Szombathelyi mészárszéken járt a Paks

A Paks sorrendben másodjára kapott ki, ezúttal az eleinte szorosan alakuló, de már a félidőre elég simává váló meccsen a Szombathely otthonában. A SZOVA csapatában Jancsikin vagy Harazin is messze átlagon felül teljesített, akárcsak Fey. Lorenzo Williams hiánya vélhetően túl sok volt a mostani ASE-nak, amely egy idő után már hitehagyottá vált. A hármasokat is borzasztóan dobták a vendégek, ám ezzel együtt is túl sok volt a "jóból" ezen a napon a számukra.

NB I A 5. forduló, Szombathely, Aréna Savaria

2012. október 25.
Vezette: Cziffra, Györffy, Farkas (Benczur)

SZOVA-Trend Optika KC Szombathely – Atomerőmű SE Paks
106-77 (24-19, 28-19, 22-14, 32-25)

Szombathely: Kálmán 8/3, Levy 9, Jancsikin 25/15, Ivosev 9/3, Fey 21. Csere: Will 2, Váradi B. 2, Simon L. 8, Szanati 4, Harazin 16, Bognár K. 2., Jarosevits. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Paks: Kovács Á. 8, N. Williams 9, Vojvoda 15/3, Körtélyesi 10, Tóth Á. 6. Csere: Eilingsfeld 5, Idlet 24, Kerpel-Fronius. Vezetőedző: Enrique Gutiérrez.

TELJES STATISZTIKA ITT.

Kálmán László: Könnyebb dolgunk volt, mert az ellenfél irányítója nem játszott, s egy idő után már csak arra figyelt a Paks, hogy minél hamarabb véget érjen a meccs. Előző vereségünk után nagyon motiváltak voltunk, s az egész csapat példamutatóan teljesített, ez hozta ezt a nem várt különbségű győzelmet.

Kovács Ákos: Futottunk az eredmény után, nem tudtuk kompenzálni a hazai pontokat, és sok könnyű kosarat kaptunk.

Bencze Tamás, a Szombathely vezetőedzője a lefújás után: "Nyilván elégedett vagyok, mert azt gondolom ekkora különbséggel is megérdemelten nyertünk. Az első félidei hibákat megbeszéltük és az elemi védekezésünk is jobb lett, örülök hogy mindenki aki kapott lehetőséget az élt is vele. És talán ezzel átléptünk egy olyan akadályt, ami a csapatott nyomasztotta, tudtunk gyorsan játszani, tudtuk a saját játékunkat játszani. És nagyon bízom hogy ez a játék ami jellemezni fogja a csapatott."

Gutierrez Garcia Enrique, a Paks vezetőedzője a lefújás után: "Úgy gondolom, hogy az előzetes körülmények megfelelően tudtuk megoldani a játékot. Tekintettel arra, hogy az első számú irányítónk, Lorenzo williams nem tudta vállalni a játékot. Az első félidőben úgy ahogy tudtuk működtetni a támadást. A második félidőben teljes mértékben összeomlottunk, nem sikerült semmi és egy hit nélküli csapat volt a pályán."

Mindkét csapat vereséget könyvelt el az előző fordulóban és az aktuális mérkőzés sem kecsegtetett túl jó előjelekkel egyik oldalon sem. Az előzetes nyilatkozatokban minkét edző dicsérte az ellenfelet, bizakodásra azonban mégis inkább Bencze Tamásnak volt oka, hiszen Ivosev 100 százalékos állapotban várhatta a találkozót, míg a másik oldalon a csapatkapitány Kámán Tamás biztosan nem léphetett pályára, ellenben Steve Idlet vállalata a játékot.

A szájsérüléséből visszatért Ivosev rögtön a kezdőben találta magát, s meg is szerezte a mérkőzés első dupláját, majd Kálmán célzott pontosan kintről. Két perc elteltével öt pontos szombathelyi előnyt mutatott az eredményjelző. Nick Williams két sikeres büntetővel kozmetikázott az eredményen, ami mit sem számított hiszen Bencze Tamás fiai rögtön négy ponttal válaszoltak. A negyed közepén többször voltak védekezési hibák az ASE oldalán, Nick Williams adta el a labdát ami Kálmán kezében kötött ki, majd egy passz után Jancikin fejezte be az akciót egy hárompontossal. Ezzel már kilenc pontosra növelte a két csapat közti különbséget. A tizedik perc végére közelebb lopódzott az ASE, köszönhetően Eilingsfeld és Idlet közreműködésének, öt pont maradt a vasi gárda előnye (24-19).

Eilingsfeld ott folytatta, ahol az előző etapban abbahagyta, vagyis a pontgyártásnál. Pechére Fey és Harazin érkezett a padról, akik szintén bemutatták a pontgyártás művészetét. Hathatós segítségükkel máris tíz pont körüli fórt harcoltak ki. Idlet viszont becsülettel szállította a kosarakat. 15 perc után már tíz egységnél járt és ezzel nagyban hozzájárult, hogy csapata még mindig lőtávolon belül volt. A palánkok alatt mutatkozott a legnagyobb szombathelyi fölény. Harazin és Fey sorra értékesíteni tudta a lecsorgó labdákat. Ennek köszönhetően kialakult az eddigi legnagyobb, tíz pontos vasi vezetés. A negyed végére széthullott Vojvodáék védekezése és a támadások is hagytak kívánnivalót maguk után. Kovács Ákos két büntetője után időt kért Bencze. Használt az eligazítás, ugyanis az utolsó támadást Harazin könnyű ziccerrel fejezte be. 14 pontos hazai vezetéssel zárult az első játékrész (52-38).

Jancsikin hárompontosával indult a harmadik felvonás amire Vojvoda válaszolt a festékből. Kálmánék voltak ismét a frissebbek, öt perc játék után már 20 pontos előnyt tudhattak magukénak. A játék képe a továbbiakban már nem sokat változott. Bencze Tamás együttese megtartotta az addig megszerzett tetemes előnyét, így mindkét edző lehetőséget adott a máskor kevesebbet játszó játékosoknak is. Volt 30 pont körüli differencia is a két csapat közt, végül 29 maradt a SZOVA-Trend Optika Szombathelyi KC javára (106-77).