Szépen zárta az évet a Kaposvár

Ellentétesen alakult az év vége a két gárda számára: az eddig szenzációsan teljesítő Kaposvár kijózanító vereséget szenvedett az Atomerőműtől, míg a Factum hazai pályán megszerezte szezonbeli első győzelmét a Pécs ellen. Ma a Kaposvár bizonyult erősebbnek, szinte végig kézben tartották a mérkőzést - a debreceniek huszáros hajrája túl későn jött.

Kaposvári KK - Factum Sport Debrecen 87-71 (29-11, 22-19, 16-16, 20-25)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 1300 néző. Férfi NBI/A. csoport, 14. forduló.

Vezette: Benczur T. Balog Gy. Minár L. (Toók).

Kaposvár: Drahos (9/9), Dunn (18), Swanston (16/9), Hendlein (13/3), Spica (22). Csere: Dávid (9), Kiss K. (-), Fekete N. (-), Fonai (-).

Factum: Helmeczi (5/3), Smith (22/3), Stafford (18/15), Cseh (7/3), Izzo (-). Csere: Mladenovic (12/12), Vas (4), Kovács I. (3/3), Pék (-), Benőcs (-).

Kipontozódott: Kovács I.

Igazi ünnepi hangulatban telt a kaposvári szurkolók számára a szombati nap, hiszen a kosárkarácsony keretében számos utánpótlás mérkőzés vezette fel az U23-as és a felnőtt bajnokit. Előbbit egyébként 101-70-re nyerték Filipovics Gordan tanítványai, így továbbra is élen áll a KKK.

Csodásan kezdte a mérkőzést a Kaposvár, amely Swanston hármasa, majd Hendlein 2+1-e után pillanatok alatt 8-0-ra lépett meg. A vendégek katasztrofális támadójátékot nyújtottak az első percekben, közel 7 percet át mindössze egy Helmeczi triplát lehetett feljegyezni, így amikor Hendlein ismét betalált már 18-3-at lehetett feljegyezni. Lassan kapcsoltak a debreceniek, Stafford két hármasa fújt riadót, azonban Drahos is  távolival jelentkezett.

A második negyedet hasonlóan kezdte a KKK, mint az elsőt. Swanston valamint Drahos hármasa után már húsz fölé nőtt a különbség (35-11). Spica sportszerűtlen hibája után Cseh jegyzett hármast, de így sem tudott jelentősen felzárkózni a Factum. A somogyiak zsákszámra szedték a lepattanókat, főleg a támadólepattanókban jeleskedtek. Már a félidőben 14-nél jártak, Spica és Hendlein mellett főleg a padról kiválóan beszálló Dávid járt ebben az élen. Utóbbi nagy sapkája majd kosara után alakult ki a mérkőzés legnagyobb különbsége a 16. percben (44-17). A túloldalon továbbra is Stafford tartotta lelket övéiben, majd Mladenovics szerencsés hármasa után jött vissza húszon belülre a Debrecen. Dunn negyedvégi kosarával mégis 51-30-ra ment a Kaposvár.

A nagyszünetben a Face Team szórakoztatta a publikumot minőségi műsorukkal. Ezt követően továbbra is az első félidőben megszokott mederben folyt tovább a meccs. A KKK magabiztosan tartotta 20-22 pontos előnyét, sőt az ismét jól játszó Marko Spica kosarával ismét 26 pontra nőtt a különbség (64-38). Az első húsz percben halványan teljesítő Smith alaposan összekapta magát, a 28. percben például faulttal együtt zsákolt egy hatalmasat. Ennek ellenére továbbra sem forgott nagy veszélyben a hazai előny.

A záró szakaszban Spica kosarait lehetett hazai oldalon feljegyezni és a képlet sokáig ezúttal sem változott: biztosan vezetett a Fekete-sereg. Ekkor azonban talán túlságosan is megnyugodtak a vendéglátók, a túloldalon pedig Okrzesik edző zavaró letámadásra küldte csapatát. Mladenovics hármasával a 35. percben 73-58-ra zárkózott a Factum. Időt is kért Fekete Ádám, hogy rendezze együttese sorait: Swanston pedig rögvest egy távolival nyugtatta a kedélyeket. Smith pontjaival egy ízben még 13 pontra is feljött a Debrecen, de a védőlepattanók begyűjtése továbbra sem ment nekik. A somogyiak nagyon gyorsan ritmust váltottak és végül Mladenovics dudaszóra dobott hármasával együtt is magabiztosan, végig vezetve verték a Debrecent.