Szombathelyi 88

Az alapszakasz 21. fordulójának záró mérkőzésén a két mérkőzés óta veretlen Szombathely a sereghajtó Factumot fogadta. A mérkőzés egyik pikantériája, hogy immár a hazaiakat erősíti a nemrég még „debreceni” Brian Stafford. A vendégeknél azóta Kevin Smith is a távozókat gyarapította, viszont Hajmásy Péter és Medve Máté is ezúttal mutatkozhatott be a Factumban.

SZOVA-Trend Optika KC Szombathely – Factum Sport Debrecen 130-42 (35-8, 29-8, 33-19, 33-7)

Szombathely, Arena Savaria, vezette: Farkas, Söjtöry, Szalai

A szombathelyiek számára kötelező volt a győzelem a felsőház eléréséhez, ráadásul elméletileg a kosárarány is dönthet majd a kérdésben. Ennek megfelelően Zagorac vezérletével már a 3. percben 8-0-ra vezettek – időt is kért Jason Okrzesik. Ez sem segített sokat a vendégeken, akik nem csak dobáspontosságban voltak halványak, hanem rengeteg labdaeladás is keserítette őket (14-0). Alig telt el öt perc a meccsből, amikor Ivosev kosara után hihetetlen eredmény állt a táblán: 20-0. Vas szerezte meg az első vendég mezőnykosarat, de Kálmán kétszer is nagy passzal hozta kihagyhatatlan helyzetbe Harazint (24-5). A hazaiak különösebb megerőltetés nélkül fokozatosan növelték előnyüket (35-8).

A második negyedben a 10. pontját szerző Harazin révén nőtt harminc fölé a különbség (39-8). Ismét sokat kellett várni az első Factum kosárra a negyedben, Izzo öt perc eltelte után zsákolt, majd Stafford dobott két hármast. Kálmán kosarával lépte át a negyvenet a különbség (53-12), majd a fiatal Bognár érkezett a pályára hazai oldalon – nem sokkal később egy 2+1-el jelentkezett is. 64-16-nál a félidő zárásakor Kálmán azért kireklamált magának még egy technikait – így zárult a félidő.

A folytatásban rögvest 50 lett közte Ivosev kosarával – a hazaiak továbbra is igen könnyedén szerezték kosaraikat. Annyi változás azért történt, hogy a Factum főleg Medve révén ebben a szakaszban támadásban már többször találtak be. A szombathelyieknél a fiatal Perl is kosarakkal vétette észre magát, Szanati első kosarával pedig már hatvan volt közte (95-35).

A záró negyedben talán a vártnál kicsit tovább „kellett” várni a 100. szombathelyi pontra. Aztán a 33. percben Ivosev 2+1-e után ez is bekövetkezett (100-35). Totális kiütés volt a mérkőzés, a fiatalok, Bognár és Perl kosarai után 118-38-ra, nyolcvannal vezetett a Szombathely. A sárga-feketék így alaposan tettek azért, hogy a kosárarányon ne múljon számukra a felsőház…

Szombathely: Kálmán 10/6, Simon L. 9, Stafford 17/9, Ivosev 20, Zagorac 24. Csere: Harazin 10, Will 7/3, Váradi 2, Szanati 2, Bognár 11, Perl 11, Jarosevits 4.

Factum: Helmeczi, Medve 15/3, Hajmásy, Cseh 3/3, Izzo 12. Csere: Vas 9/3, Benőcs 3, Nagy S.

Kipontozódott: Benőcs (33. perc).

Bencze Tamás a Szombathely vezetőedzője a lefújás után: "Nehéz lenne azt mondanom, hogy nem vagyok elégededt. A mai napon többet tudtam pihentetni a kulcsjátékokat mikor már meg volt a meccs és így a fiatalokat is pályára tudtam küldeni, akik egészen elképeztő dolgokat csináltak. Akármilyen csapatról van szó, amikor csak 16 pontot kaptunk két negyeden keresztül, az azt jelenti hogy jól védekeztünk a mai napon a Debrecen ellen. A hétvégén nehéz meccset játszunk és a mai találkozó után bizakodó vagyok."

Jason Okrzesik, a Debrecen vezetőedzője a lefújás után: "Ez finoman fogalmazva sem a mi meccsünk volt. Nem mi voltunk az esélyesek, de ennél lényegesen többet szerettünk volna nyújtani. Sajnos már rögtön az elején elúszott minden. Borzasztó gyengén játszottunk, támadásban és védekezésben egyaránt. Nemrég két új játékos csatlakozott hozzánk, még idő kell az ő beépítésükhöz. Gratulálok a Szombathelynek, nagyon jól játszottak, és sok sikert kívánok nekik a folytatáshoz!"