Simán verte az Olaj a KTE-t

12 percig szorosan alakult az Olaj és a Kecskemét összecsapása, ezt követően azonban a Szolnok hengerelt, 84-55-re győzött végül.

Magyar Férfi NBI/A, Felsőházi középszakasz, 7. forduló
Szolnoki Olaj KK (4-2) - KTE-Duna Aszfalt (3-3) 84-55
(21-15, 27-15, 17-10, 19-15)

Szolnoki Olaj KK: Gipson 13/9, Vojvoda 13/6, Milosevics 14/3, Brkics 7/6, Keller Á. -.
Csere: Báder 12, Wittmann 19/9, Rakics 5/3, Csákvári 1, Peringer -, Pavlovics -.

KTE-Duna Aszfalt: Pongó Má. 2, Kovács 6, Djeraszimovics 17/9, Ivosev 12/3, Barovics 6.
Csere: Hegedűs 1, Kinney 2, Pongó Ma. 4/3, Karahodzics 5, Kővágó-Laska -, Keller I. -, Jakab -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Pongó Máté kettesével indult a találkozó, de Vojvoda azonnal válaszolt egy könnyű kosárral, Brkics pedig egy 3+1-es akcióval jelezte, örül neki, hogy ma nevezte őt Dragan Alekszics, ráadásul a kezdőbe. Nem telt még el 3 perc, Gipson is dobott triplát, ráadásul kettőt is, Sztojan Ivkovics máris időt kért (12-2). Teljesen megállította ez a hazaiakat, két percig egyik oldalon sem esett kosár, így a negyed felénél is ugyanez volt az állás, ezt követően viszont a Kecskemét szedte össze magát, Ivosev és Karahozdics után Pongó Martin büntetőből, Djeraszimovics pedig triplából volt eredményes, két perc alatt futott 8-0-jának köszönhetően visszazárkózott a KTE, ezúttal Alekszics kért időt (12-10). Örömkosárlabdát a felvonásból hátralévő három perc sem hozott: Vojvoda 4, míg a Kecskemét három büntetőt értékesített Brkics újabb triplája előtt (19-13). Ivosev büntetőire Gipson válaszolt középtávolról, ezzel ért véget az első negyed (21-15).

A második játékrész elején Wittmann két triplájával egyedül tartotta a Szolnok előnyét a támadásban jól indító Kecskemét ellen (27-22). Barovics a duplája után másodjára sem tudta bedobni a +1-et, az Olaj pedig itt kezdett el meglépni. Milosevics 2+1-e sikeres volt, majd a kijátszott akció végén 4 méterről is eredményes volt a szerb kiscsatár. A kaposvári meccsről is ismerős Báder középtávoli tempóval lett meg újra a közte 10 a negyed felénél (34-24), egy perccel később pedig egy ugyanilyen kosárral növelte a center már 13 pontra a bajnoki címvédő fórját (37-24). Djeraszimovics próbálta meg tartani a lelket a vendégekben, de négy pontja is csak arra volt elég, hogy ne nőjön olyan nagyon a távolság a két fél között: Báder és Vojvoda 3-3 pontjával így is 15 pontosra hízott már a hazai előny a 19. percre (43-28). Gipson, Rakics és Wittmann büntetőkből, Karahodzics a palánk alól volt eredményes, így 18 ponttal állt jobban a Szolnok 20 perc játék után (48-30).

A fordulást követően sem változott az előző 7-8 perc játékának összképe. Az Olaj támadásban sokkal jobban pörgött ellenfelénél, a kecskemétiek egyszerűen képtelenek voltak a gyűrűbe találni. Pillanatok alatt nőtt 20 pont fölé a távolság ennek köszönhetően, sőt, a 25-öt is elérte a különbség. A KTE csak pillanatokra tudott támadásban eleget mutatni ahhoz, hogy kosarat tudjanak szerezni - az egész felvonásban összesen jutottak el 10 pontig -, az Olaj pedig egyelőre nem tudta áttörni a 30 pontos határt, 10 perccel a vége előtt a harmadik negyedben átlagosnak mondható 25 volt közte (65-40).

A negyedik negyedet is jobban kezdte a Szolnok, Djeraszimovics és Báder pontpárbajába Vojvoda is beleszólt egy hármassal, Dragan Alekszics a 32. percben azért időt kért (71-45). Wittmann pillanatai következtek, triplája és ziccere után először nőtt 30 fölé a differencia (76-45). Ivosev és Rakics váltottak triplát, Kovács Péter négy pontjával jött vissza 30-on belülre a vendég alakulat (79-52). Ivosev büntetőkből volt eredményes, Milosevics pedig akcióból, de ebben az időszakban már mindkét fél csak a végső sípszót várta. Wittmann a 20 pont közelébe jutott, a távolság pedig megint megközelítette a 30-at, végül 84-55 arányban nyert a Szolnok, ezzel továbbra is listavezető.