Sikerével nyolcra hajt a PVSK!

Fordulatos összecsapáson a Tóth Norbert által húzott pécsi alakulat remek záró negyedbeli játékával legyőzte a vendég Szeged együttesét, így magabiztosan halad az utolsó rájátszást érő helyért.

Férfi NB I A-csoport, Felsőházi középszakasz, 4. forduló – 2013. április 6.

PVSK – PANNONPOWER – Naturtex-SZTE-Szedeák 82-77 (24-21, 22-25, 13-14, 23-17)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok 1400 néző       Vezette: Farkas G., Makovsky Sz., Rácz Zs.

PVSK: Loesing 11, Kovács P. 2, Csabay 14/3, Tóth N. 34/3, Hendley 8. Csere: Bíró 9/6, Nagy K. 4, Horváth B.

Szedeák: Vida 2, Jones 27/18, Kiss 6/6, Tanács 4, Dukics 17/6. Csere: Csorvási L. 13/3, Fekete 8/6, Wirth

Az első negyed kiegyenlített küzdelmet hozott, egyik csapat sem tudott elhúzni a másiktól. A hazaiak inkább a festékből és a palánk alól szerezték a pontjaikat, míg a vendég szegediek a három pontosaikra építve tartották a lépést 24-21.

A második játékrészben kicsit jobb támadó arzenált vetett be Bonifert Domonkos legénysége, így pár perc leforgása alatt két triplával át is vették a vezetést. Nem sokáig örülhettek, ugyanis a Pécsiek is tudtak újítani és minimális különbségű előnyt szerezni. Ennek ellenére Csirke Ferenc látta úgy, hogy időt kell kérni négy pontos vezetésnél, de ez nem tett jót, ugyanis a Szeged zónája megfogta a hazaiakat, támadásban pedig Vida Máté majd Csorvási Levente szállított értékes pontokat. Pécsi oldalon Tóth Norbert büntetői jelentették ekkor gyors megoldást, aki már eddig is tisztességesen kivette a részét ponttermelésben , így mindössze csak egy ponttal mutatott kevesebbet az eredményjelző. Végül ezt az etapot megnyerte a Szedeák három ponttal. Anthony Jones húsz perc alatt 21 egységet szorgoskodott össze közte négy triplával, a félidei állás viszont döntetlennel zárult 46-46.

A harmadik negyed sem folytatódott másképp, fej-fej mellett haladtak a csapatok. Továbbra is zóna védekezést játszott a Szeged, ami nem nagyon ízlett a Pécsnek, de a sok apró támadási hiba és üres helyzet kihagyása miatt nem tudott meglépni a vendég együttes. A játékrész utolsó másodpercében Stefan Fekete engedett el egy félpályás hármast, ami be is hullott, ezzel egyetlen ponttal jobban állt ekkor csapata 60-59.

Az utolsó felvonás nem kezdődött jól szegedi szemszögből, nem úgy pécsi részről, akik változtattak stílusukon és hibákra, labda eladásra kényszerítették ellenfelüket, amiből gyors indításokat vezényeltek. Hat ponttal lógtak meg, amire Jones sokadik triplája volt mindössze a válasz. Fél percel a vége előtt még egy időkérést indítványozott a vendég kispad, bízván abba, hogy ennyi idő alatt még ledolgozható a hat pontos hátrány. A csoda elmaradt, de egy pontot így is faragott hátrányából Bonifert mester csapata és ha nem is meggyőző játékkal, végül kiharcolta a győzelmet a Pécsi VSK-PANNONPOWER 82-77.