Sorozatban hatodik győzelmét is begyűjtötte az Alba

Többször is 10 pont fölötti előnye volt a címvédőnek, az ASE még a negyedik negyed elején is egyenlített, de a székesfehérváriak mindig tudtak újítani, és végül 67-60-ra nyertek Pakson.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 9. forduló
Atomerőmű SE (4-5) - Alba Fehérvár (4-4) 60-67 (12-20, 19-17, 16-16, 13-14)

Atomerőmű SE: Hinds 11/3, Allen 15/6, Barnies 2, Eilingsfeld 16, Ogunyemi 5.
Csere: Guinn 3/3, Medve 6/6, Ruják -, Gulyás 2, Garamvölgyi -.

Alba Fehérvár: Hill 11/3, Simpson 17/6, Harris 8, Lóránt 5, Keller Á. 10.
Csere: Horton 5, Fenner 4, Kovács 5, Keller I. -, Filipovity 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Hinds és Allen kosaraival kezdődött a meccs, de három percig pontképtelen maradt ezt követően a vendéglátó, így az Alba, ha nem is öles léptekkel, de fordított (4-7). Finoman szólva is volt gondja a két együttesnek a támadójátékkal - az első 14 triplakísérletből egy ért célba 1/7 - 0/7 elosztásban, az ASE ráadásul 6 eladott labdával és 1/3-as büntetőmutatóval zárta az első negyedet. Ettől függetlenül a 7. perc elején még egyenlő volt az állás (9-9), Horton és Simpson révén azonban kezdett meglépni az Alba, a felvonást pedig Filipovity duplája zárta (12-20). A második negyed elején 12 pontra növelte fórját Dzunics Braniszlav együttese, és bár próbált közelebb lopózni hozzájuk az ASE, Simpson két triplával lehűtötte a kedélyeket (20-30), legalábbis ideig-óráig... Az Alba ugyanis ezt követően a félidő szinte teljes egészére leállt támadásban, így Teo Cizmicék Eilingsfeld vezetésével megindultak felfelé rájuk, többször is egy pontra csökkentették hátrányukat. A játékrész utolsó percében az Alba büntetőkkel és Lóránt támadópattanó után visszatett duplájával ugrott meg hat ponttal (31-37).

Egy 4-0-lal kezdett a vendég gárda a fordulás után, Cizmic azonnal idő kért (31-41), viszont nem lett semmivel sem jobb a paksiak játéka ettől a játékmegszakítástól sem - az Alba rohanása a 24. percben 10-0-nál állt meg, és ez már 16 pontos vendég fórt jelentett (31-47). A hazaiak triplákkal próbálták tartani a lépést a címvédővel szemben, és ez ebben a szakaszban ment is, Eilingsfeld büntetőivel a 30. perc elején visszajöttek 10 pontra (43-53), sőt, Allen 3+1-es akciója után csak hat pont volt a differencia a záró 10 perc előtt (47-53). A vendégek annyira megnyugodtak a 16 pontos vezetésük után, hogy a 33. perc kezdetére semmi nem maradt belőle, Guinn és Ogunyemi első kosaraival egalizált az ASE (55-55). Egy időkéréssel rendezte a sorokat az Alba, Horton, Kovács és Simpson révén megint megléptek hét ponttal (57-64), és Hinds minden igyekezete ellenére Hill triplájával eldöntöttek az összecsapást a 39. percben. 67-60-ra győzött a címvédő, ezzel sorozatban harmadik győzelmét aratta a bajnokságban, összesen pedig hatos sikerszériájuk van jelenleg.