Rövid ideig vezetett csak a ZTE

A ZTE szerzett hat pontos előnyt, amelyet hamar megfordított a vendég Kaposvár, s innentől kezdve gyakorlatilag (bár voltak még szoros részei a találkozónak) szinte végig vezetve nyert idegenben, ami külön értékkel bír ebben a bajnokságban. Mindhárom légiósa jól játszott ezúttal is a Kaposvárnak, ilyenkor pedig nehéz ellene nyernie bárkinek is.

NB I A 20. forduló

2013. február 14. Zalaegerszeg
Vezette: Papp, Jakab, Boros (dr. Valovics)

Zalakerámia-ZTE KK – Kaposvári KK
71-83 (22-27, 16-22, 11-18, 22-16)

ZTE: Copeland 15/3, Gáspár 9/3, Hudson 10, Koma 5, Simovic 24. Csere: Puszta 6/3, Kovács Á. 2, Borszéki, Vezetőedző: Völgyi Péter.

Kaposvár: Dunn 28/6, Drahos, Swanston 19/15, Hendlein 12, Spica 13. Csere: Szőke 6, Dávid 4, Kovács S. 1. Vezetőedző: Fekete Ádám.

Kipontozódott: Hudson, ill. Spica, Drahos

STATISZTIKA ÉS PONTOK ITT!

ELSŐ NEGYED

A ZTE rajtolt jobban. Az újfent a kezdőben helyet kapó Koma, majd Hudson és Copeland révén 6-0-ra húztak el a hazaiak. Ám rövidesen beindult a „Dunn-művek”, aminek következtében hamarosan 8-12-t mutatott már a tábla. A kiváló első félidőt produkáló kaposvári karmester remekelt támadásban, s bár a hazaiak is kapaszkodtak, az első negyedet megnyerte a vendég KKK. Pedig Gáspár Dávid is hatékonyan nyomult, triplája és duplája révén visszavette a fórt a Zalaegerszeg, ám utána váltakozó előnnyel folytatódott a derbi, a hajrá meg a látogatónak sikerült jobban: természetesen Dunn hármasa zárta a játékrészt.

MÁSODIK NEGYED

Puszta, majd Simovic és Koma volt pontos a hazaiak közül a negyed azon részeiben, amikor mindig egy-egy pontra zárkózott a ZTE. A vendégeknek is volt azonban ezekre mindig lépése, így az Egerszeg gyakorlatilag kergette a Kaposvárt, de igen közelről, mondhatni a szélárnyékában „tekerve”. A hazaiak azonban az utolsó 3 percet eléggé takarékon játszották végig – legalábbis, ami a támadások befejezését illeti –, s 36-39 után a KKK zsinórban dobott 10 pontjára eggyel sem válaszoltak Hudsonék, ezért akárcsak az első, úgy a második negyed hajráját is gyengébben hozták, mint ellenfelük (36-49).

Nem meglepő, hogy a Kaposvárnál a három légiós vitte a prímet pontok terén (összesen 40-nél jártak), ráadásul Dunn már a 20. pontját hintette be a legvégén, vagyis ő extrán támadott. A hazaiaknál is a három külföldi dobta a legtöbbet, de egy szinttel a vendégek légiósai alatt (hárman összesen 25-öt). Mellettük Gáspár (8 pont) emelhető még ki.

HARMADIK NEGYED

Spica kosarára Simovic zsákolással felelt nyitányként. Swanston azonban már 4. tripláját juttatta pontosan a helyére (8 kísérletből, tehát jó százalékkal dobált), vagyis a somogyiak simán tartották 10-12-14 pontos fórjukat. Ekkorra azért már jelentősebb előny alakult ki a vendégek javára hármasok terén. A ZTE csak két alkalommal volt pontos (8-ból), míg a Kaposvár 6-szor (13-ból).

Mintegy két perces kosárcsend következett, amit Dorenzo Hudson tört meg a ZTE-ből, ezzel ismét kerek 10-re alakítva különbséget. ebben az időszakban meglehetősen gyatrán céloztak mindkét oldalon, és szinte egyformán sok büntetőt is kihagytak a felek (8/14 itt, 8/15 ott). Feltűnően jobb volt viszont a KKK a hazaiaknál a lepattanókat nézve (14 itt, 25 ott). Különösen a támadólepattanók hiányoztak a ZTE repertoárjából, addig összesen 1 alkalommal sikerült megkaparintaniuk a labdát a kaposvári gyűrű közelében.

Az ebben a negyedben jó darabig hallgató Dunn is betalált kétszer egymás után, így azzal együtt is növelte előnyét a KKK, hogy igen sok helyzetben hibázott. Csak hát a zalaiak sem voltak sokkal szerencsésebbek a kivitelezéseknél, ezért 44-60-nál (vissza 2 perc a negyedből) kezdett szétcsúszni a ZTE, illetve számukra a meccs.

Sőt, a rutinos Szőke Balázs kosár jó plusz büntetője után már majdnem 20-szal vezetett a Kaposvár (44-63), a ZTE pedig 44-54 után ismét egy rossz sorozatot futott (0-9), amit Copeland két jó büntetője zárt le, némileg vigasztalva a zalaiakat. Ő tartotta valamelyest a ZTE-t ekkor, ám az utolsó felvonásnak ezzel együtt is jelentős, 18 pontos előnnyel vághatott neki a KKK (volt már közte 20 is egy rövidke ideig).

NEGYEDIK NEGYED

Koma Dániel faragott valamit a hátrányból. A Kaposvárban ketten, a jól lepattanózó Dávid Gergely és Drahos álltak 4-4 faulttal, a hazaiaknál pedig többen 3-3 személyivel rendelkeztek. A távoli dobásokat továbbra sem nagyon erőltető – s ha mégis, akkor se túlságosan jól kivitelező – ZTE nem igazán találta a Kaposvár játékának ellenszerét, ám Simovic és Puszta (utóbbi triplából) révén mégis csökkent a különbség (56-69), ami azonban még mindig simán 10 felett járt.

Aztán Hendlein Roland is jobban belekezdett a kosártermelésbe, s 8. pontját a gólpasszokban is jó Dunn 4. asszisztjából szerezte meg. Az utolsó 5 percre fordulva 58-73 volt az állás, magyarán sokat nem változott az összkép: a ZTE igyekezett, a Kaposvár viszont kellő távolságot tartva közeledett egyre inkább az újabb, immáron 14. bajnoki sikeréhez (a Zalaegerszeg pedig a 12. vereségéhez).

Ez végül be is következett. A KKK igen magabiztosan győzött a ZTE otthonában, ami azért nem kis tett, hiszen minden idegenbeli siker sokat számít ebben a bajnoki kiírásban.