Szoros küzdelemben győzte le a Kaposvárt az Alba

Keller Ákos mindenben benne volt - az utolsó másfél negyedben végig futott az eredmény után a Kaposvár.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, első fordulóból elhalasztott mérkőzés
Alba Fehérvár - Kaposvári KK 73-64 (19-19, 23-17, 15-12, 16-16)

Alba: Hill 15/6, Simpson 18/12, Harris 7, Lóránt 7, Keller Á. 6
cserék: Mohammed 9/3, Horton 11, Keller I. -, Filipovics -.

Kaposvár: Dunn 17, Evans 9/3, Ivosev 12/3, Hendlein 4, Spica 15.
cserék: Tóth P. 5/3, Baki 2, Bogdán -, Hock -.

Elég sok hibával kezdtek a csapatok, de a lepattanózást uraló Kaposvár jött ki ebből jobban: három perc után 0-7 állt az eredményjelzőn, a lecsorgók csatájában pedig 9-1-re vezettek a vendégek. Dzunics Braniszlav időkérése azonban hatott, a somogyiak 10-0-s rohama után az Alba is futott egy 10-0-t, Keller Ákos bemutatót tartott (öt perc alatt négy blokk), Simpson berámolt két triplát és fordított is a hazai alakulat. Tartós fölénybe azonban nem tudott kerülni, Dunn vezérletével tartotta a lépést a KKK és fej-fej mellett haladtak a felek, amikor kicsit meglépett volna a bajnok, akkor éppen az Albától Kaposvárra igazoló Tóth Péter vert be egy hármast, így kiélezetten alakult a találkozó. A félidő utolsó bő egy percében aztán előkerült Kasey Hill, gyors egymásutánban elsüllyesztett két triplát, így hatpontos hazai előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok - a sokkal több kinti dobás és a néggyel kevesebb eladott labda szólt ekkor Lóránték mellett.

A fordulás után ismét a hibáké volt a főszerep, mindkét oldalon jöttek az eladott labdák és a rossz vállalások, de az Alba úrrá tudott lenni a helyzeten és itt már egyértelmű fölénybe került: Hill négy pontjával és Harris 2+1-ével futottak egy 7-0-t, Fekete Ádámnak időt kellett kérnie. Hiába, Simpson kettese után a meccs során először átlépte a különbség a tíz pontot, a Kaposvár támadójátéka teljesen szétesett, kintről továbbra is abszolút veszélytelenek voltak Evansék, míg a fehérváriak nyugodtabban, pontosabban járatták a labdát. A záró etapban még egy ideig tartották magukat a vendégek, hét-tíz pont között mozgott a különbség végig, sőt, még két perccel a vége előtt is volt esélyük, ám akkor egymás után háromszor is hibáztak támadásban, itt pedig végleg elment számukra a meccs. Az Albánál a rendkívül sokoldalú (6 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz, 5 blokk) Keller Ákos mellett a padról remekül beszálló Horton (11 pont, 6 lepattanó) is kiemelendő, a periméteren Hill és Mohammed is nagyon hasznosan mozgott, így a címvédő végül hozta a kötelezőt, a 3/20 triplával záró Kaposvár pedig sorozatban hatodszor is vereséget szenvedett.