Rakics döntött! Óriási hajrával nyert csapata!

Hiába kezdte jobban a mérkőzést a Jászberény együttese, a PVSK hamar utolérte ellenfelét, s magához ragadta a kezdeményezést. A harmadik, illetve a záró negyedet nagy elánnal, sok ponttal nyitották a vendégek, akiknél Alexander Legion elképesztő estét produkált. A végjátékban a hazaiak olyan küzdést mutattak, hogy a nézők nem győztek bámulni, ámulni. Felzárkóztak, Miljan Rakics triplájával megfordították a találkozó alakulását az utolsó percben, és megnyerték a mérkőzést.

Jó házigazdához méltó módon már az összecsapás elejétől magához ragadta a kezdeményezést a jászsági alakulat. Rakics és Soós kosaraival villámrajtot vettek és hamar elhúztak hat ponttal. (8-2) Két pécsi tripla ott, egy jászberényi hárompontos itt és máris közelebb került a vendég együttes. Legion ipari mennyiségben szállította a pontokat, aktívan kosárlabdázott, kevés kivételtől eltekintve csak ő tudott eredményes lenni a nyitó negyed második felébe, s így is csak 5 ponttal vezetett a vendéglátó gárda.

A következő játékrészben Hendley aktivizálta magát pécsi részről, aki szinte nem tudott hibázni, bár azért a félidőig akadt egy rontott triplakísérlete. A negyed közepe fel haladva nem hogy utolérte ellenfelét a Pécs, de meg is fordította a találkozó alakulását. A nyáron PVSK mezt öltő Nagy Krisztián triplájával már a fekete-fehéreknél volt az előny. (30-32) Persze a hazaiak nem hagyták magukat, de hiába építettek a remek napot kifogó Rakics pontjaira, a hátvéd nagyon hamar beszedte a harmadik személyi hibáját, így Földi mesternek le kellett ültetnie a légióst. Miután Hendley leült a padra, ismét Legionról kezdtek szólni az események. Középtávoli kosarak, büntetők sorával gyártotta a pontokat, növelve ezzel a pécsiek egyébként minimális fórját. (37-42) A Jászberény magyarjai vezetésével tudott újítani a félidőig hátra lévő két percben és Madár kosarával, valamint Horti büntetőivel egyenlített, de parkettre visszatérő Hendley sikeres középtávolija ismét vendég vezetést eredményezett. Sőt a másik „nyerőember”, Legion is jelentkezett még egy triplával, így egy tűzijátékkal felérő végjáték után 5 pontos PVSK előnnyel vonulhattak hosszabb pihenőre a felek. (42-47)

Horrorszerű kezdést mutattak be a vendéglátók, de fogalmazhatunk úgy is, hogy minden lehetőségét pontokra váltotta a Pécs a harmadik tíz perc kezdetén. Két perc elteltével Tóth Norbert kosara már 11 pontos vendég előnyt írt a táblára. (42-53) Török ziccere és Soós triplája még időben megkongatta a vészharangokat, így nem úszott el a meccs a vendéglátók számára rögtön a második félidő kezdetén. (47-53) Öt perc elteltével komoly problémák nehezítették Földi mester dolgát, mivel nem csak Rakics, de Soós és Dramicsanyin is három személyi hibával állt. Legion labdái ismét a gyűrű torkában lejtettek táncot, s rendre lefele is este, közben pedig csak Madár tudott közbeszólni egy triplával, így ismét nagyon hamar 10 egységnyi differencia alakult ki a gárdák között. (50-60) A jászberényieknél a kezdők közül egyedül Markovics tartózkodott pályán a fenti nehézségek miatt, azonban így is tartani tudták a különbséget az ihletett formában kosarazó Legion által vezetett Péccsel szemben, ahol a negyed végén fontos pontokat szerzett Halász. (60-71)

A záró etapot a vendégek nyitották ponterősebben. Dramicsanyin hiányát kihasználva Hendley és Tóth sorra szedték a lepattanókat, hozták a pontokat. Sőt, Tóth triplája már 16 pontos fórt jelzett Csirke Ferenc fiai számára, nagyon úgy festett, hogy elúszik a Jászberény utolsó esélye is a fordításra. (62-78) Horti ziccere után hosszú percekig tartott a kosárcsend, melyet Rakics büntetője tört meg. Innentől kezdve elképesztő felzárkózásba kezdett Jászberény. Mindenki elképedve fogadta, hogy az addigi játékot irányító vendégek mennyire kiestek a ritmusból, képtelenek voltak a gyűrűbe találni, rengeteg labdavesztést produkáltak, a hazai pedig csak faragták-faragták a hátrányukat. Nem sokkal a vége előtt Török egyenlíthetett volna büntetőkből, de csak egyet váltott pontra, így még minimális előnye maradt a Pécsnek. (79-80) Halász kimaradó hármasa után támadhatott a Jászberény és a legjobb hazai teljesítményt hozó Miljan Rakics bevarrta a triplát, kettővel vezettek a hazaiak! Még maradt 7 másodperce és vele egy lehetősége a PVSK-nak a hosszabbítás kiharcolására, Legion azonban elhibázta a lehetőséget, így drámai csatában, hatalmas hajrát kivágva a Jászberény otthon tartotta a két bajnoki pontot.

TOP COP Security Jászberény – PVSK – Pannonpower 82- 80 (28:23; 14:24; 18:24; 22:9)