Őrült végjáték után nyert a Körmend!

Elképesztően változatos, küzdelmes, őrült végjátékot hozó mérkőzést vívott egymással a két közvetlen rivális. A szegediek egy pillanatra sem adták fel a küzdelmet, képesek voltak arra, hogy közel húsz pontos hátrány ledolgozzanak, a végjátékban nyomást gyakoroljanak a vasiakra, de fordítaniuk nem sikerült. A Körmend annak ellenére aratott sikert, hogy nélkülözte Krayemet és Farkast is. Ezzel a sikerrel komoly lépést tettek abba az irányba, hogy előkelő helyről folytathassák a középszakaszt.

Naturtex - SZTE - Szedeák - Lami-Véd Körmend 85-87  (17-21, 22-23, 18-19, 28-24)

Szeged, újszegedi sportcsarnok 750 néző   Vezette: Papp P., Frányó P., Szabó G., (Kiss)

Szeged: Fekete 16/6, Gurley 7/3, Jones 28/9, Dukics 17/9, Csorvási M. 5   Csere: Tanács 0, Kiss Zs. 2, Vida 6, Csorvási L. 4

Körmend:  Ruják 15/9, Fodor G. 4, Ferencz 17/15, Austin 21, Shaw 18/3    Csere: Grebenár 6, Sonyák 3/3, Kutasi 3

Kipontozódott: Csorvási Milán a 39., Shaw és Fekete a 40. percben.

Bonifert Domonkos, a Naturtex-SZTE-Szedeák vezetőedzője: “Voltak hibáink a találkozón, de nem csak mi hibáztunk…”

Hencsey Tamás, a Lami-Véd Körmend vezetőedzője: “Az idény legjobb, legfegyelmezettebb játékával győztünk, boldog vagyok, hogy örömet szereztünk lelkes szurkolóinknak.”

A hazaiak kedvező előjelekkel várhatták a találkozót, ugyanis Pakson vállalható játékkal szenvedtek vereséget, a hetet pedig nyugodt körülmények között dolgozhatták végig, sem betegséggel küzdő, sem sérült játékosuk nem akadt. Nem úgy a körmendieknél, akik betegség miatt nélkülözték Farkas Attilát, valamint a Pécs ellen szemsérülést szenvedő Omar Krayemet. Hencsey Tamás elmondása szerint a palesztin-amerikai kettős állampolgárságú hátvéd szeme -melybe Loesing kapott bele múlt szombaton-, még csütörtökön is feldagadt állapotban volt, és ez meggátolta abban, hogy pályára léphessen a Szeged ellen. A mérkőzésre kilátogató hazai szurkolók bizonyára meglepettséggel tapasztalták, hogy az eddig mindössze egy vendégként aratott győzelmet számláló vasiakat nagyságrendileg 15 főt számláló, komoly hangerőt képviselő tábor kísérte el az utolsó idegenbeli alapszakasz mérkőzésre.

A hosszabbításba torkolló U23-as mérkőzés miatt –melyet a hazaiak nyertek 103-102-re- tizenöt perces csúszással, 18 óra 15 perckor kezdődött az összecsapás.

A mérkőzés elején többségben elhibázott támadások akadtak mindkét oldalon. A vendégek a palánk alatti területről, míg a szegediek a távoli és középtávoli dobásokkal álltak hadilábon. Először a piros-feketék jutottak lélegzetvételnyi előnyhöz. Austin 2+1-es akciója, majd a kezdeti pontatlanság után két duplát berámoló Shaw révén öt ponttal ellépett a Körmend. (4-9) Annak ellenére, hogy a Hencsey-legénység nem talált be a triplavonalon túlról, folyamatosan növelték előnyüket. Austin ugyanis tarthatatlannak bizonyult a hazaiak számára, s vezetésével nyolc pontos vezetést épített ki a Körmend, így Bonifert mester kénytelen volt kikérni első idejét. (5-13) Jól jött ki a Szeged az időkérésből. Fekete középtávolija hosszú idő után jelentett mezőnykosarat a hazaiak számára, majd Jones harcolt ki személyit Ferencz Csabán, akinek ez már a második volt, helyére Grebenár érkezett. Jones és Austin egyaránt egy-egy büntetőt értékesített. Kisvártatva érkezett a Hencsey féle fejmosás, ugyanis egy perc alatt két triplát kaptak fiai, egyet Feketétől, egyet Jonestól, s kiegyenlített a Szeged. (14-14) A frissen pályára lépő Sonyák rögtön triplával iratkozott fel az eredményjelzőre, mely az első vendég hárompontosként került feljegyzésre. Pörögtek az események, potyogtak a pontok az utolsó két percben. Grebenár megszerezte első kosarát az idényben Körmend mezben, Fekete második hármasával válaszolt, a kosarak sorát Austin zárta le, aki ekkor már 12 egységnél tartott. (17-21)

A rövid szünet a Szegednek tett jót. Dukics triplával kezdett, azonban utána rögtön ülhetett is le, mivel megkapta második személyi hibáját. Jones egy duplával, valamint két büntetővel további pontokat írt az eredményjelzőre. Villámgyorsan produkált 7-0-ás rohamot a vendéglátó együttes, így átvették a vezetést. (24-21) Ferencz negyedik távolija már beesett, mellyel egalizálni tudta az állást. Grebenár szép középtávolijára két támadással később Vida válaszolt. Shaw kosara után ismét adódott lehetősége a Körmendnek, hogy ellépjen, de az eredményesen kosarazó Jones labdaszerzés után egyenlített. (28-28) Bő két perc alatt 6-0-ás futást repesztettek a vendégek, Grebenár, és Fodor ziccere nyitotta, végül Austin labdaszerzés utáni indításkosara zárta a rohamot. (28-34) Előnyüket Vida faragta meg egy középtávolival, de rögtön a következő támadásból Ferencz triplája növelte a különbséget. A slusszpoén a sor végén azonban Dukicsé lett, aki szintén triplát jegyzett, így négy egységnyire jött fel a Szeged. (33-37) Fekete révén tovább zárkóztak a hazaiak, így még a félidő előtt másodjára kényszerült időkérésre Hencsey Tamás. (37-39) Rendezte a sorokat a piros-feketék mestere. Ruják első pontjait szerezve beköszönt távolról, Gurley ziccerére pedig még tudott válaszolni Fodor, így a Körmend vonulhatott előnnyel a nagyszünetre. (39-44)

A félidei statisztikákat böngészve szembeötlő különbség, hogy míg a hazaiak 50%-os pontossággal dobtak mezőnyből, jó triplázással (11-ből 5), addig a vendégek 56%-os hatékonysággal tüzeltek. Pedig a hárompontosok alaposan rontottak a mutatójukon (13-ból 4), azonban a ketteseket 71%-al dobták. A lepattanócsatában 16-15-re vezetett a Körmend, ahogy gólpasszok terén is, 10-7-re.

A második félidő első perce nem hozott pontot, annál inkább a második. Gurley eladott labdáját követő támadásból Ferencz már harmadik tripláját hintette, Austin duplája után pedig a piros-feketék lelkes szurkolótábora tízet számolhatott a Szegedre. (39-49) A nagyszerű formában játszó Fekete hamar egy számjegyűre módosította a különbséget, de Ruják hárompontosa és Shaw sikeres büntetői már 13 pontos Körmend vezetést eredményeztek. Gurley elhibázott triplája után Ruják is a távolról történő pontszerzés mellett döntött, jól tette. 13-2-es futást produkáltak Hencsey Tamás tanítványai, Bonifert mester pedig időkérésre kényszerült. (41-57) Az egy perces szüntet után két támadásból négy pontot faragott a Szeged hátrányából Csorvási és Dukics révén. Gurley javíthatta volna korábbi hibáit, ehelyett tetézte őket, ziccer közben vesztette el a játékszert. Ennek ellenére Hencsey úgy döntött, hogy megelőzi a hullámvölgyet egy villámgyors időkéréssel. (45-57) Shawt faltolta Csorvási Milán, akinek ez már a harmadik hibája volt, öccse váltotta a centert, az amerikai légiós pedig értékesítette a megítélt büntetőket. Nehéz helyzetbe került a Szeged, miután Dukics is begyűjtötte harmadik személyi hibáját. Shaw hárompontosa után már közelítette a húsz pontot a két gárda közötti differencia. Az első félidő remek triplázása után bedőlt a szegedi tüzérség, 7-ből egy hármasuk sem talált be. Dukics büntetői és Vida kettese, valamint Jones indítást befejező ziccere, valamint Csorvási Levente első kosara azonban ismét visszahozta tíz ponton belülre a Szegedet. (55-63) A negyed végére komoly gödörbe kerültek a vendégek, bizonyára alapos fejmosást kaptak Hencsey Tamástól, hisz eldönthették volna saját javukra a mérkőzést, ehelyett felhozta magát a Szeged hat pontra. (57-63)

A sorozatban hét támadást pontszerzéssel befejező Szeged „feltámasztotta” a közönségét, és segítségükkel komoly nyomást gyakorolt a fonalat vesztő körmendiekre. Jones és Dukics előkészítették az egyenlítést, de vendég részről a lehető legjobbkor érkezett Ferencz nyugtató hatású triplája. Jones azonban nem nyugodott, beköszönt középtávolról, ahogy Kutasi is, csak ő még egy ráadás büntető is dobhatott Fekete faltja okán. A büntető kimaradt, de elfelejtették kizárni Shawt, aki köszönte a lehetőséget és bedobta a könnyű ziccert. Fellélegezhettek a piros-feketék. (63-71) A következő hazai támadásnál Csorvási Leventét faltolta Shaw, a légiós negyedik hibája miatt kényszerült a cserepadra. A szegediek magasembere mindkét lehetőségét elhibázta, ahogy a vendégek is a soron következő két támadásukat. Az utolsó öt percre fordultak a csapatok, amikor Gurley triplázott, majd Dukics is felírt egy hármast az eredményjelzőre. Két pontos vendég fórnál időt kért Hencsey. (71-73) A sokadik felzárkózási kísérletbe sem roppant bele a Körmend. Ferencz és Ruják dupláinak köszönhetően ismét minimális megnyugváshoz jutottak a vendég drukkerek. (71-77) Mindkét oldal idegesen játszott, a kihagyott triplák jöttek mindkét csapatnál, mire az utolsó előtti perc kezdetén Ferencz beemelte ötödik hárompontosát, mellyel karnyújtásnyi közelségbe hozta együttese számára a győzelmet. Bonifert mester még megpróbálta időkéréssel összekapni fiait. (71-80) Jól rajzolta fel a figurát, Jones triplájával még megadta a reményt a Szeged számára, Austin faltolták a túloldalon, jó büntetőire Csorvási Levente ziccere jött válaszként. Jones büntetője után labdát szerzett, sikeresen ziccerezett, s közben kipontozta Shawt is. A büntetőt helyére küldte, két pontra jött fel a Szeged. (80-82) Fekete szabálytalankodott Rujákkal szemben, bízva abban, hogy az irányító hibáz a vonalról, nem tette meg. (80-84) Hazai időkérés után a megmentővé előlépő Jones bevágot egy triplát, egy pontra érkeztek meg a hazaiak. (83-84) 22,8 másodperc maradt az órán, Ruják álhatott ismét a büntetővonalra, Fekete kipontozódott. Mindkettőt bedobta a körmendi játékmester, s taktikusan faltolta Jonest. A légiós az első büntetőjét bedobta, a másodikat elhibázta, a labda Austinhoz került, aki rögtön indulhatott büntetőzni. Az első kimaradt, a második bement, majd ismét Jones jött, két egy pontos kísérlettel. Ismét az előzőekhez hasonlóan az első sikeres lett, a második nem. Ferenczhez került ezt követően annak joga, hogy a Körmend lezárja a mérkőzést. Azonban mindkét büntetőjét elhibázta. 4,3 másodperc maradt vissza, Jones még megpróbálta megnyerni a meccset egy nagyon távoli dobással, nem sikerült neki. Őrült végjáték után, hatalmas csatát követően két ponttal nyert a Körmend. (85-87)