Száz pont felett szórt a Kaposvárnak a Falco

Egy negyedig bírták a tempót Hendleinék - már nem veretlen a Kaposvár - Szombathely bevehetetlen.

Magyar férfi NBI/A-csoport, alapszakasz, 6. forduló
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Kaposvári KK 106-82 (30-29, 29-18, 27-20, 20-15)

Falco: Govens 21/6, Váradi 2, Boriszov 17/9, Pustahvar 24/12, Zsigeranovics 12.
cserék: Tóth N. 6, Perl 18/3, Kovács B. -, Dancsecs -, Hódi -, Kucsora 6/6.

Kaposvár: Dunn 32/3, Evans 5/3, Ivosev 22/6, Hendlein 6, Spica 11.
cserék: Hock 4, Grebenár -, Blaskovits 2, Kocsis -, Bogdán -, Filipovity -.

A mérkőzés statisztikája itt elérhető!

Julian Norfleet és Perl Zoltán nélkül, magas szerkezetben kezdett a Falco, az ezúttal hármast játszo Boriszov pedig meg is szórta magát - rögtön bevert nyolc pontot, de a kezdőbe bekerülő Pustahvar is berámolt egy triplát faulttal együtt. A kosarak egyébként potyogtak, a Kaposvár magasemberei a festékből termeltek, a Falco kintről is nagyon veszélyes volt, öt perc után 17-17 állt már az eredményjelzőn - az első negyed végén 30-29-re vezetett a Falco, a tarthatatlan Pustahvar már 13 egységnél járt. A cserék érkezésével aztán a második játékrész elején fölénybe került a Szombathely, Perl rögtön kilenc ponttal szállt be, a somogyiak lendülete pedig elfogyott - alig négy perc alatt futottak egy 17-5-öt a hazaiak, ezzel komoly előnybe kerültek. Govensék kosarai a folytatásban is futószalagon érkeztek, sokkal gyorsabban és pontosabban kosárlabdáztak, sorra szerezték a labdákat és leindították a Kaposvárt - egy pont híján megdobták a hatvanat félidőre, bár Dunn vezetésével látótávolságon belül maradtak a vendégek. Érdekesség, hogy az eladott labdák száma 2-11, a kiharcolt büntetőké pedig 16-7 volt, nem nagyon kellett keresgélni, hogy miért vezet a Falco.

A fordulás után az addigra már 16 pontos Perllel kezdett a Falco és bár Dunn vezetésével volt egy jobb periódusuk a vendégeknek, öt perc alatt húsz pont fölé növelték az előnyüket Váradiék - itt el is dőlt a mérkőzés érdemi része. A folytatásban Dunn még úgy döntött, hogy megoldja, amit meg lehet és kiváló statisztikákkal zárt (32 pont, 9/17 mezőnyből, 6 lepattanó, 6 gólpassz), de a túloldalon többen is remekeltek és a szombathelyi siker nem forgott veszélyben. Összességében az első negyed pontpárbaja után végig uralta az összecsapást Szrecsko Szekulovics legénysége, végül magabiztos, nagyarányú győzelmet aratott és megtörte a Kaposvár veretlenségét - meglett a száz hazai pont is, teljessé vált a gála.

fotó: kosarsport.hu