Ogunyemi döntött a Paks javára Kecskeméten

A hazaiak az első két és fél negyedben végig vezetettek, de a harmadik felvonás második felében futott 15-0-s ASE-roham megpecsételte sorsukat.

Magyar férfi A csoport, Alapszakasz, 19. forduló

KTE-Duna Aszfalt (10-9) – Atomerőmű SE (11-7) 64-70 (20-14, 15-18, 13-20, 16-18)

KTE: Pongó 7/3, Thompson 15/6, Djeraszimovics 12/6, Dramicanin 7/3, Karahodzsics 10.
Csere: Wittmann 4, Molnár 6, Horváth 3/3.

ASE: Hinds 5/3, Ruják 7/3, Barnies 18/3, Eilingsfeld 11/3, Guinn 5/3.
Csere: Ogunyemi 18, Medve 6/6.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Jelentősen jobban kezdett a KTE, a negyedik percben már 12-3 állt az eredményjelzőn, és elöl-hátul nagy volt a differencia a két csapat között. Barnies révén ébredezett az ASE, de Molnárt nem tudták fogni a vendégek, a center harmadik duplájával 10 pont fölé nőtt a differencia a 8. perc elején (18-7). A negyedből hátralévő három perc aztán a paksiaké volt, ezt a szakaszt 7-2-re nyerte az ASE (20-14). A második felvonásban is jobban kezdett a KTE, most Karahodzsiccsal nem tudtak mit kezdeni Teo Cizmicék, Dramicanin triplájával pedig újfent 10 pontra nőtt a különbség (29-19). Jó ideig tartotta 5-9 pont közötti előnyét a kecskeméti gárda, aztán megint a játékrész vége alakult jól az ASE szempontjából, Barnies és Eilingsfeld kosaraival 3-ra csökkentették hátrányukat a vendégek (35-32).

Nem változott a forgatókönyv a fordulás után sem - Karahodzsics és Thompson összesen 7 pontjával újra közte 10 volt a 22. percben (42-32). A 24. percben még ott volt a 9 pontos távolság (46-37), de jött Ogunyemi, aki lényegében egyedül fordította meg a meccset - a Paks csinált egy 15-0-s sorozatot, amiből 13 pontot az amerikai center vállalt magára, így 30 perc játék után már az ASE vezetett (48-52). A negyedik negyed szorosan alakult - hol eltudott lépni 6-7 ponttal a Paks, hol visszajött 2-re a Kecskemét, de lényegében a harmadik negyed után meglévő 4 pont körül mozgott a Tolna megyeiek fórja. 57-59 időt kért Cizmic, Barnies duplájával és Ruják triplájával pedig megint leszakította magáról a KTE-t a vendég alakulat a 37. perc közepén (57-64). A hazaiak játékmegszakítása után mindenre volt válasza Eilingsfeldéknek, így végül 70-64-re győztek.