Swanston 9 triplával segítette győzelemre a Kaposvárt!

A távozó légiósa, Matt Shaw mellett a sérült és beteg Ferencz Csabát is nélkülöző Körmendnek nem lehetett sansza egy igazán szoros mérkőzésre sem Kaposváron, ahol a hazaiak Dunn-t csak a kispadról vetették be és már korán bő rotációt használtak. Kyle Swanston mindössze 11 kísérletből vert be 9 triplát, de nem csak rajta múlott a KKK sima sikere.

Kaposvári KK - Lami-Véd Körmend 110 - 88 (36-22, 25-21, 22-27, 27-18)

NB I, A-csoport, Felsőházi középszakasz, 7. forduló, Kaposvár

A foghíjas vendégkerettel szemben egy helyen változtatott megszokott kezdőcsapatán Fekete Ádám: ezúttal a Pakson jól teljesítő Kiss Kornél kezdett Chris Dunn helyén. Felszabadult játékkal indított a kaposvári csapat, míg a vendégek az esélytelenek nyugalmával játszottak. Hazai oldalon Drahos, a túloldalon pedig Farkas járt élen a pontszerzésben a találkozó elején, aztán Kyle Swanston rámolt be két triplát (16-10). Marko Spicával védekezésben nehezen bírtak a körmendiek, így aztán a kimagasló százalékkal tüzelő somogyiak hamar megléptek a piros mezesektől. A negyed végén Swanston újabb hármasával 36-19-re vezettek, a játékrész viszont Ruják hasonló kosarával zárult (36-22).

A második negyed eleinte az elsőnek megfelelően zajlott. A KKK szétdobta a vendégeket, Dunn is csatlakozott honfitársához, Swanstonhoz, így aztán a 15. percben 49-27-re léptek meg. Innen kapta össze magát a Körmend, amely szigorított is védekezésén, míg a hazaiak is könnyelműen játszottak már ezekben a percekben. A vendégek egy 7-0-ás szakasszal közelítettek, sőt a 19. percben Sonyák hármasa után 57-43 állt a táblán. A félidő viszont a kaposvári kapitány, Szőke távolijával zárult (61-43).

A folytatásban sem szakadtak meg azért a felek a védekezésben, Swanston újabb hármasa után Austin rázta meg magát - volt is honnan javítani, hiszen az első félidőben csupán 4 pontig jutott. Az amerikai viszont csak a harmadik játékrészben 13 egységet pakolt be a KKK gyűrűjébe és ebbe két gyönyörű zsákolás is belefért. Amikor viszont közelebb férkőzhetett volna a Körmend, hazai oldalon mindig jött Swanston és 7. hármasával továbbra is húsz pont körül volt a különbség. Fekete Nikola kosarával 79-61-re vezettek, de a negyed végén lelkes játékkal 13 pontra jött fel a Körmend.

Bár a különbség ekkor nem volt jelentős, a levegőben egyáltalán nem volt benne, hogy a vendégek igazán megnehezítsék a KKK dolgát. A 33. percben 90-74-es vezetésnél a játékvezetők talán kissé szigorúan sportszerűtlen hibát ítéltek Golomán ellen, amikor Spicát faultolta és mivel Hencsey Tamás kireklamált magának egy technikait is, így az egyébként nagyon kevés időt a pályán töltő szerb center büntetőivel ismét húszra nőtt a különbség. Mivel Drahos is triplát dobott az akcióból, így a hazaiak már a 100-at közelítették ebben a percben. Ezt végül stílszerűen Swanston érte el egy triplából (102-81). A záró percekben már végképp mindkét oldalon a fiatalok kaptak lehetőséget, kaposvári részről a nagy igyekezetben Bíró Bence még a cipőjét is elhagyta a pályán, így aztán hazai részről jó hangulatban ért végét az összecsapás, amelyen a lelkes Körmend nem tudta megnehezíteni a Kaposvár dolgát.

Kaposvár: Kiss 3, Drahos 15/3, Swanston 28/27, Hendlein 14, Spica 15. Csere: Dávid 13, Dunn 14/6, Fekete N. 5/3, Kovács S. -, Szőke 3/3, Bíró B. -, Fonai -.

Körmend: Ruják 17/6, Fodor G. 6, Austin 24, Farkas 15/6, Grebenár 5. Csere: Kutasi 3, Sömenek 8/3, Kocsis 3/3, Sonyák 7/3, Golomán -.