Pontgazdag meccsen ASE siker

Két, az első fordulóban diadalmaskodó, ráadásul nem kevés pontot szóró (és kapó) gárda találkozott este hat órakor Kaposváron, hogy eldöntsék, melyikük a jobb ezen a napon. Az első kör legjobb játékosát, Kyle Swantsont delegáló hazaiak ezúttal sem ijedtek meg az árnyékuktól, előzetesen esélyesebbnek gondolt ellenfelükkel szemben felvették a kesztyűt, és egészen 33 percig kezükben tartották az összecsapást. Az utolsó hét percben bemutatott leolvadásuk azonban nem fért bele az ezúttal is gyengén védekező, de támadásban folyékony, nagyot harcoló, és az ellenfél végjátékban ejtett hibáit kihasználó ASE-val szemben, győzött a Paks!

Kaposvári KK - Paksi Atomerőmű SE 102 - 103 (25-19, 25-31, 32-28, 20-25)

Kaposvár

Vezette: Benczur T., Hegedűs T., Németh Cs. (Bukta)

Kaposvár: Dunn 21/6, Drahos 8, Swanston 12/9, Dávid 13, Spica 35. Csere: Hendlein 13, Szőke -, Kiss K -.

Paks: L. Williams 22/6, Vojvoda 20/9, Körtélyesi 7/3, Kámán 2, Idlet 8. Csere: Eiligsfeld 6, N. Williams 22/9, Tóth Á.16, Kerpel-Fronius -, Czinger -.

Sokkal jobban jött ki a rajtgépből a vendég paksi alakulat, 0-6-tal indították a találkozót, ám nagyobb előnyre nem sikerült szert tenniük, egyenlő erők küzdelmét láthatta a kilátogató kaposvári publikum. A vendégeknél nagyon szépen eloszlottak a pontok, nem igazán lehetett senkit sem kiemelni, mindenki megcsinálta a feladatát, a hazaiknál már annál inkább voltak vezérek: Marko Spica 8, Dávid Gergely 6, míg az első körben 43-at szóró Swanston ezúttal 9 egységig jutott egy negyed alatt, ők hárman tolták a somogyiak szekerét. Az utolsó kettő perc szinte egál állásról sokkal jobban sikerült a Kaposvárnak, Dávid négy pontjának, illetve Swanston három sikeres büntetőjének köszönhetőn 25-19-es vezetéssel várták a második 10 percet.

A játékrész hiába indult egy Spica duplával, a túloldalról szűk kettő perc alatt jött a válasz négy darab kettes formájában, újra egál volt a meccs. Innentől kezdve nem tudott egyik csapat sem elhúzni a félidőig, egy-egy kosárnyi különbség volt mindössze a távolság. A védekezés egyik gárdánál sem működött még, a félidei 50-50-nek a nézők nagyon, a két tréner már kevésbé örülhetett. A Kaposvárnál Dunn nagyon feljavult, ő és Spica vezették csapatukat a második negyed folyamán, míg az ASE-nél a két Williams, Lorenzo és Nick, valamint Vojvoda Dávid voltak igencsak aktívak. A paksiaknál egyébként nyolc játékos is pontot szerzett a félidőre, közülük hatan legalább 6 pontot, úgyhogy továbbra is állt a megállapítás: nagyon szépen megosztották a szerepeket és a befejezéseket támadásban.

Fordulás után maradt ugyanaz a játék képe, magyar pályákon szokatlanul bő volt a pontmennyiség, Spica vezetésével pedig kezdett meglépni a hazai alakulat, a negyed feléhez érkezve addig nem látott nagyságú különbséget, 9 pontos előnyt sikerült kiépíteniük (66-57). Amit azonban felépítettek szűk öt percben, azt nagyjából egy minutum alatt el is bukták, előbb Vojvoda, majd az ekkor extázisban kosarazó Nick Williams vezetésével azonnal majdnem nullára törölte a Paks a különbséget (66-65). Hendlein hét pontjával próbált ellépni a Kaposvár, de Nick Williams gyakorlatilag egyedül tartotta életben csapatát. 75-75-tel fordultak a felek a harmadik felvonás utolsó kettő percébe, amely megint a hazaiak okosabb játékát hozta, 82-78-as vezetésükkel fordultak az utolsó 10 percre a csapatok. Annyi változott a játék összképén, hogy az eddig több lábon álló ASE most már egyértelműen az első félidő második felében előlépő trióra épített, míg a Kaposvár a feljavuló Hendlein miatt Swanston teljes eltűnését is elbírta.

Az utolsó szakasz Spica és Tóth Ádám dobópárbajával indult, a két center 6, illetve 4 pontot szorgoskodott össze bő kettő perc alatt, Hendlein duplája után pedig megint nyílt az olló, hét egységgel ment a hazai együttes hét perccel a vége előtt. Jött is az időkérés Gutierrez mestertől, ami hatott, ezúttal Körtélyesi Gergely dobott egy triplát, és bár nem volt hibátlan a vendégek játéka ebben a periódusban (sem), Fekete Ádám fiai teljesen elvesztették a fonalat, két percig egyetlen jó momentumot nem tudtak felmutatni, Lorenzo Williams pedig kiegyenlített 5 perccel a vége előtt (91-91), jött a kaposvári időkérés. A teljes rövidzárlat ezután is folytatódott, még a masszív dupla-duplát (35 pont, 12 pattanó) jegyző Spica is képtelen volt a kosárba találni, a paksiak pedig szépen lassan kezdtek meglépni.
91-95 után Dunn törte meg a hazai kosárcsendet, ám Lorenzo Williams és Tóth is válaszolt, 93-99-as állásnál pedig Fekete mester úgy gondolta, két és fél perccel a vége előtt itt az ideje újra megpróbálnia rendet tenni a fejekben. Swantson triplájával ugyan még zárkóztak a hazaiak másfél perccel a vége előtt (96-100), ám vendég időkérést követően a két Williams összjátéka is három pontot ért, ezzel úgy nézett ki, el is dőlt a derbi. Nem így gondolta viszont Spica, aki gyors egymásutánban két duplát jegyzett két támadás alatt, 100-103-nál megint úgy tűnt, van esélye a somogyiaknak megmenteni a találkozó, egy paksi időkérést követően azonban mindössze egyetlen kettest tudtak már dobni, a vége így 102-103 lett a vendégeknek, nyert az ASE.

A paksiaknál a két Williams elképesztően jól játszott a második félidőben, több periódusban is ketten vitték hátukon a gárdát, míg Vojvoda Dávid inkább az elején emelkedett ki (bár végig jó teljesítményt nyújtott). Tóth Ádám mindössze két pattanót jegyzett, ami centerként nem túl sok, de 16 pontját 8/9-es mezőnymutatóval érte el, ami kiemelkedő. A túloldalon Spica a meccs játékosa lehetett volna, ha nyernek, Dunn (21 pont, 11 gólpassz) pedig nagyon jól szolgálta ki a társakat is amellett, hogy a pontszerzéssel is foglalkozott, ám Kyle Swanston betlijét nem bírták el ezúttal a hazaiak, az első kör legjobbja ezúttal messze elmaradt még a jó teljesítménytől is (3/14 mezőnyből), nemhogy a pár nappal korábban mutatott produkciójától.

Fekete Ádám: Öt perccel a vége előtt a kezünkben volt a meccs, de utána több fegyelmezetlenség miatt sorban hibáztunk. A hajrában Lorenzo Williams egyéni klasszisa döntött.

Enriqe Gutierrez Garcia: Izgalmas jó mérkőzésen a pontosabb és nyugodtabb végjátékunknak köszönhetően megnyertük a számunkra nagyon fontos találkozót.