Sima győzelemmel búcsúzott Körmendtől Gasper Potocnik

A vasiak 27 ponton tartották a Jászberényt az első 20 percben - 31 ponttal is vezettek már a Gasper Potocnikot búcsúztató hazaiak.

Magyar férfi A csoport
Egis Körmend (10-4) - JP Auto - JKSE (3-11) 77-61 (17-10, 26-17, 21-10, 13-24)

Egis Körmend: Hollins 12/6, Németh -, Ferencz 14/9, Tuoyo 8/6, Horti 2.
Csere: Fanning 12/3, Csorvási 12, Bán -, Halász 2, Davis 15/3, Koch -.

Jászberény: Nelson 31/9, Wallace 8, Rakics 2, Lucsics 3/3, Sejfic 13.
Csere: Cseh -, Kerpel-Fronius 4, Bazsó -, Molnár -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

A hazaiak már a mérkőzés elején jelezték, hogy szeretnék lezárni hárommeccses vereségsorozatukat, a Ferencz, Csorvási, Fanning trió vezetésével 10 ponttal is vezettek a nyitó felvonásban. Az előző találkozókhoz képest főleg védekezésben volt jelentős a változás, ezúttal egészen kiválóan teljesítettek hátul a hazaiak - Nelson triplája zárta ugyan az első negyedet, de ezzel együtt is csak 10 pontot dobott a Jászberény az első 10 perc során (17-10). A második játékrészben is Nelson vezette a JKSE-t támadásban, de a Körmend nagyon beindult elöl is, Davis, majd Ferencz vezetésével 17 pontra növelték fórjukat a 17. percre (36-19). Büntetőkkel tartotta magát valamennyire versenyben a vendég gárda, de a nagyszünetben így is 16 pontos volt hátrányuk (43-27) - a vasi piros-feketék sokkal jobban pattanóztak az első 20 perc során (27-17), és egészen gyenge, 5/19-es dupla-dobószázalékba kergették a berényi játékosokat.

A fordulás után sem történt nagyobb fordulat a meccsben, maximum annyi, hogy a Körmend hátul megint ugyanolyan jól zárt, mint az első negyedben, elöl pedig ezúttal a Davis-Fanning-Hollins hármas vezette őket - főleg előbbit nem sikerült megfognia Nikola Lazics csapatának, zsákolásával már 29 pont volt a differencia a 28. percben, hatalmas különbség volt a két együttes között (62-33). Volt 31 pont is a különbség, és bár visszajött 27 pontra a Jászberény az utolsó 10 perc előtt, már csak az volt a kérdés, mennyivel nyernek a vezetőedzőjüket ezzel a meccsel búcsúztató vasiak. Nem nagyon változott Gasper Potocnikék előnye az utolsó negyed első felében - a végére főleg védekezésben engedtek ki a hazaiak, kozmetikázott az eredményen a JKSE, de nem forgott semmilyen veszélyben a Körmend végül 77-61-es győzelme.