Óriási bravúr: Körmend siker Pakson!

Az első negyedben a házigazda jól játszva szerzett előnyt, ám a folytatásban folyamatosan közelített a Körmend, és a harmadik negyedre utolérte ellenfelét. Az utolsó felvonásban még jobban odatették magukat a vendégek, és óriási bravúrt végrehajtva megnyerték a találkozót.

Atomerőmű SE - LAMI-VÉD Körmend 86-92 (22-14, 23-28, 24-27,17-23)

Paks, Gesztenyés úti sportcsarnok, 300 néző

Vezette: Földházi , Hegedűs , Gál

ASE: Williams 18/6, Levy 9, Vojvoda 30/15, Körtélyesi 8, Tóth 7.

Csere:Idlet 5, Eilingsfeld 9, Kovács -, Kámán -.

Körmed: Ruják 13/9, Fodor 13, Ferencz 16/12, Austin 20/6, Grebenár 4.

Csere: Farkas 17/6, Sonyák 9/3, Kocsis -, Golomán -.

Lehangolóan kevés néző előtt kezdődött meg a rájátszás első paksi összecsapása, amelyen a házigazda Paks ellenfele a Körmend volt. A labdát kisebb kavarodás után a Körmend hozta el, majd egy-egy elrontott támadás után az első pontokat is ők szerezték, Grebenár révén, sőt nem sokkal később Ferencz is betalált, igaz ő szokásához híven a vonalon túlról. Nehezen kezdte a meccset az ASE, ám ezt követően belelendült, és egy 9-0-ás rohammal megfordította a mérkőzés állását. Kiegyenlítettebbé vált innen a mérkőzés, bár ehhez az is kellett, hogy amikor a Paks kezdett elhúzni, akkor Farkas Attila beemelt egy remekbe szabott, nyolc méteres triplát a dudaszó pillanatában. Ettől függetlenül az ASE dominál ezekben a percekben, és ha lassan is, de ismét elkezdte növelni az előnyt. Zo Williams betörésből és büntetőből is eredményes volt, majd egy szép blokkot is bemutatott Rujákon, a végén pedig egy Eilingsfeldnek kiosztott gólpasszal jelezte, hogy ismét van kedve kosárlabdázni. Ez pedig nem rossz jel a paksiak számára a rájátszást illetően, mert az amerikai irányító esetében ez a kulcskérdés. 22-14

A második negyedei Eilingsfeld nyitotta egy duplával, majd egy faulttal, amely után Fodor Gergely mehetett a vonalra. A kettőből csak egyet dobott be, azonban nem sokkal később egy ziccerrel javított. A szombati mérkőzéshez hasonlóan rendre felfedezhető volt a tudatosság a vendégek támadójátékában, igyekeztek végigjátszani a figurákat, és üres dobóhelyzeteket teremteni a társaknak. Az ASE esetében is akadtak biztató jelek, Schmidt Béla a korábbiaknál talán többet igyekezett forgatni a csapatát, és kiküszöbölni a "Vojvoda-függőséget". A kísérletezés nem zárult teljes sikerrel, Ferencz és Sonyák találatai után ugyanis már csak három volt közte, amikor a paksi vezetőedző időkérésre szánta el magát. A pauza után sem változott a helyzet, Sonyák egy, Ferencz két triplája után vendégvezetést mutatott a tábla! Hencsey Tamás ekkor azt a fiatal Golomán Györgyöt is pályára küldte, akit a hazai kosárlabda egyik legnagyobb ígéreteként tartanak számon. Zo Williams is beszállt a triplagyártásba, ám körmendi részről ismét volt rá felelet. Fej-fej mellett haladtak a felek, egy csapat sem tudott meglépni ebben az időszakban. A végét még megnyomta egy kicsit az Atomerőmű, így ha csökkent is a paksi előny, de maradt belőle. 45-42

A nagyszünet után egyik csapat sem találta egy ideig a játékát, majd Ruják beemelt egy hármas, amivel egyenlített a csapata. Tóth büntetőket harcolt ki, de csak a másodikat értékesítette így Fodor Gergely duplája már körmendi vezetést jelentett. A hangorkánhoz szokott vendégcsapatot nem zavarta meg a paksi csarnok családias légköre, egy újabb találattal tovább növelték az előnyüket, ám ekkor Vojvoda begorombult, és előbb egy duplát, majd egy triplát helyezett el a körmendi gyűrűben, visszavéve a vezetést csapata számára. Erre Ruják válaszolt egy távolival, a következő triplájára Farkas egy közelivel, ám az egy percen belül beszórt harmadik hármasa már felelt nélkül maradt, így mikor időt kért Hencsey Tamás, három ponttal a Paks vezetett. Körtélyesi ütött oda dobás közben Sonyáknak, három büntető következett, mindhárom jó, ezzel háromra zárkózott a Körmend. Jó iramú mérkőzést láthattak a nézők, amelyet ugyan sűrűn tarkítottak kisebb-nagyobb technikai hibák, de legalább szoros és izgalmas volt. Az utolsó percre fordulva aztán rátett még egy kicsit a Körmend, és Farkas triplájával egyenlített a piros-fekete gárda, így az utolsó felvonás előtt minden nyitott volt! 69-69

A negyedik negyed is Farkas kosárával indult, és ismét vezetett a Körmend! Schmidt Béla ismét időt kért, valamit tenni kellett, mert az első meccset elveszíteni hazai pályán nem túl jó ómen. Tóth Ádám szépen centerezett, ám a plusz büntetője kimaradt, ahogy a zsákolása is nem sokkal később. A túloldalon Austin dobott hármast, így paksi egyenlítés helyett öttel ment a Körmend! Eilingsfeld faragott a különbségből, Austin visszaállíthatta volna, ám kihagyta mindkét a büntetőjét. A Paks nem használta ki az esélyt, Zo Williams tripláj kimaradt, Ruják pedig visszaállította az öt pontos előnyt. Sőt, egy újabb kivédekezett hazai akció után Tóth Ádám faultolt sportszerűtlenül, amely után Ferencz büntetőzött, majd Austin zsákolt, és mikor a paksi mester újra időt kért, már kilenccel ment a vendégcsapat. Érett a csoda, hozzá kell tenni, a teljesen megérdemelt csoda. Vojvoda beszórt egy újabb hármast, ám Tóth Ádám második sportszerűtlen hibája után ismét a Körmendi büntetők következtek. A válogatott center helyett érkezett Idlet, Levy pedig hétre csökkentette a hátrányt. Újabb időkérés, ezúttal körmendi oldalon, az utolsó három percnek pedig hét pontos vasi előnnyel futottak neki a felek. A következő percben Farkas és Grebenár is kipontozódott, így a végjátéknak Golomán Györggyel a pályán indult neki a Körmend. Egy letelt támadóidő okozott kisebb fennakadást, a bírók a pálya mellett nézték vissza az esetet, végül megváltoztatták a döntést, és a Paks kapta labdát! Levy betörése eredményes volt, már csak három volt közte, majd kivédekezte az Atom, és Vojvoda mehetett büntetőzni. Mindkettő jó volt, egy pont volt az előny, és a Körmend támadott. Ekkor a veterán Fodor Gergely vette a hátára az övéit, és faulttal együtt értékesített egy duplát, ám a büntetője kimaradt, a lepattanóból pedig azonnal indult az ASE, és ismét egy egységnyire csökkentette a hátrányát. A Körmend azonban nem tört meg, Ruják András pedig szenzációs triplát dobott 12 másodperccel a vége előtt! A Körmend ezzel meg is nyerte a mérkőzést, teljesen megérdemelten, és elvette a paksi pályaelőnyt! 86-92