Pécsi bravúr ismét

Micsoda bravúr! A Pécs remek kezdés után a második negyed betlije után úgy tűnt, hogy kiszáll az idei rájátszásból (ráadásul Hendle sem játszott), aztán az utolsó negyedben olyat tett, hogy az előtt le a kalappal! Az Alba még az utolsó percben is vezetett, de szorgos munkával végül (s Tóth Norbert döntő kosarával) fordított a PVSK. Lesz ötödik meccs Fehérváron!

NB I A RÁJÁTSZÁS, középszakasz, 8. az 1. ellen, 4. meccs (állás: 2-1 az Albának)

2013. május 3. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok

Vezette: Pálla, Török, Farkas (Major)

Pécsi VSK-Pannonpower – Alba Fehérvár

58-57 (18-13, 4-17, 20-21, 16-6)

Pécs: Loesing 13/6, Halász, Kovács P. 15/12, Tóth N. 17/3, Bödör 2. Csere: Csabay 5/3, Halász, Bíró O. 2, Nagy K. 4, Horváth B. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Alba: Moore 2, Wood 3, Hollis 16/6, Szabó Zs. 2, Keller 5. Csere: Supola 7/3, Bódi, Jones 16, Juhos 6/6. Vezetőedző: Dzunics Braniszláv.

Kipontozódott:

Részletes statisztika!

A párharc állása: 2-2

A hazaiak esélyeit csökkentette, hogy Todd Hendley nem tudta vállalni a játékot, ami komoly esélyt kínált a palánk alatt amúgy is erős Fehérvárnak a győzelem megszerzésére. Ám centere hiányában sem esett kétségbe a PVSK. Az újfent eredményes első tíz percet produkáló Tóth Norbert és a tehetségét már eddig is többször megmutató Kovács Péter vezetésével öt ponttal elléptek esélyesebb ellenfelüktől, és ezt az előnyt meg is őrizték a negyed végéig. Az Alba ismét álmosan kezdte a mérkőzést - öt perc alatt mindössze öt pontot dobtak Kellerék - és csak a csereként beálló Juhos Levente két hármasának köszönhették, hogy tíz perc után nem kerültek nagyobb hátrányba (18-13).

Az első negyedben is kevés kosár esett, de a másodikban még ezt is sikerült alulmúlnia a csapatoknak. A Párducok eleinte őrizték, sőt növelték is ötpontos előnyüket, de támadásban ezután teljesen leállt a Pécs. Közel 8 percig képtelenek voltak gyűrűbe találni Loesingék - mindössze 4 pontot szereztek ebben a játékrészben -, és bár az Alba előrejátéka is akadozott, Supola és Hollis tripláinak köszönhetően előbb utolérte, majd meg is előzte ellenfelét a Dzunics-csapat. A félidei pihenőre így nyolcpontos vendégelőnnyel vonulhattak a felek (22-30).Hollis sikeres büntetőivel indult a második félidő, melynek köszönhetően hamar tíz pontra növelte előnyét az Alba, ráadásul Jarrod Jones is beindult a kék-fehéreknél. A center néhány perc alatt tíz pontot szorgoskodott össze és mivel Hollis is szépen termelt tovább nőtt a különbség a csapatok között. A Pécs azonban szívósan küzdött és eredményes távoli dobásokkal - a harmadik negyedbeli 20 pontjából 15-öt triplából szerzett a Panthers - csökkentette hátrányát, így lőtávolon belül maradt az utolsó negyed előtt (42-51).

A záró tíz perc elején ezúttal az Alba támadójátéka mondott csődöt - öt perc alatt mindössze egy Wood-duplát tudtak felmutatni a fehérváriak, így a hazaiak apránként csökkentették hátrányukat. Öt pontnál közelebb azonban nem tudtak jönni Tóth Norberték. Hollis és Jones is beszórt egy-egy duplát, amivel kilenc egységre hízott a vendégelőny. Csirke Ferenc azonnal időt kért és próbálta egy utolsó nagy rohamra rábírni csapatát. Loesing vezérletével nagyot küzdött a házigazda. A drámai végjátékban a biztos győztesnek látszó Fehérvár képtelen volt kosarat szerezni, míg a túloldalon Kovács ugyan mindkét büntetőjét kihagyta, de Loesing triplájával 56-57-re jött fel a Pécs. A slusszpoén azonban még hátravolt! Juhos eladott labdája után a hazaiak végigjátszották a figurát és Tóth Norbert kosarával a győzelmet is megszerezték!

A párharc állása 2-2. A mindent eldöntő ötödik mérkőzést vasárnap, Székesfehérváron rendezik.