt Béla, és mivel a cserék is jól szálltak be a meccsbe, nem tört meg a paksi lendület, így amikor a 16. perceben időt kért Hencsey Tamás, már 21 pont volt közte. Fel is rázta egy kicsit az övéit a körmendi mester, a következő két támadásból öt pontot szereztek, és mivel csak kettő érkezett válaszul, bejöttek húszon belülre. Kámán Tamás , a második találkozó paksi hőse is a pályára került a második negyedben, és ott folytatta, ahol szombaton abbahagyta. Remek dobásokkal, szerelésekkel és gólpasszokkal segítette csapatát, olyan motiváltan játszott, ahogy azt Pakson az elmúlt másfél éveben várták volna tőle. Kámán mellett Kovács is elemében volt, így mondhatni parádézott az ASE, és megérdemelten vezetett majd' harminc ponttal a félidőben. 59-31

Ferencz rontott triplakísérlete nyitotta meg a második félidőt, majd Levy betörés után duplája folytatta, és máris megvolt a harminc pont. Parádézott az ASE, a jó védekezésüknek köszönhetően sorra szerezték a labdákat, amelyekből indulni is tudtak. Az egyik ilyen indulás után Levy adott fel egy labdát Körtélyesinek, a rugólábú Körte pedig szemet gyönyörködtetően húzta be a gyűrűbe a játékszert. Fél perccel később aztán megint megpróbálták eljátszani, ám kisebb hiba csúszott a mutatványba, de ez nem zavarta a paksi publikumot, amely élvezte, hogy végre kiszolgálja a csapat. Természetesen a Körmend nem lenne Körmend, ha feladták volna, így a több, mint mint harminc pontos hátrányban is megpróbáltak emelt fővel kosárlabdázni, és megtisztelni az őket elkísérő szurkolóikat. Sajnos egyedül Kyle Austn volt ellenfél a hazaiak számára ezen a napon, viszont ő komoly fejtörést okozott a támadólepattanóival, és az azokból visszatett ziccerekkel. A negyed vége felé Kerpel-Fronius Balázs is pályára került, amit a közönség nagy ovációval fogadott, persze ebbe az is belejátszott, hogy a nagy kedvencet, Vojvoda Dávidot váltotta. Időközben Eilingsfeld János, a pécsi nevelésű izomkolosszus is remek pillanatokat élt át a pályán, köszönhetően Zo Williamsnek, aki tömte labdákkal. Hamar össze is kalapált kilenc pontot, mindössze egy dobást hibázva a negyedben, amelyet ismét paksi kosár zárt. 77-45

Eilingsfeld büntetőivel, majd Kerpel-Frunius duplájával kezdte a záró negyedet az ASE, amelyre Kocsis triplával, Farkas duplával válaszolt. Mindenképp meg kell említeni Golomán Györgyöt, a vasiak 1996-os születésű centerét, aki rutinos játékosokat megszégyenítő mozdulatokkal szerzett nem egy szép kosarat a találkozón. Nagy jövő előtt áll a fiatal játékos, aki Matt Shaw távozásával egyre nagyobb szerepet kap. Egy biztos, hátrányára semmiképp nem válik a sem a körmendi, sem a magyar kosárlabdának, hogy ő ilyen mérkőzéseken szerez rutint. Közben Kocsis újabb hármast emelt be, amelynek köszönhetően hosszú idő után először harmincon belül volt a Körmend, majd nem sokkal később ezt Ferencz is megfejelte egy trojkával. A pályára visszatérő Idlet is igyekezet kihasználni, hogy végre kedvére játszhat, be is szórt két szép kettest, közelebb tolva csapatát a száz ponthoz.  A végén már a fiatalok is szerepelt kaptak a piros-kékeknél, de velük sem csökkent az iram. A századik pontot Kerpel-Fronius szerezte büntetőből, a Körmendnek pedig ki kell találni a valamit, ha még egyszer vissza akar térni ebben a bajnokságban az atomvárosba. 109-64

Schmidt Béla: A mai mérkőzésen szinte minden összejött, amit elterveztünk. Ennek ellenére nem téveszt meg minket a nagy arányú győzelem. Bízunk magunkban, folytatás Körmenden.

Hencsey Tamás: Gratuláok a Paksnak, megérdemelten nyertek. Nagyon rosszul dobtunk ma. Otthon mindent bele kell adnunk.