Rájátszásban a PVSK!

Egyetlen lépésre volt a rájátszástól a PVSK-Pannonpower együttese, hogy ezt biztosítsa, ahhoz hazai pályán tehetett nagy lépést a szezon ezen szakaszában rendkívül tartalékos ZTE ellen. A zalaiak azonban még így is veszélyes ellenfélnek számítanak, bizonyították ezt a már biztos play-off résztvevő Szombathely elleni hosszabbításos mérkőzésen. A két csapat pécsi alapszakasz meccse nagy csatát hozott még februárban, akkor hat ponttal tudott nyerni a PVSK az akkor Völgyi Pétert nélkülöző zalaiak ellen.

Pécsi VSK-Pannonpower – Zalakerámia ZTE KK 82-61 (12-14, 25-11, 26-18, 19-18)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, középszakasz, alsóház, 7. forduló. V.: Ádám, Király, Vida.

A zalaiaknál Gáspár Dávid vállalta a játékot, nem úgy Koma Dániel, aki mellett Kovács Ádám is hiányzott sérülés miatt. Ennek ellenére kiválóan kezdett a zalai együttes, elsősorban védekezésben okoztak rendre fejtörést a Pécsnek. Baki és Puszta kosaraival 7-2-re sikerült meglépnie a ZTE-nek. A hazaiak nem csupán a zalai letámadásokkal nem tudtak mit kezdeni, hanem pocsék dobóformát is produkáltak, a negyed végéhez közeledve érték csak el a 31%-os mutatót dobásban… Ennek ellenére Kovács Péter révén egyenlítettek is, de végül 12-14-gyel zárult a játékrész.

A folytatásban úgy festett egy ideig tartja is előnyét a ZTE, ám a negyed derekához közeledve összekapta magát a PVSK, igaz volt is honnan... Hendley illetve Tóth Norbert is legalább egy fokozattal feljebb kapcsolt, így fordított és előnybe került a PVSK. Az ekkor kialakított 5-6 pontos hátrányból előbb még vissza tudott kapaszkodni a ZTE, de a félidőre megléptek a pécsiek, miközben a tartalékos vendégeknél Baki gyűjtötte be negyedik hibáját. A nagyszünetben aztán 37-25-re tudott vezetni a Panthers.

A második félidőt a ZTE indította sokkal jobban. Egy 5-0-s szakasz után hét pontra jöttek fel, de nem örülhettek sokáig, mert egy ugyanilyen pécsi periódus után visszaállt a félidei különbség. Vertetics követett el sportszerűtlen hibát, amikor Tóth Norbertet vágta nyakon, a pécsi csapatkapitány pedig a büntetőkből szerezte meg idei 400. pontját. Néhány pillanattal később Loesing is elérte ezt a határt a pécsiek pedig ekkor már biztosabban őrizték 12-14 pontos vezetésüket. Nagyon fáradni látszott a ZTE, a pécsiek diktálták a tempót. A vendégek ekkor főleg csak triplával próbálkoztak – erősen váltakozó sikerrel, de a fiatal Kis Raul például eredményes volt. A 29. percben viszont Nagy Krisztián kosarával húsz pontra nőtt a PVSK előnye (59-39), amelyet meg is őrizek a szünetre (63-43).

A záró negyed ennek megfelelően tulajdonképpen formalitássá vált. Csirke Ferenc Horváth Balázst és Csernák Ádámot is pályára küldte, így Halásszal és Bíróval kiegészülve pécsi oldalon az U23-as csapat szerepelt. Persze a vendégek alapból is tartalékosan, fiatalokkal szerepeltek. A Pécs tartva magabiztos előnyt másfél perccel a vége előtt 80-57-re vezetett. A baranyaiak végül 21 ponttal nyertek és ezzel a 8. helyen bejutottak a rájátszásba!

PVSK: Loesing 10, Kovács P. 12/3, Csabay 6/6, Tóth N. 18, Hendley 12. Csere: Bíró O. 6, Nagy K. 4, Halász 4, Horváth B. 8/6, Csernák, Tóth M. 2.

ZTE: Vertetics 10/3, Gáspár 2, Baki 11/3, Puszta 14, Borszéki 2. Csere: Kertész 10, Kerkai 6, Kis R. 6/6.