Simán nyert a Nyíregyháza Debrecenben

Az alsóházban utolsó két helyen álló gárda találkozott egymással. Az esetleges győzelem már nem mentette volna meg Factumot a kieséstől és a Nyíregyháza sem reménykedhetett már a playoffot jelentő 1-2. hely megszerzésében, viszont a szomszédvárat megverni mindig dicsőség - ez fűthette a két csapatot.

Factum Sport Debrecen - MARSO-VAGÉP NYKK 45-62 (15-14, 6-19, 14-13, 10-16)

Férfi NBI/A. Középszakasz, alsóház, 6. forduló. Debrecen,Oláh Gábor utcai Sportcsarnok.

Vezette: Hegedűs, Rácz, Varga.

Factum: Helmeczi (9), Hajmássy (8/6), Medve (12/6), Vas (2), Kovács I. (10). Csere: Benőcs D. (4), Nagy S. (-), Bujdosó (-).

Nyíregyháza: Kaluha (13/6), Berkis (12), Mohácsi (10/9), Mondzinger (8), Polyák (11/3). Csere: Siska (5/3), Varga M. (3).

Nem sokat vacakoltak a vendégek, kintről próbálkoztak, Polyák és Mohácsi triplájával magukhoz is ragadták a kezdeményezést a mérkőzés első perceiben. A túloldalon nem sültek a hármasok, sokáig csak Medve közeli kosarát lehetett feljegyezni - a negyed közepére azonban összeállt a Factum védekezése, aminek köszönhetően 6-6-nál utolérték ellenfelüket. A nyírségiek nem nagyon tudtak újítani, Mohácsi újabb triplát dobott ugyan, de a palánk közelében teljesen veszélytelenek voltak. Benőcs ziccerével a fokozatosan bemelegedő debreceniek át is vették a vezetést, majd Helmeczi két szép megoldásával meg is tartották minimális előnyüket a kisszünetre.

A vendégek érezhették, hogy ez kevés lesz, és Berkis révén erőteljesen elkezdték támadni a gyűrűt a második negyedben. A lett légiós büntetőket harcolt ki, és két ziccerével tartotta a lépést a Nyíregyháza. Nagyon egyedül volt azonban, miközben Factum oldalán Medve triplát dobott, majd ismét Benőcs jelentkezett - ez elég volt arra, hogy visszaverjék a rohamot. 20-19 után viszont 5 percig nem esett mezőnykosár, sorozatban hibáztak a játékosok, és büntetőket sem nagyon tudtak kiharcolni. 21-19 után három büntetőt dobott a vendégcsapat - majd a nyíregyházi Siska János törte meg a mezőnygól-csendet, 21-24-re alakítva az állást. A debreceniek teljesen leblokkoltak, képtelenek voltak gyűrűbe találni, míg a a túloldalon Mondzinger és Kaluha is eredményes volt, aminek az lett a következménye, hogy a vendégek 14-0-a rohammal zárták a félidőt és megnyugtató előnyre tettek szert.

A félidei statisztikából kitűnt, hogy a Factum 16, a Nyíregyháza 15 alkalommal próbálkozott hárompontossal - ám a hazaiak mindössze egyet tudtak bedobni, míg a vendégek ötöt.

Medve és Hajmássy révén két perc alatt két hármast dobott a Debrecen a 3. negyed elején, és pillanatok alatt tíz ponton belülre is került csapatuk. Mohácsi Máté hűtötte a kedélyeket egy triplával, de Kovács pontjaival tartotta magát a negyed derekán a Factum. Ennél közelebb azonban nem tudtak kerülni, a Nyíregyháza sem sziporkázott, de kontrollálni tudta a játékot annyira, hogy a hazaiak ne tudjanak belelendülni a játékba.

A negyedik negyed elején aztán gyorsan próbálta dűlőre vinni a vendéggárda, ziccerekkel és büntetőkkel 35-53-ra elhúztak annak ellenére, hogy az addig szinte nem is pihenő és 12 lepattanót összekapkodó Berkis a kispadon ült. A Factumnál időkéréssel próbálták rendezni a sorokat, és Kovács négy pontjára és Hajmássy triplájára alapozva egy 7-0-s futással visszajöttek 11 pontra. Ez volt azonban a maximum, a pihenőből visszatérő Berkis lélektanilag fontos pillanatban csinált egy 2+1-es játékot (42-56) - innen már nem volt visszaút a hazaiak számára, a vendégek okos játékkal tartották az eredményt és megszerezték 10. sikerüket a bajnokságban.