Óriási javulás, szombathelyi továbbjutás!

Hiába a negatív előjelek, a fizetéscsökkentés, Jancsikin sérülése. A szombathelyiek a találkozó kezdetétől fogva meglepő és elképesztő magabiztossággal kosárlabdáztak. A Kaposvár játéka pedig halványan sem emlékeztetett az Alba elleni győztes gárdáéra, még azzal együtt sem, hogy a végjátékban megpróbálkoztak a lehetetlennel. Kálmán László és Will Tamás vezetésével győzött a Szombathely csapata, mely megérdemeltem jutott a Magyar Kupa legjobb nyolc együttese közé, hosszú nyeretlenségi sorozatot zárt le. A Kaposvár összezuhanása teljességgel érthetetlen...

Magyar Kupa nyolcaddöntő, visszavágó – 2013. január 30.

SZOVA-Trend Optika KC Szombathely - Kaposvári KK 95-83   (27-15, 32-24, 20-15, 16-29)

Aréna Savaria 1200 néző    Vezette: dr. Vígh P., Cziffra Cs., Jakab L., (Bodrogváry)

Szombathely: Kálmán 23/6, Rubin 5, Will 15/6, Ivosev 15/3, Zagorac 10   Csere: Váradi B. 7/3, Szanati 9, Harazin 6, Simon L. 5

Kaposvár: Dunn 20/6, Drahos 7/3, Swanston 13/12, Hendlein 6, Spica 18   Csere: Fekete N. 4, Dávid 7, Szőke 2, Kiss K. 6/3

Kipontozódott: Zagorac a 38., Kiss K. a 40. percben.

Továbbjutott a SZOVA-Trend Optika KC Szombathely csapata, 188-181-ös összesítéssel.

Bencze Tamás, a SZOVA-Trend Optika KC Szombathely vezetőedzője:

"Nagyon akartunk ma nyerni és meg is lett. A lényeg nem az volt, hogy mennyivel hanem az, hogy nyerjünk. Én úgy éreztem, hogy ma motiváltan játszott, együtt volt a társaság. A negyedik negyedben volt megint egy kis megingás, de ma nem forgott veszélyben a győzelmünk. Minden jó, ha vége jó hiszen továbbjutottunk a Kaposvár ellen. Gratulálok a csapatomnak."

Fekete Ádám, a Kaposvári KK vezetőedzője:

"Először is gratulálnék a Szombathelynek, hiszen megérdemelten jutottak tovább. Nagyon tompán játszottunk védekezésben, támadásban egyaránt, és igazából csak 10 perc volt, amikor csapatként működtünk. Ez kevés volt a továbbjutáshoz. A Falco agresszív volt védekezésben és támadásban is."

Lehangoló látványt nyújtott a Savaria Aréna a mérkőzés kezdetén. Dicsérni kell azokat a szurkolókat, akik kilátogattak, s ebben a nehéz helyzetben is a csapat mellett állnak. Mint kiderült, a végén ők örülhettek, jól tették, hogy jegyet váltottak a Magyar Kupa nyolcaddöntő visszavágójára. A Falco nem csak saját közönségének, hanem a magyar kosárlabda közvéleménynek is megmutatta, hogy nem felejtettek el kosárlabdázni, jó munkát végez a Bencze Tamás - Váradi Kornél páros az együttes élén. A Kaposvár szurkolóinak pedig el kell fogadni azt a sajnálatos tényt, hogy a Dunn-Swanston-Spica légióstrió nem képes arra, hogy minden egyes mérkőzést hozzon nekik.

Az összecsapás hatalmas kosáresővel kezdődött. Pár perc leforgása alatt már mindkét gárda két számjegyű pontszámon állt. Először a hazaiak váltottak nyugodtabb fokozatba, Kálmán László vezetésével a negyed közepére ledolgozták a Kaposváron összeszedett hátrányukat, sőt már ők álltak továbbjutásra. (20-11) A korábban sérüléssel bajlódó Szanati lépett elő a játékrész második felében, pontjaival ő vitte tovább a sárga mezes csapat amúgy is lendületben lévő "szekerét". (27-15)

A második negyedben befűzték a csapatok a "Dobjunk 60 pontot tíz perc alatt" című filmet, melyet kis híján megvalósítottak. A vendéglátóknál szinte minden támadásra jutott egy sikeres mezőnykosár, kivétel nélkül kivették részüket a pontszerzésből a pályára lépő játékosok. Kaposvári oldalon a Dunn - Swanston páros próbálkozott kinti dobásokkal -mivel Hendleinnek nem ment a benti játék- megzabolázni a szombathelyieket, ezen a napon azonban kevés sikeres triplát jegyezhettek a találkozó érdemi részében. A negyed hajrájában Váradi Benedek kosarával már 18 ponttal vezettek Bencze mester fiai. A csarnokban durva túlzással csak lézengő szurkolók hangja bőségesen kitöltötte a termet, vastaps kísérte öltözőbe a 20 egységgel vezető Falcot, mely nagyszerűen játszott. (59-39)

A szombathelyiek ott folytatták a nagyszünet után a filmet, ahol a második negyed végén abbahagyták. Zagorac egy ,Will két kosarat vállalt magára, ezzel a 6-0-ás rohammal 65-39-re módosította az állást a vendéglátó. Hamar megrázta magát a nehéz helyzetben lévő Kaposvár. Hendlein nyitotta meg a 7-0-ás rohanást, melybe Kiss 2+1-e, valamint Spica ziccere tartozott bele. Ellenben a sárga-feketék bő két perc leforgása alatt megakadályozták, hogy komolyabb reményeket tápláljon a felzárkózást illetően a Fekete-legénység. Meglepően hatott, hogy a hazai kiegészítő emberek, Váradi, Szanati, is komolyan faktorként szerepeltek támadásban. Pontjaiknak köszönhetően a negyed végére 25 egységgel lépett el a sárga mezes gárda, mellyel lényegében eldöntötte a továbbjutást.

Azért megpróbálkozott a Kaposvár a lehetetlennel, s az első két percben 6-0-ás rohanást produkáltak, mely időkérésre késztette Bencze mestert, mivel 20 ponton belülre kerültek a vendégek. (79-60) Kettő, illetve három kosár esett a rövid pauzát követő percekben, s az adok-kapokból a Kaposvár jött ki jobban. 16 pontos hazai vezetésnél Bencze Tamás ismét időt kért. (83-67) Kálmán László hosszú hallgatás után újra pontokkal szólt hozzá a meccshez, mellyel az utolsó kérdőjelet is felkiáltó jellé tette, már csak formalitásként játszották le az utolsó öt percet. (85-67) Dunn még némileg faragott a somogyiak hátrányán, de ez a leglényegesebb tényem már nem változtatott. Bekövetkezett amire talán még a legoptimistább szombathelyi szurkolók sem számítottak, továbbjutott a Bencze-legénység a Magyar Kupa legjobb nyolc együttese közé.