Spica és Swanston bevitte a célba a KKK-t

Az összesen 54 pontot termelő Spica - Swanston páros vezetésével legyőzte a Kaposvár a mostanában több bravúrgyőzelmet is összehozó Pécset, méghozzá remek harmadik negyedének köszönhetően.

Rangadóra készülődtek Kaposváron, hiszen a tabella második helyén álló somogyiak az elmúlt hetekben győzelmek sorozatát arató PVSK-t fogadták. Mindkét oldalon bőven akadt gondja a két szakvezetőnek a találkozó előtt: Csirke Ferenc nem számíthatott a családi okok miatt átmenetileg hazarepülő Alex Legionra, míg Fekete Ádám a hosszú ideje derékbántalmakkal küszködő csapatkapitányát, Szőke Balázst volt kénytelen nélkülözni. Ugyan ott melegített a többiekkel Dávid Gergely, ám a Nyíregyháza bokasérülést szenvedő center csak egyetlen percre tudta segíteni csapatát a Pécs ellen.

Nem mondhatni, hogy a védekezéssel sokat törődve kezdett a két együttes. Szinte számolatlanul potyogtak a könnyű kosarak, igaz bravúros is bőven akadt, a pécsiek első pontjait például Todd Hendley szerezte vagy nyolc méterről. A nagy közhellyel élve fej-fej mellett haladt a két csapat, számottevő különbség nem alakult ki. A vendégeknél a Swanston semlegesítésére kezdőként szereplő Horváth Balázs többnyire csak faultok árán tudta tartani az amerikait, a helyére érkező Csabay viszont rögvest egy triplával nyitott (12-13). Amikor Tóth Norbert és Loesing is hasonlóan cselekedett talán megléphetett volna a PVSK, ám Swanston jókor volt eredményes hazai szempontból (19-21). A rendkívül agilisan játszó Hendlein állt csapata élére, ám a negyed végén így is csupán egyetlen egységgel járt előrébb a KKK, hiszen Csabay révén ötödik hármasát is bedobta ebben a tíz percben a PVSK (27-26).

A jó dobóformát csak néhány percig tűnt úgy, hogy átmentették a csapatok a második negyedre. Nagy révén ugyan újabb hármast jegyzett a Pécs, de 31-31-es állást követően úgy festett teljesen megállt a tudomány mindkét részen. Közel hat perc telt el úgy, hogy mindössze két Kiss Kornél büntetőt lehetett feljegyezni. Ezen a holtponton aztán a pécsiek léptek túl - minő meglepetés: egy távolival Tóth Norbert révén. A félidő végén aztán felgyorsultak az események, de Spica kosarai ellenére a pécsiek mehettek minimális előnnyel pihenőre (39-40).

A nagyszünet után előbb még Hendley volt eredményes, de aztán kezdetét vette hazai részről a Swanston-show. Az amerikaival nehezen bírtak ekkor a vendégek, ráadásul a 23. percben a bedobó 2+1-es megmozdulása után Kovács Péter technikai hibát is kapott reklamálásért. Igaz a somogyiak nem kovácsoltak ebből valami nagy előnyt, hiszen Dunn csak egy büntetőt értékesített, majd a labdát is eladták. Ennek ellenére a negyed derekán meglépni látszottak a hazaiak. Az ebben a tíz percben 15 pontot szóró Swanston, valamint Spica révén először alakult ki tíz pontos különbség a felek között (62-51). A KKK már 16 ponttal is meglépett a jól osztogató Dunn játékával, de a pécsiek a kirobbanó formát nyújtó Loesing vezetésével egyáltalán nem adták fel a meccset.

Az utolsó negyedre 13 pontos KKK-vezetéssel (73-60) érkeztek a csapatok, és a sormintát folytatva ezúttal egy pontszegényebb tíz percet produkáltak a felek. A PVSK nagyon hamar visszahozta a hátrányát tíz ponton belülre: Loesing ekkor tarthatatlannak bizonyult a hazaiaknak. A somogyiak borzasztóan beragadták támadásban, és bár ekkor Csirke Ferenc tanítványai sem brillíroztak, de a 36. perchez érkezve így is Fekete Ádám volt kénytelen időt kérni, hiszen öt pontra szűkült a különbség (77-72). Kiss Kornél bravúros támadólepattanó utáni kosara szinte üdítőleg hatott a hazai drukkereknek, de a végjátékhoz érkezve is tapadt a Kaposvárra a Pécs. Nyugodtan fogalmazhattunk úgy, hogy ezekben a percekben nem a játék szépsége, hanem a küzdelem dominált, Hendlein például a pályáról kirepülve elképesztő bravúrral mentett meg egy labdát, amely után hazai kosár született - ez pedig már behozhatatlan hátrányba sodorta a szintén nagyot küzdő pécsieket (81-74).

Nem hozott magas színvonalú mérkőzést a két szomszédvár csatája, ám végül a hihetetlen hullámzó játékot hozó találkozón a Kaposvár tudott győzni, így továbbra is tartja második helyét a tabellán.

Kaposvári KK - Pécsi VSK-Pannonpower 82 - 74 (27-26, 12-14, 34-20, 9-14)

NB I, A-csoport, alapszakasz, 16. forduló, Kaposvár

Vezette: Pálla Z. Makovsky Sz. Boros T. (Szabadvári)

Kaposvár: Dunn 11, Drahos 2, Swanston 28/9, Hendlein 9, Spica 26. Csere: Kiss K. 4, Dávid -, Kovács S. 2.

Pécs: Loesing 28/6, Kovács P. 4, Horváth B. -, Tóth N. 20/6, Hendley 11/3. Csere: Csabay 6/6, Bödör -, Bíró O. -, Halász -, Nagy K. 5/3.