Nyugat nyerte a magyar All-Star gálát

Nyugat nyerte a magyar All-Star gálát 138-127 arányban - a tripladobón Benke Szilárd győzött, a zsákolóversenyen Justin Edwards, az MVP Lóránt Péter lett, az előmeccsen pedig az egyetemi csapat diadalmaskodott.

Férfi U20-as válogatott - Férfi Egyetemi válogatott 76-80 (18-12, 24-21, 15-24, 19-23)

Az U20-as válogatott legjobb dobói: Demeter 21/6, Durázi 11.

Az egyetemi válogatott legjobb dobói: Czura 18/3, Kővágó-Laska 11.

Durázi Krisztoferék kezdék jobban az All-Star gála előmeccsét, szinte végig vezetett az első negyedben az U20-as válogatott, Czura Attila három büntetőjével jöttek kicsit közelebb a végén az egyetemisták (18-12). A második negyedben Demeter Attila révén növelte előnyét az U20-as csapat (42-33), de a fordulás után a Nagy-testvérek, Botond és Benedek tripláival gyorsan visszajött a meccsbe az egyetemi együttes, fordítottak is, a záró 10 percre pedig egállal fordultak a csapatok (57-57). Egy All-Star gálához képest egész szoros küzdelmet hozó találkozón végül a jobb utolsó perceket hozó egyetemi csapat győzött, amely a meccs utolsó 5 pontját szerezte (76-80).

Kelet All-Star - Nyugat All-Star 127-138 (28-38, 29-28, 30-40, 40-32)

Kelet: Kinney 10, Lilov 2, Vojvoda 2, Sztamenkovics 7/3, Poscic 17/3.
Csere: Medve 8, Arrington 12/6, Pacher 27/3, Ivosev 7/3, Thompson 5/3, Juhos 13/3, Kovács 15/9.

Nyugat: Ubilla 14/12, Govens 9/3, Ferencz 5/3, Lóránt 10, Keller 18.
Csere: Benke 16/12, Spica 12, Váradi 13/9, Supla 6/6, Smith 15/9, Allen 6/6, Edwards 14.

A szokásoknak megfelelően nem sok védekezés volt a meccsen, gyakorlatilag az dobott kosarat, aki akart - általában a triplák, sima ziccerek, zsákolások voltak többségben. Nyugat az első negyed végén húzott el, miután 22-20 után egy 16-2-es szakaszt produkáltak, és 10 ponttal vezettek egy negyed után. Innen hol elhúzott jobban nyugat, hol visszajött 10 ponton belülre kelet, de lényegében végig vezettek Lóránt Péterék, akik végeredményben 138-127-re győztek. A leglényegesebb info a meccs közben talán az volt (azon kívül, hogy Darrin Govens vállalta a játékot, így ő játszott, Jordan Loveridge pedig nem), hogy Vojvoda Dávid eljegyezte kedvesét a tegnapi napon, ezúton is gratulálunk!

Az első és a harmadik negyed után megrendezték a tripladobó és a zsákolóversenyt is. Az elsőt a Zalakerámia ZTE KK bedobója, Benke Szilárd nyerte, aki a döntőben Mészáros Richárddal mérkőzött meg és nyert a "18 pontos pályán" 12 dobott ponttal. A zsákolóversenyen az Alba Fehérvár dobóhátvédje, Justin Edwards diadalmaskodott, aki a fináléban Csaba Györggyel azonos pontszámmal végzett (97), de az első körben övé volt a legjobb mutató két tömés alapján (96, Csaba pedig 91-et teljesített), és a döntő egyetlen 50 pontos húzását is ő mutatta be - a harmadik AJ Pacher lett. A főmeccs MVP-je a tavalyi év után megint Lóránt Péter lett.