Nyert az Alba Kaposváron

Jól sikerült Lóránték főpróbája, a somogyiak csak időszakokra tudták megszorítani ellenfelüket.

Felkészülési mérkőzés

Kaposvári KK – TLI-Alba Fehérvár 81-92 (27-28, 11-17, 22-27, 21-20)

Kaposvár: Fodor 21/3, Benke 11/3, Baki 5/3, Hendlein 12/3, Spica 17
cserék: Mijajlovics 11/9, Grebenár 2, Horváth M. -, Papp P. 2

Alba: Simon 5/3, Myles 6/6, Markovics 4, Spurlock 21/15, Lóránt 22/3
cserék: Csorvási 14, Supola 1, Tóth P. 6,, Saunders 10/6, Filipovity 3/3

A Kaposvárnál nem került be a kezdőbe Igor Mijajlovics, ennek ellenére jó ritmusban kosaraztak a hazaiak, Fodor és Spica vezérletével termelték a pontokat. A vendégeknél Spurlock ismét nagy dobóformával nyitott, három triplát is bepörkölt az első negyedben és egyébként is pontzáporos tíz percet láthattunk – mindkét fél jó dobóformát mutatott, így 27-28-cal zárult a játékrész. A második negyed elején szigorított védekezésén az Alba és egy 6-0-s etappal meglépett, sőt, Filipovity hármasa után elérte a különbség a tíz egységet. Innen még közelebb tudott férkőzni a KKK, de ebben az etapban már inkább a védekezések domináltak, üres dobóhelyzet nem akadt, inkább büntetőkből és kibrusztolt kosarakból haladtak előre a csapatok – félidőben 38-45 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után a fehérváriak főleg Lóránt Pétert keresték a labdákkal és a magasember hozta is a pontokat, eközben a túloldalon továbbra csak időszakokra állt össze a támadójáték – a harmadik negyed derekán felzárkóztak három egységre, de hamar újra kilenc pont volt a differencia. Itt már érződött a vendégek fölénye, a hazaiaknál sokszor elfogyott a lendület a támadások végére, a záró tíz percnek 60-72-ről feszültek neki a felek. Ugyan itt még egyszer nekirugaszkodott a KKK, Mijajlovics beemelt két triplát, de Lóránték mindenre tudtak válaszolni és néhány kinti dobással végleg lezárták a meccset.

fotó: albakosar.hu