Simán nyert az ASE

Az Atomerőmű SE immáron négy meccses veretlenségi szériával várta a mai találkozót, de a Pécs sem panaszkodhatott az utolsó meccse miatt, ott ugyanis a Körmendet fektették két vállra. Az otthonában még veretlen Paks volt az összecsapás esélyese, de azt mindenki biztosra vehette, hogy Csirke Ferenc legénysége nem feltartott kézzel lép majd pályára. Lássuk hát, miként alakult a találkozó!

Atomerőmű SE - PVSK PannonPower  86-60 (17-22,24-12, 29-8, 16-18)

Paks, Gesztenyés úti sportcsarnok, 1000 néző

Vezette: Benczur T. Bognár T. Pozsonyi L. (Faidt)

ASE: L. Williams 7/3, N. Williams 16/6, Vojvoda 8/3, Kámán 6/3, Tóth 12. Csere: Idlet 12, Körtélyesi 7/3, Kovács Á. 13/3, Eilingsfeld 3, Kerpel-Fronius 2, Czinger -.

Pécs: Loesing 8/3, Kovács P. 8, Bíró 3/3, Tóth N. 9, Hendley 4. Csere: Legion 16/6, Nagy K. 9/3, Bödör , Halász 2, Csabay -.

A feldobás után a Pécs hozta el a labdát, és Kovács ziccerével a vezetést is megszerezték, ám Vojvoda hamar egalizált, majd Zo Williams az előnyt is megszerezte a hazaiak számára. A védekezésre sok energiát nem fordítottak a csapatok, így könnyedén születtek a kosarak mindkét oldalon. A meglepetésre a padon kezdő pécsi légiós, Alex Legion a negyedik percben csatlakozott pályán lévő társaihoz, ám a vezetést nem ő, hanem Tóth Norbert szerezte meg újfent az övéinek. Nem sokkal később azonban ő is betalált, mégpedig a vonalon túlról, így öt pontosra nőtt a vendégelőny. Paksi részről Tóth Ádám volt elemében, előbb egy feladott labdát juttatott a gyűrűbe, aztán egy szépet zsákolt, majd középtávolról is eredményes volt. Az utolsó két percre fordulván egyenlőre álltak a csapatok, ekkor a hazaiak spanyol mester hármas cserére szánta el magát, és pályára küldte a Kovács - Körtélyesi - Idlet triót. A húzás a hazaiakat zavarta össze jobban, nem tudták lereagálni Legion megmozdulásait, aki előbb egy duplát, majd egy triplát is a helyére küldött. A finisben még jutott idő két-két büntetőre, de mivel Idlet és Hendley is jól célzott, maradt az öt pontos vendég vezetés. 17-22

A második negyed egyéni hibákkal és rossz befejezésekkel tarkított első két és fél perce nem hagyott mély nyomot a lelátókon helyet foglaló nézőkben, ráadásul az öt pontos differencia is megmaradt. A Pécs elsősorban remekül játszó Legionnak, illetve a kihagyott paksi büntetőknek köszönhetően őrizte az előnyt, az ASE pedig láthatóan szenvedett, így Gutiérrez mester visszaküldte a pályára első számú irányítóját, Lorenzo Williams-et. Williams pedig nem pazarolta az időt, és rögtön kiosztott egy szép gólpasszt a triplavonalon álló Vojvoda Dávidnak. Csirke Ferenc rögtön időt kért, ám a paksi henger már elindult, Vojvoda faulttal együtt fejezte be a következő akcióját, majd Nick Williams és Idlet is eredményes volt. Láthatóan jót tett a piros-kékeknek az irányítócsere, Zo Williams jól mozgatta a csapatot. Csirke Ferenc újfent időt kért, és ennek már foganatja is volt. Szigorított a védekezésén a PVSK, és pillanatok alatt három pontra visszakapaszkodtak, ami viszont a hazaiakat kényszerítette arra, hogy összedugják a fejüket egy kis tanácskozásra. A negyed végét aztán újfent megnyomta az ASE, így a negyeden belül 12 pontot verve ellenfelére, 7 pontos előnnyel vonulhatott a szünetre. 41-34

Röpködtek a kihagyott dobások a második félidő elején, egészen addig, míg majd' két perc elteltével Tóth Ádám kis híján letépte gyűrűt, akkorát zsákolt. A karbantartó személyzet szerencséjére a múlt heti, szegedi "merénylet" ezúttal elmaradt, a gyűrű továbbra is a helyén volt, a játék pedig folytatódhatott, mégpedig egy újabb Tóth duplával. Pécsi időkérést követően Kovács Ákos és Loesing triplaváltása következett, majd ismét jött a hazai "fergeteg". Kovács Ákos fineszes kettesét követően Tóth Ádám ismét betalált, majd Nick Williams triplájával és Idlet duplájával már 20 pont volt közte! Elemében volt a Paks, támadásban és védekezésben egyaránt a Pécs fölébe nőttek. Helyenként kimondottan szépen játszva növelték a különbséget, miközben a baranyaiak főként olyan egyéni akciókból voltak eredményesek, mint Bíró emberről dobott hárompontosa. A 21 ponttal megnyert harmadik negyedben el is döntötte a hazai csapat a meccset, így a nézők az utolsó negyedben csak arra vártak, hogy a kedvencek szép akciókkal szórakoztassák őket. 70-42

A teljesen szétesett Pécs ellen ez nem is tűnt nehéz feladatnak, és a hazai játékosok igyekeztek is mindent megtenni az ügy érdekében. Természetesen azért a pályán lévő pécsiek sem nézőnek jöttek, így egy két szép kosarat ők is vállaltak. A különbség gyorsan harmincra hízott, majd a cseréknek köszönhetően meg is állt ennyinél. A hazai oldalon ekkor már a cserejátékosok voltak pályán, így természetesen technikai hibából is többet láttunk. Összességében megérdemelten nyertek a hazaiak, mert az elrontott első negyed után össze össze tudták szedni magukat, és lemosták az ellenfelet a pályáról.

Enrique Gutiérrez Garcia: A harmadik negyedben remekül játszottunk, nagyon büszke vagyok a játékosokra. Ez az utunk, ez a kemény védekezés. Támadásban lehet hibázni, de védekezésben minden meccsen 100 százalékos teljesítményt kell nyújtanunk.

Csirke Ferenc: Szeretnék elnézést kérni a második félidőért a Paksra ellátogató szurkolóinktól. A legnagyobb probléma az volt, hogy a játékosaim nem hitték el, hogy ma itt nyerhetünk.