Nyírségi bravúr a Kaposvár ellen

Szinte végig vezetve, megérdemelten győzött a Nyíregyháza a vendég Kaposvár ellen. A harmadik negyed második felét nagyon megnyomták a hazaiak, illetve a végjátékban sem remegtek meg, mindig tudtak újítani a szabolcsiak. Remekelt a teljes kezdőjük, mindig hozzá tudott tenni valaki a játékhoz. Ezzel szemben a kaposváriak közül többen is saját tudásuk alatt játszottak.

Marso-Vagép Nyíregyházi KK - Kaposvári KK 84-75 (17-20, 23-16, 27-22, 17-17)

NB I, A-csoport, alapszakasz, 15. forduló, Nyíregyháza

Vezette: Földházi T. Hegedûs T. Fodor A. (Bukta)

Nyíregyháza: Nelson (17/3), Berkis (20/9), Mohácsi (18/9), Boldizsár (9/3), Davis (15). Csere: Polyák, Mondzinger (2), Kaluha (3/3).

Kaposvár: Drahos (7/3), Dunn (15/3), Swanston (8/3), Hendlein (14/3), Spica (18). Csere: Dávid (6/3), Kiss K. (4), Fekete N. (3).

Kipontozódott: Boldizsár (38. perc) illetve Swanston (36. perc), Drahos (39. perc)

Az októberi, meglehetősen egyoldalú kaposvári vereségéért szeretett volna visszavágni az újév első meccsén az NYKK. Erre előzetesen minden esélye meg is volt a nyírségieknek, hiszen otthonukban remekelnek eddig a bajnokságban, rendkívül nehéz dolguk van az ellenfeleknek a Bujtosiban. Igaz, az eddigi legnehezebb erőpróba várt a Nyíregyházára, hiszen felsőházi pozícióban lévő csapatot most láttak először vendégül a szezon során. A csapatok a legjobb kezdőötöseikkel néztek farkasszemet egymással, egyedül Szőke Balázs volt maródi, ő kihagyni kényszerült a találkozót.

Repülőrajtot vettek a hazaiak, rögtön a meccs elején duplát szerzett mindhárom légiósuk, Mohácsi pedig triplával köszönt be, míg a túloldalon mindössze egy Hendlein-kettes szerénykedett az eredményjelzőn (9-2). Fekete Ádám mester így rögtön maga köré gyűjtötte tanítványait, akik meg is fogadták intelmeit. Továbbra is Hendlein volt a kaposvári pontok felelőse, vezérletével gyorsan kiegyenlített csapata (9-9). Ezt követően aztán kiegyenlítettebbé vált a találkozó, felváltva érkeztek a pontok a csapatoktól. Egy-egy villanás erejéig a két vezér, Nelson és Dunn is jelezte részvételét a csatában, majd Drahos triplája után - a meccsen először - vezetett a Kaposvár, a különbség pedig meg is maradt az első játékrész végére (17-20).

A következő perceket aztán inkább a hibák jellemezték, mintsem a szemet gyönyörködtető játék, rontott dobások és eladott labdák borzolták a nézők kedélyeit. Kaluha triplája aztán ismét szabolcsi vezetést jelentett (23-22), ám Hendlein és Dunn gyorsan válaszolt a gyűrű alól, így hazai időkérés következett a 14. percben (23-26). Nem hozott gyökeres változást ez a kis pauza, viszont rövid időn belül három 2+1-es szituációt is megítéltek a játékvezetők, ebből pedig az NYKK jött ki jobban,  Nelson, Mohácsi, majd a túloldalról Fekete szerzett pontokat ezen helyzetekből (33-31). Rendre a hazaiak jártak előrébb a negyed hátralévő részében, köszönhetően főként Davis pontjainak. Dávid Gergely hármasa viszont úgy kellett a somogyiaknak, mint egy falat kenyér, ezzel maradtak lőtávolon belül a félidő végére (40-36).

Spica büntetőivel folytatódott a nagyszünet után a találkozó, majd az addig pont nélkül álló Boldizsár előbb duplával, majd triplával köszönt be, beállítva a meccs addigi legnagyobb különbségét (45-38). Ekkor azonban felébredtek a vendégek, az addig visszafogott Swanston távolijával, és Dunn kettesével gyorsan zárkózott a Kaposvár, Boldizsár azonban ihletet kapott, és két további duplával megnyugtatta övéit. A somogyi kezdőötös további tagjai is átérezték a felelősséget, kivétel nélkül hozzátettek pontokban is a játékhoz, így aztán ismét eltűnni látszott a különbség a negyed felénél (51-50). Büntetők következtek eztán, majd az addig csendesebb Berkis és a remek napot kifogó Mohácsi 13 pontot, közte három triplát hoztak össze közösen, melyre nem érkezett érdemben válasz, így a harmadik etap végére kinyílt az olló a csapatok között (67-58).

Dunn aztán triplájával jelezte, hogy nincs még lefutva ez a meccs, ám Davis zsákolással ugrasztotta talpra a közönséget. Mindkét fél játékába rengeteg hiba csúszott a következő percekben, pont alig született ekkor. Ferenci Tamás elégelte meg előbb a látottakat, 5 perccel a vége előtt (70-63) időt kért. Nem tudta azonban kizökkenteni csapatát ebből a mederből a mester, a vendégek jól védekeztek, és szépen csendben ismét „meccs volt” a Bujtosiban (72-69). Ezen a ponton aztán ismét összekapták magukat a nyírségiek, az egyaránt remek Nelson és Mohácsi újra lökést tudott adni csapatának (77-69). A kaposváriaknak időt kellett kérniük, hiszen a feladat nem kevesebb volt számukra, mint a különbség eltüntetése a maradék két percben. Dunn azonban labdát vesztett, az ellentámadásból pedig Berkis triplát dobott, így tulajdonképpen eldőlt a találkozó, a végeredmény 84-75 lett.